Tuareg vs. Range rover

2002-

Moderátor: stinger11

Pavel90
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.02.2012 13:18

Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa Pavel90 »

Cawte. Rozhodujem sa medzi dvoma autami. Tuareg 3.0 TDI alebo Range Rover Sport 3.6 TDV8
Potrebujem to hlavne na tahanie privesneho vozika o hmotnosti 3500kg. Ktore oba splnaju. Malo by to byt od r. 2006
Kedze tahat za autom pravidelne peknu vahu od 2t do 3.5t (mozno niekedy menej a obcas bez ale to je nepodstatne) je uz na hraniciach oboch aut potrebujem radu.
Jedine coho sa bojim pri RR je automaticka prevodovka a na VW som pocul staznosti.

Chcel by som vediet ci ma niekto skusenosti s tahanim privesu u jedneho alebo druheho vozidla. Pripadne rady ohladne casti auta ktore lubia odchadzat.
Rada ako ,,kupit dodavku,, netreba ani pisat. Potrebujem 4x4 kvoli zimam ktore su v okoli Zarnovice. Kupovat dodavku a dalsie auto ktore ma 4x4 je podla mna zbytocne a hlupe. Myslim ze radsej SUV pre oba ucely. Momentalne mam Pajero r. 2001 za ktorym mam prives 2700kg. Uz tam bolo treba vymenit megano, spojku, a nakoniec repas prevodovky. Takze teraz uvazujem uz nad naozaj poriadnym autom ktore vydrzi. Viem ze nemozem cakat uplnu bezchybnost pri mojich poziadavkach. Nad novym autom neuvazujem kvoli zabehu pri ktorom by sa nemal tahat prives.

Dakujem za rady.
Pavel.

(ak som dal prispevok do zlej sekcie vopred sa ospravedlnujem)

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa Jelko4 »

si na vw fore cize myslim ze bude prevazovat nazor ze touareg, avsak ak hovoris ze byvas v oblasti kde potrebujes 4x4 atd tak ja osobne som za range rover, do terenu je lepsi, kludne ma ukamenujte ale je to tak :D
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Martinko28
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 14.06.2010 21:23

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa Martinko28 »

tiez si myslim ze je lepsi rangerover ale aj tak ta kludne ukamenujem :D ak ti mozem dat radu tak skus ist na autobazar.eu a napisat pouzivatelovi rangerover876 je to clovek ktory s tym denno denne robi a urcite ti pomoze

Používateľov profilový obrázok
stinger11
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3526
Dátum registrácie: 30.12.2007 13:34
Bydlisko: Západné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa stinger11 »



No nekup to! :)

Renge Rover podla mna neni az taka dobra volba, nie koli tomu videu co som sem zavesil " to len zo srandy" nedalo mi to.
Range Rover je predsa ojedinelejsie auto ako Touareg a od toho sa odvija cena nahradnych dielov, ktore treba! pri tomto aute.
Ak ti vadi automat, kludne zozenies aj manual na Touaregu a ten by bol mozno pre teba lepsi, nakolko auto potrebujes v terene.Mne osobne sa lepsie jazdi s manualom v terene ako s automatom.

FANDLY
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 09.02.2011 10:04
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa FANDLY »

Ja som tiež rozmýšľal o range rovery ale pozor na diferenciál dosť čast odchádza na českých forach to nájdeš.
A ten servis je niekde inde ako pri turkovy ale ak na to máš tak range je niekde úplne inde ako turek.
Ja som sa pítal na ten diferak a ten stojí iba diel 44 000 českých plus výmena= cca 60 000 českých.
U nás ešte drahšie.
Kamarát ho má a automat mu drží jak hovedo.Ja som kúpil a trt platil som 3500 eur za opravu ale je to o tom čo kúpiš.
Keď chceš auto na makanie tak choď do toyota landcruiser,pajero,mercedes G,patrol.
Turek a range je podľa mňa na parádu.
Samozrejme odvezú aj oni ale hore uvedený sú pravý makači a robia ich iba na to.
Samozrejme je to iba môj názor akokoľvek sa rozhodneš veľa šťastia pri kúpe. :P :P :P :P :P
A na margo videa tie pneumatiky mal zodraté jak hovedo a ešte aj Letné takže to je normálne na takom blate.
VW-TOUAREG 3,2 V6 162 KW. I LIKE THIS CAR.

Používateľov profilový obrázok
stinger11
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3526
Dátum registrácie: 30.12.2007 13:34
Bydlisko: Západné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa stinger11 »

FANDLY napísal:Ja som tiež rozmýšľal o range rovery ale pozor na diferenciál dosť čast odchádza na českých forach to nájdeš.
A ten servis je niekde inde ako pri turkovy ale ak na to máš tak range je niekde úplne inde ako turek.
Ja som sa pítal na ten diferak a ten stojí iba diel 44 000 českých plus výmena= cca 60 000 českých.
U nás ešte drahšie.
Kamarát ho má a automat mu drží jak hovedo.Ja som kúpil a trt platil som 3500 eur za opravu ale je to o tom čo kúpiš.
Keď chceš auto na makanie tak choď do toyota landcruiser,pajero,mercedes G,patrol.
Turek a range je podľa mňa na parádu.
Samozrejme odvezú aj oni ale hore uvedený sú pravý makači a robia ich iba na to.
Samozrejme je to iba môj názor akokoľvek sa rozhodneš veľa šťastia pri kúpe. :P :P :P :P :P
A na margo videa tie pneumatiky mal zodraté jak hovedo a ešte aj Letné takže to je normálne na takom blate.
Jjo, ale nedalo mi to, aby som to sem nevyvesil.Jasne, ze mal letne a zbehnute a k tomu netreba zabudnut na vahu toho auta.
Ako si pisal hore uvedene auta su top na to, na co potrebujes svoje nove auto.

Pavel90
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.02.2012 13:18

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa Pavel90 »

Patrol pouzivaju SPP ... poznam tam viac ludi a ty hovorili ze su kazove ... a SPP v terene najazdia dost ... Jazdia aj na Pajerach ... Pajero mam teraz a neviem ci by som isiel do neho znova ... mercedes G som tiez niekde cital o chybach na 320cdi a vyzera hrozne :) ... toyotu som tiez pozeral ale nejako ma nechytila za srdce ... o tej neviem skoro nic ... Dakujem za rady.

Používateľov profilový obrázok
stinger11
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3526
Dátum registrácie: 30.12.2007 13:34
Bydlisko: Západné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa stinger11 »

A nad tym novym Amarokom si neuvazoval?? teda ak by si vyuzil aj tu korbu, je na to aj nadstavba.

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa Jelko4 »

ale zase s poriadnym Geckom mozes tahat aj kamion :) a 320cdi mame doma a az na starter ktory vymenili je vsetko ok
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Tuareg vs. Range rover

Príspevok od používateľa lopo1 »

Inac blba otazka ak 4x4 potrebujes hlavne kvoli zimam a nie do terenu tak co napr. T5 4motion sice teraz neviem aky tazky vozik moze tahat
este si nenapisal ze kolko si ochotny investovat.... pretoze aj ten amarok vyzera celkom k svetu
co sa tyka RR vs Turek tak u RR by som sa bal servisu turka ty dokaze zdiagnostikovat pripadne opravit skoro kazdy druhy mechanik ale pri RR to bude dost biedne hlavne co sa diagnostiky tyka

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"