buchnutie v prevodovke

2002-

Moderátor: stinger11

maroauto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.06.2014 11:32

buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa maroauto »

zdravim pani , touarega mam cca mesiac a v poslednom case som zacal pozorovat takuto vec , ked sa rozbieham tak akonahle automat preradi z 1ky na 2ku pod auto mi nieco buchne a tak isto ked da z 2ky do 3ky a aj pri dalsich stupnoch, to buchnutie je ale pocut az cca 1-2sekundy po preradeni , neroby to stale len obcas ,ale vsimol som si este ked idem ustalenou rychlostou cca 40 -50km/h ze to za to zacne buchat ,buchne to tak 3-4krat a prestane , buchanie mi pripada niekde v strede auta , znamy mechanik mi hovoril ze to moze byt prevodovka alebo aj kardan ale on konkretne stym blizsie skusenosti nema , mali ste niekto z touaregom takyto problem? alebo mate z niecim takymto skusenosti? popripade viete mi poradit niejaky servis alebo mechanika ktory sa trochu touaregom rozumie? dakujem moc

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mobilik »

Ja mam podobny problem v sharane. Bucha mi to aj ked spomalim, alebo pridam odrazu. Bolo mi povedane ze problem je v prevodovke, ze je vôla v prevodovke a cela hriadelka sa hybe a to bucha. Vraj sa to da vypodlozit, ale to je len docasne riesenie...

Odoslané z HTC One X pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
beki69
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 14.03.2010 16:12
Bydlisko: kanton St. Gallen
Kontaktovať používateľa:

buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa beki69 »

Myslim ze by to mohol byt diferak. Nie sice na Touaregu, ale auticku z opacneho konca VW rady. Situacia: predbieham do kopca na vytocenu jednicku (6500 ot) plne nalozeny v zakrute a po preradeni do dvojky kovova rana. Predpokladam ze po maximalnej zatazi v diferaku, naslednom uvolneni a zasa zatazeni vznikne v dosledku urcitej vole v ozubeni naraz. V tvojom pripada moze byt vola vacsia z dovodu opotrebenia. Samozrejme toto sa moze stat sj na kardane kvoli volnemu kardanovemu lozisku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Polo6N1.4,44kW1997
Touran 2.0TDi,103kW6DSGHighline7seater2006)
GolfVGT Sport[/color]1.4TSI125kW6DSG2008
GolfVI1.2 TSIBMT,7DSG2010
GolfVIIGTI Performance169kW6DSG2014
Touareg7P3.0TDI180kW8AT2012
EcoHighUP!50kW2013
GolfVIIGTI Clubsport196kW2017
e-UP!62kW2021

maroauto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.06.2014 11:32

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa maroauto »

dnes som najazdil cca 15km a pri kazdom preradeni som pocul taky dvojbuchot ,avsak ked auto trochu vytocim tak tak to buchne len obcas , ale pri pomalom rozbiehani je to skoro vzdy , a robi to len pri preradivani smerom hore , pri podradovani som ziadny buchot zatial nepozoroval

Používateľov profilový obrázok
JOFO
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 02.11.2007 15:02
Bydlisko: Zilina 22° 57' 5.27" S 43° 12' 37.16" W
Kontaktovať používateľa:

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa JOFO »

mas vymlatene lozisko ulozenia kardanu , najdi si v svojom okoli nejaky "kardan servis" a daj si to tam spravit , kym ho neznicis
http://www.bazos.sk/search.php?hledat=0 ... 5&kitx=ano" onclick="window.open(this.href);return false;

maroauto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.06.2014 11:32

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa maroauto »

vcera som bol v jednom servise a mechanik po prevezeni skonštatoval , ze je to predny kardan , a ze prevodovka by to byt nemala , takze kardan by bol ten lepsi pripad

Používateľov profilový obrázok
Mára_VR6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.07.2010 17:02

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa Mára_VR6 »

A jak diagnostikoval, že je to přední kardan a ne uložení zadního? Jen tím že se svezl????? 8O Je to člověk co servisuje Touaregy běžně, že s tím má zkušenosti?

Jaký máš motor, rok a hlavně kilometry?
Touareg 2.5 TDI a 4.2 V8 FSI

maroauto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.06.2014 11:32

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa maroauto »

iba sa previezol, nepovedal to naisto ze je to predny ,ale ze javy sa to ako predny ,a aj ten zvuk ide skor odpredu, niejake skusenosti z touaregmi ma , ja som hlavne kludnejsi ked viem ze to nieje prevodovka ,kardan dam zrepasovat , pomenim ulozenia a snad bude stym pokoj , motor mam 3,2 v6 177kw rok 2004 ,173tis km (kilometre beriem len ako cislo na palubovke -kedze sme na slovensku) auto bolo ako rocne doveze z ameriky a odvtedy ho mal na slovensku jeden majitel

Používateľov profilový obrázok
Mára_VR6
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.07.2010 17:02

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa Mára_VR6 »

bude to středové uložení zadního kardanu.

co se týče km, tak by měli sedět, protože s tímhle motorem se moc nejezdí vzhledem ke spotřebě :mrgreen: A jinak vy na slovensku si to jednodušše zkontrolujete přes SEKA.sk ne?

Na předním kardanu nemá co bouchat. A ani vlastně moc co repasovat, je to jen jako "poloosa" jen má na koncích stejné klouby a počítej, že dáš za jeden tak 130E a jsem přesvědčený, že zbytečně. Ten kloub může být vytahaný v tisícihranu a vymačkaný v kuličkách, ale to u automatu moc nebude. Já mám stejný rok i kilometry na svým starým černým Touaregu a právě to měním, ty klouby vůli mají, ale nebouchají. Nemá tam co bouchat.

tady se podívej, jak vypadají
http://www.kupimauto.sk/vw-touareg-kard ... 97601.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Touareg 2.5 TDI a 4.2 V8 FSI

maroauto
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.06.2014 11:32

Re: buchnutie v prevodovke

Príspevok od používateľa maroauto »

to stredove ulozenie zadneho kardano to je vlastne to lozisko? co som pozeral stoji to cca 90-150e ,aka obtiazna je vymena? inak dakujem za rady

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"