Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

2002-

Moderátor: stinger11

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa ameron »

staci aby jeden nesiel a naprava ti neklesne ved nema ako ked jedno koleso drzi hore. ventil nema v sebe ziadnu elektroniku ovlada ho len tlak a drzi zostatkovy tlak v mechu aj ked odpojis pripojnu hadicu. Mech sfuci az ked odsroubujes ventil dole z mechu cize ked je zaseknuty tak ovladanie mechu nefunguje vobec. Ale treba skontrolovat aj tie snimace aj tie mozu byt na vine. Proste mas skontrolovat 2 snimace a 2 ventily :)

Ja by som sa s tym objednavanim este neponahlal jeden stoji 80e a nevies ci su vadne takisto mozu byt vadne senzory. A potesim ta su aj dalsie ventily ktore mozu byt vadne a tie su pri kompresore :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

stanoVW napísal:Nestresuj..všetko sa dá riešiť..;-)
Add 1 by ma strašne zaujímalo,kedy si ho kúpil...prečo si menil to ložisko a atď..začať pekné od adama..lebo sa v tom nejako strácam..
Lebo menil si ložisko a nevieš,ci to,,buchalao" a svistalo aj predtým,alebo až teraz..po výmene..
Keďže nepomohlo,čo som ti písal v ss..
O prevodovke zatiaľ neuvazuj..ono.sa dá postupne vsedko odpajat a postupne vylucovat jednotlivé veci..
Ahoj "stanoVW" no majitel turka som 5 dni, uz pri kupe som o vsetkych zavadach vedel, lebo som mal aj 2 testovacie jazdy a pozeral som ho aj cez VAG, ale bolo tam mrte chyb lebo predosli majitel sa o to auto asi vobec nestaral, a baterka bola totalne KO, ani po 30km jazde sa vobec nenabila, a stale to startoval cez kable, takze tam stale boli plne RJ chyb. Hned ako prve som zacal riesit teda baterku, ako som sa dozvedel ani to som neporiesil ked som tam dal 77Ah, 760A (lebo je na toto auto slaba) ale tak ked sa vsetko doriesi tak sa ju budem snazit predat a kupim aspon 100Ah ale zatial tato startuje super.
Ako druhe som zacal riesit (obcasne buchanie a trepanie v oblasti stredoveho panela, od vonka) podla fora co ste tu uz pisali (este ked som nebol majitelom turka) ze to bude asi kardan lebo odchadzaju...Tak som vliezol pod auto a rukou pomykal kardan a vsimol som si ze to lozisko je total ale total KO, tak som ho hned zlozil a zaniesol na repas (BA Kardanservis) po repase som ho hned nahodil na auto ale pocujem tam to susotanie alebo ako to nazvat (ako ked sa nieco kruti a o nieco sucha) uz som aj to lozisko povolil a nechal nech si sadne a dotiahol znovu ze ci si to nesadne lepsie. Este v tom kardanservice mi povedali aby som vymenil aj tu gumu ktora spaja kardan a diferencial (neviem ako sa to presne vola), lebo ze je znicena ale nie este tak ze by nevydrzala kym objednam novu.
A priebezne riesim aj dalsi problem pneumaticky podvozok aj ten blbol pri kupe, a na displayi pisalo daku chybu cervenym. (daval som sem obrazok) a predne kolesa chodili hore-dolu ale zadne vobec, stale boli na max hore. Tak som prezrel tie konektory od spodu a kable na tom ventile kam idu (daval som sem tieto posledne foto) prestriekal som konektory a skorodovane kable vymenil. Potom som chcel nakalibrovat podvozok ze ci to nepomoze. Ale podla navodu tam bolo v popise ze vsetky dvere musia byt zatvorene. A tu nastal problem lebo uz pri kupe som si vsimol ze na spolujazdcovych dverach nefunguje mikrospinac tak som sa pustil do opravy najskor toho. Mikrospinac bol totalne KO tak som to vyriesil tak ze som tie kable knemu prestrihol a nechal ich tak (cize ako keby boli dvere vzdy zavrete) poriesil som to takto docasne kym mi dojde novy zamok. Potom som skusal kalibrovat podla postupu ale nechcelo mi to zobrat security kod, tak som sa na to vykaslal prezatial. Bol som sa na tom previest ze ci ta chyba podvozku znovu nabehne, a nabehla :( AAALEEE teraz som sa bol previest cca 60km a ta chyba nenaskocila 8O :gy: :gy: :gy: hned som skusil podvozok hode dolu a vsetko islo :) aj tlmice som poprepinal na sport, auto, comfort a predok sa pekne podvihal a poklesal ako aj ma :) ;) (testoval som to podla vedlajsieho touarega) takze duuuufam ze to nebolo len teraz a uz to pojdeee. (mohlo to byt tymi dverami, a tou cestou sa to skalibrovalo?)
A to buchanie co sem-tam pri zatazi bolo pocut preslo tou repasaciou kardanu takze aj to by malo byt OK, ALE dnes rano sa mi stala taka vec (uz som to tu aj pisal) ze som presiel po retarderi, a ked auto preslo zadnou napravou, tak tam zacalo nieco buchat od podvozku (ako keby tam nieco zapieralo, ako kov na kov) v rovnakych intervaloch (cca sekundu). Potom ked som postal isiel s autom do garaze vypol som motor, a po cca pol hodinke a uz znovu islo auto OK. Potom sa mi to zasa stalo pri rovnakej situacii ked zadna naprava presla po vacsej nerovnosti (na vymole a cestu to neplati). Uvidime ako sa to bude spravat teraz ak bude ten podvozok uz OK.
A posledna vec je toto divne ako keby zapieranie kov o kov ked prepnem diferencial na LOW a dam D-cko a ked dam na medzinapravovy diferencial a dam D-cko tak auto sa pohne o cca meter auto zastane ako keby je v kopci alebo ako keby tam nieco niekde zaprelo a bojim sa pridat plyn aby tam nieco nepovolilo. (ale tieto LOW a tak som skusal na rovnej ceste na asfalte) na asfalte to moze takto blbnut? mam to ist skusit niekde na pole, alebo prudke stupanie? :)


Dakujem a dufam ze som to co najdetalnejsie opisal. :)

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa ameron »

marshall takze ti uz podvozok chodi? Tymi dverami to nebolo podla mna lebo ked podvozok nepolohuje kvoli dveram tak nepolohuje nic ani prednu napravu a tebe predna chodila. Si myslim ze ti blbne jeden s tych senzorov vzadu a jeden z nich sa zrazu spamatal aj tak by si mal zistiti ktory to bol a vymenit lebo sa ti to moze zopakovat ked to budes naqjmenej potrebovat.
Ked das LOW nema to zastat ma to ist aj na asfalte a praveze to taha auto tak silno ze ja musim silno drzat brzdu aby auto neslo dopredu same pomaly ako tank :)
Co sa tyka buchania vyskusaj to v roznych rezimoch podvozku v off, xtrail comfort aj sport a prechadzaj cez retarder ci nebude rozdiel. Inak skontroloval si vzadu ramena? Nie je nieco ovolnene?
Este ku kalibracii tiez ked som to skusal nebralo mi to ten security kod co sa pise na internete ale on sa asi nakalibruje sam alebo co lebo aj po vymenach ventilov vpredu to stoji rovno.

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

ameron,
No na LOW to taha ako pises ze musim riadne drzat brzdu ale ked ju pustim auto sa da do pohybu a pocujem ako keby rovnaky zvuk (klepkanie ako keby kov na kov) + pri kazdom klepnuti to aj trhne autom (proste ako ked nieco zapiera).

A ked dam o dalsiu polohu do prava (medzinapravovy) tak vtedy sa auto pohne prejde asi cca meter a potom samovolne zastavi (ale to je take zastavenie akoby tam nieco zaprelo (ale teraz bez zvuku).

A ten podvozok skusim hned este rano :) mozno som sa tesil zbytocne :(

Dkujem.

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

Este dnes novy poznatok, zasa ked som presiel cez spomalovac a zadna naprava nadskocila tak zacalo to buchanie a zapieranie...
Tak som postal a vypol motor po cca 10s.znova nastartoval a uz to islo ok...ono ako keby tam nieco preplo po nadskoceni, a po vypnuti motora (elektriky) to odpojilo...

Podvozok zatial ide ok :)

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

Skusil som sa teraz trosku na snehu vyblaznit :) vtedy ked zapinalo 4x4 a aj ESP a ostatne srandicky tak nic nebuchalo...potom ma napadlo ze skusim prepnut polohu LOW, presiel som aj na nej kusok a uz to nevydavalo ten cudny zvuk ani ked som prepol medzinapravovy diferencial...ale ked som zasa prepol do AUTO (HI) tak sa objavil ten zvuk ako ked prejdem tym spomalovacom a zacne to buchat a ako keby o seba nieco zadierat...potom som vypol motor vybral kluce a po par sekundach znovu nastartoval a vsetko bolo OK. Napadlo ma nemoze to robit ten predny diferencial ktory ma na sebe ten motor (spojku) alebo ako to pomenovat,..idu tam dake kable takze je to ovladane elektronicky a daco to prepina.
A ako keby to prepinanie nefungovalo ako ma. Moze to byt?

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa ameron »

v medzinapravovej uzavierke je nejaky motorcek ktory vraj zvykne odist ale zavada sa vraj prejavuje inak (zle prenasa sily na napravy)

a uz si zistil odkial ten zvuk ide? spredu stredu zadu???

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

Nemam to velmi ako zistit :( skusal som to nasimulovat nad jamou ale prave tam ako naschval to nespravilo....zislo by sa byt na brzdach a este aj pod autom.
Jedine co zatial viem ze to spravi vzdy ked prejdem spomalovacom (je jedno ci pomaly alebo rychlo) a ked za spomalovacom postojim vypnem motor vytiahnem klucik a o par sekund znovu nastartujem je to ako pred tym....
Neviem ako sa dopatrat na pricinu tejto chyby :(

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa ameron »

vsak jeden clovek caka pri spomalovaci a ti ides a nech pocuva odkial ten zvuk ide, a ked ti ten zvuk potom robi furt tak staci pomaly ist a niekto zvonku nech pocuva. A robi to aj pri jazde krokom a cuvani?

Používateľov profilový obrázok
Marshall007
Profík
Profík
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 26.10.2008 19:44
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: Touareg 3.2 V6, 2003 pomoc s chybami

Príspevok od používateľa Marshall007 »

hej robi to aj pri jazde krokom,...a ked dam D-cko a idem bez plynu tak auto vtedy ked ma vydat ten zvuk tak aj postoji (akoby ho nieco brzdilo) to je tym ze tam nieco o seba asi zapre...ked idem s plynom tak to bucha a trha autom v rovnakych intervaloch. A robi to aj pri cuvani (ale to si pre istotu dnes skusim) skusim to aj nahrat na mobil co to presne spravi...
Skusim to teda pocuvat tak ako si napisal....

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"