1.6 tdi cayc repas vstrekov

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
zexheell
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.03.2019 23:18

1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa zexheell »

Pani, robi niekto repas vstrekov na 1.6 tdi cayc?
Pripadne robi sa aj nejaky repas na egr ventil alebo funkcna nahrada?

markpol
Vodič
Vodič
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:59
Bydlisko: Martin - Nitra

Re: 1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa markpol »

Podla toho ake vstreky mas , niektore sa daju repasovat niektore nie ...
a EGR jedine novy original , nahrada ti nebude chodit dobre a repas to sa moc nerobi , akoze cistia to ale kolko to vydrzi ? ..

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ahoj Zexheel,
Moja podelim sa s Tebou o moju cerstvu skusenost.mam 2.6 tdi 77 kw CAYC , variant 4 motion. 2011. Nabehanych 160000km. Cukalo mi s autom pri otackach okolo 1800. Bol som merat vstreky v autorizaku. Vstrek na druhom valci mal hodnoty mimo toleranciu. Presne hodnoty nepoznam. Tak som zacal hladat vstreky. 03L130277S . Povodne su B ale ze tie boli nahradene s-kovymi. Cena original za 1 ks 730 evri. Skoro ma jeb.o. tak som hladal anasiel som vez bazoschlapika zo stropkova. Po 240 euro/ks. Kedze v autorizaku zistovali preco sa posral vstrek, tak prisli na to ze na palivovom filtri su drobne kovove piliny. Samozrejme z cerpadla. Bolo by mi na prd vymenit vstreky ak by som nechal cerpadlo stare. Od toho isteho chlapika som zohnal aj nove cerpadlo. Nie repas! Dnes mi vycistili celu palivovu sustavu od nadrze az po vstreky resp trubky k vstrekom. Cela sranda s rozvodmi ma vysla na 1800 euro. Este teraz revem. Ale! Vstreky lacnejsie ako za 200 euro nezozenies. Nie nove. Pod tym kodom 03L130277B su piezoelektricke vstreky cize ich repas je vyluceny. Preto treba uplne nove pod kodom 03L130277S. Tie ktore som kupil som bol porovnat s tymi co maju v autorizovanom servise. Ta ista krabicka, to iste balenie, tie iste vstreky do detailu sme to porovnavali. Lacnejsie sa daju zohnat nove vstreky napr. Z Ciny cez alibabu ale pozor, aby si sa neoj... A tiez je otazne ci sa oplati kupovat iba 4 kusy kvoli cene dopravy a colnemu dlhu. Auto mam pojazdne. Spotreba mi klesla temer o liter a motor ide hladsie. Nemozem povedat ze som uplne spokojny. Predsa len si viem predstavit ze tie peniaze som mohol pouzit inak, ale auto nemienim predavat najblizsie roky . Inak povazujem mojho golfa za nepodarok. Kvoli dieselgate bol meneny erg ventil a tiez kratko na to turbo, pred mesiacom alternator, teraz vstreky a cerpadlo spolu s rozvodmi. Uz mi ostava "len"DPF a spojka s dvojhmotou a mozem jazdit dalsich 100000 km :):):). Smejem sa ale skor mi je do placu z toho. Ale inak som s autom spokojny co sa tyka ergonomie aj vykonu. Teda vykonu ani nie. Dam ho trosku chipnut lebo ta moja 4kolka je skor ako korytnacka. Tych 77kw nenako necitit.

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ospravedlnujem sa za tie preklepy v predchadzajucom prispevku. Pisem na mobile a stranka mi preskakuje pri pisani ako sa jej zachce. Takze mam 1.6 tdi. A to oslovenie "Moja" akoze nechapem ako sa to tam dostalo. Prepac.

zexheell
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.03.2019 23:18

Re: 1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa zexheell »

Doplnim skusenost
Vstreky su 277B, ocividne ich odchod uz pri 60t km je bezny jav
Nasiel som Firmu, ktora sa zaobera ich repasom a zarukou, ze budu mat hodnoty ako nove.
Prv som menil iba 1ks za novy od pana zo sturova, potom sa potvrdilo ze bude zly aj druhy. Tu uz som nevahal a vyriesil to repasom 4ks. Kedze su sviatky cakam kym sa znami uvolni a ideme na montaz 3 repasovanych vstrekov
Na filtri sme piliny nevideli, tak dufam, ze pri 80t km je cerpadlo ok.
technik z repasu tvrdi, ze odisla elektronika z dovodu prepatia (overvolatge), dovod neznamy. Auto bolo chipnute v BA podunajskych biskupiciach, presne si na firmu nespominam. Auto uz cukalo okolo 1800ot po zohriatom starte myslim, ze uz pred chipom (nie som si isty)
Moj plan je predat 4ty repasovany vstrek cez bazos, aby som dorovnal ujmu pri kupe jedneho noveho. Pan zo sturova predava nove original za nejakych 220€ k dnesnemu dnu, pozitivna skusenost. Aj napriek velkym dokonalym fakeom verim, ze predava original.
K dieselgate, nemat chip a teda zapisany vnik do RJ tak podstupim dieselgate a dozadujem sa napravy zo strany vw - nieco som dohlasal, ze je mozne dozadovat sa vymeny vstreku, cerpadla a EGR pokial sa poskodia do roka od updateu ako nejaka nova zaruka spokojnosti - kazdopadne prv si to overte a urcite to nebude mat hladky priebeh!

Repas je mozny, len tu mame neschopnych ludi co si radi zarobia hlboko do vacku vratane nasho blizkeho okolia. Ak ma niekto zaujem o pomoc s repasom nech ma skusi kontaktovat cez sukromnu spravu/email.

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 1.6 tdi cayc repas vstrekov

Príspevok od používateľa Donpeppone »

ahoj Zexheell, skoda ze som nevedel o moznosti repasu. Pred tymi par mesiacmi som sa nikde nedopatral moznosti repasu piezoelektrickych vstrekov. Dokonca ani v polsku. Co uz teraz... Ale pre istotu mi mozes poslat konralr, lebo ten moj crep ktovie ako dlho vydrzi. Inak je to "uzasne auto" kazdy den nieco nove. Novy hrkot, novy pazvuk, nove trhnutie atd atd. Normalne mam niekedy pocit ze ci riadiaca kednotka zije svojim zivotom. Auto som nechal chipnut a samozrejme je to ovela ovela lepsie ako doteraz. Najhorsie co mi robi fakt starosti je DPF. Dal som ho vycistit v tom cistiacom stroji. Ale tym ze sa plni priebezne tak spotreba neskutocne rastie a po vypaleni zas neskutocne klesne. Napriklad predvcerom rano trasa 12km cez mesto a spotreba 9,5. V ten isty den prebehla regeneracia filtra. Ta ista trasa vecer a spotreba 5,2. Ale uz sa na tuto temu ani nejdem bavit. Teraz mi najnovsie hrkoce vvzadu nieco. Zrejme tycka stabilizatora. A zacinam citit vybracie na spojkovom pedaly. Takze sa asi bude o chvilu porucat spojka aj ked este dvojhmotu nepocut. Co bude asi aj dovod trhnutia pri rozbehu. No a ako ceresnicka je fakt ze pri otoceni volantu do prava mi v nom nieco pukne. Mozno na hrebeni. Neviem. Uz neriesim.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"