Divný zvuk motora + trhanie (video)

2008-

Moderátor: caravelle

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa salko »

K tomu tankovaniu iba jedna poznámka. Podľa dávnejšieho testu palív je MaxMotion fajn, je to B0, ale jeho problémom je mazivosť. Je to naozaj na hrane a môže si to odniesť čerpadlo.
Takže buď to z času na čas prestriedať s klasickou B7, alebo do B0 MaxMotion dať aditíva. V reklamných materiáloch píšu, že VIF aj premaže, ale reklama je reklama.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

No, a presne ta mazivost biedna to sposobila. Cize radsej tankovat B7cku?

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Tak a sme naspat z chorvatska uz taky tyzden. Cesta do chorv a spat bez problemov. Temer.... , V den odjazdu defekt na lavom zadnom. To je u mna uz tradicia ze v den odjazdu chytim defekt. Defekt opraveny. Vyrazili sme na dofcu a po 5 km na dialnici som zistil ze mi nefunguje klakson. Ani jeden z dvoch co su tam namontovane. Ale ok, nerobil som si z toho tazku hlavu, po prichode do chorv. som vymontoval klakson na soferovej strane, dal som ho premerat a je v prdeli. Stava v kabloch je. Takze ma caka pozhanat novy klakson. No a teraz k motoru. Auto je ako som uz pisal po vymene vsetkych vstrekov, cerpadla CR, rozvodov. Auto tahalo super, priemerka 4,5. Cestou naspat priemerka 5,5. Ten liter navyse kvoli tomu ze som sa s tym uz neparal a kde sa dalo isiel som 170. Proste cim skor doma .... so spotrebou som nadmieru spokojny. Problem ktory som zistil, pri akceleracii na 4 alebo 5 alebo 6 mi pri 2100 otackach cukne s autom, ako keby mikro vypadok turba, alebo nafty, proste na stotinu sekundy citit ze strati vykon a potom opat taha ako ma. Mozno by niekto nad tym kyvol rukou ale ja nie. Pri mojom stasti to opat bude znak niecoho co si na mna s istotou pocka. Nechapem co to moze byt. Ak mate sajnu, sem s napadom. No a teraz hlavny problem. Po troch dnoch od navratu, mi zacala stupat spotreba niekde ku 7L pri jazde po keste. Proste ta ista spotreba ako pred vymenou vstrekov!!! Pre info po vymene vstrekov bola dva dni spotreba super a potom zacala rast, tak som to odniesol do autorizaku a tam mi povedali ze vstreky nestaci iba nakodovat ale aj spustit adaptacny proces. Proste nechali auto napojene na pocitac, spustili proces a auto si nastavovalo vstreky samo co trvalo asi 20 minut. Po tomto zasahu som po meste mal spotrebu 4,9 az 5,2 takze rozdiel markantny. A teraz spat k sucasnej situacii. 3 dni po navrate z dofci som si pred odparkovanim vsimol zvysene otazky na volnobehu cca 1000 ot. Tak som nechal motor bezat, bolo citit spaleninu z vyfuku a ked som trosku pridal tak siel z vyfuku obcas sivy dym . Cca po 30 minutach otacky klesli a po sivom dyme ani stopy. Motor som vypol. Dalsi den som si uz po nastartovani vsimol, ze motor nema taky zvuk ako den pred tym, ale bolo cca 11 stupnov tak reku chladnejsie je... Spotreba ale zacala rast a na tej istej trase kde som mal pred tym 4,9, som mal teraz 6,6. Dalsi den to iste ale s tym rozdielom ze spotreba uz bola 6,9. Takze moja otazka na Vas, je mozne aby regeneracia DPF filtra mala vplyv na predosle nastavenie vstrekov ? Proste ako keby to vyresetovala? Neverim tomu, ze by bol dpf filter natolko zaneseny ked tri dni pred tym bolo auto prevetrane 1200 km na dialnici. Mam nasliapnute vymenit dpfko ale nemam istotu ze to pomoze. Este je jedna moznost a tou je vratit do riadiacej jednotky povodny softwer ktory tam bol este pred diesel gate. Lenze tu opat otazka, ked to dam nahrat, nebude to mat opat vplyv na egr, vstreky, turbo a pod, ked prave ten novy softwer kvoli dieselgate to cele zacal kurvit ? Mal som za to ze to auto stopnem do jarku ale tym ako islo cestou na dovolenku som si ho doslova oblubil. Ale prachy su prachy a ked do neho budem mat napchat opat tisice tak seriem na neho. V autorizaku mi nacenili dpf na 1700 euro. Som sa smial .....

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

v prvom rade si daj pozrieť niekomu
kdo tomu rozumie,ohľadom DPF,v ČR
sa predávajú kolo 13000kc nejaké eko
pozri české fórum,ale v prvom rade
diagnostika a hlavne kto tomu rozumie
v servise nevedia nič,pôvodný sf ti vráti
späť len človek čo s tým robí,dopln
si odkiaľ si

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ahoj Pilot, dik za odpoved. Mam tu chlapika v jednej firme co vie vratit spat povodny softwer. Vcera som sa vracal z rimavskej soboty na poprad a tie trhnutia resp mikrovypadky bolo riadne citit ale iba zosliapnuti plynu na 4, 5, alebo 6tku a vzdy okolo tych 2000 az 2100 otacok. Musim niekoho zohnat co bude mat cas a sadne s pocitacom do auta a povozi sa aspon hodku. Dpf som dopytoval u ceskej firmy prima. Uvidim aka bude cena. Este som zvazoval cistenie ale serem na to. Podla vyjadrenia technika z autorizaku ukazoval softwer upchatie dpf o cca 40 000 km. Odvtedy som najazdil cca 3000. Ale neverim ze softwer dokaze takto predikovat upchatie, takze to beriem s rezervou

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

Trhanie aj mne spôsobuje, ale som zatiaľ neriešil no môže to byť silentblokmi bud na motore alebo prevodovke :) jeden som uz menil na prevodovke trocha to pomohlo ale este su 2 na prevodovke a dva tusim na motore :)
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

A toto "mikrotrhanie" alebo ako to nazvať vám robí stále? Ja som si to všimol dohromady asi 5x, vždy sa to stalo pri akcelerácii do kopca.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

To trhanie alebo trhnutie je sporadicke vzdy v rozmedzi 2000 az 2100 otacok a vzdy pri plnom zatazeni cize akceleracii a a je jedno ci na rovine alebo do kopca. Z toho co mam zatial napocuvane a nastudovane z nemeckych for tak to moze byt snimac tlaku paliva (co by bol ten lepsi lacnejsi pripad) alebo
Ten horsi pripad ventil regulacie tlaku paliva co je polozka za cca 200 euro. Samozrejme ze diagnostika nevykazuje ziadne chyby. Tieto dve suciastky mozu sposobovat problem na mojom aute ale neviem ako na Vasom kedze ja mam vymeneny palivovy filter original, vstreky original, cerpadlo CR original, vycisteny cely palivovy system vratane nadrze, nove rozvody. Turbo mam taktiez menene a egr ventil tiez a dnes som dal vycistit DPF na cistiacej linke(ako inak po spatnej montazi mi odislo hned cidlo teploty za DFP, takze dalsich 60 evri v p...). Samozrejme ani za jednu vymenenu suciastku nedam ruku do ohna po poslednej skusenosti s alternatorom ktory bol kupovany ako repas a vydrzal necele 3 mesiace. A aby som nezabudol, auto som nechal chipnut. Original nameranych 88kw(co nechapem ked to ma byt 77kw) a po chipe 110kw. Auto ide teraz ovela ovela ovela lepsie ako s povodnym softverom. To sa ani neda porovnat. Nemyslim tym narast vykonu ci krutiaceho momentu, lebo tie nie su az take markantne ale motor zabera odspodu a ide kultivovanejsie takze radost jazdit teraz teda az ked dam zajtra nove cidlo teploty. Najhorsie je ze ziaden mechanik nevie diagnostikovat co moze sposobit to mikrotrhnutie kedze zakazdym ked sa prevezu auto ide ako ma. Uz si pripadam ako chronicky stazovatel pri nich :( a na blind vymenit cidlo tlaku ako aj ventil regulacie tlaku mi pride ako drahy a zbytocny spas. Asi pockam kym to nebude zakazdym a vtedy uz bude musiet byt zapisana aj chyba v riadiacke.

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

A to som este zabudol spomenut ze pridavam aditiva do nafty pri kazdom tankovani.

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

Ja mám všetko pôvodné turbo, egr, dpf ...
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"