Problém pri tankovaní

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Čaute, možno otváram tému, ktorá tu už bola lebo je to asi pomerne bežný problém, ale rád by som vedel skúsenosti z MK6. Jednoducho mi na niektorých pumpách nejde poriadne natankovať, pištoľ po stlačení cvakne ako keby bola plná nádrž, ale samozrejme nie je. Na Slovnafte mi to zatiaľ nikdy nespravilo, ale inde sa s tým stretnem a stretával som sa aj pri iných autách.
Keďže nechcem tankovať 5 litrov nafty 10 minút a nenašiel som ešte správnu polohu pri ktorej by to malo ísť všade ževraj môže byť problém s prevzdušnením nádrže? Riešil niekto niečo takéto, aký je postup pri odvzdušnení?
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

SandrikGIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 30.04.2017 18:41

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa SandrikGIV »

Na vw clubu CZ je asi 10ti strankova debata na toto tema...musim rict ze to nekdy udela i me...jeden clen dokoncel dosel tak daleko ze upozornil obsluhu cerpaci stanice a ta prisla na to ze byla vadna pistole...ja si nasel polohu kde me jde tankovat rychleji...nemam tolik zastrcenou pistol a tankuju na ne uplne zmacklou pistol...ale dela me to jen na nekterych benzinkach...takze koukam ze tento problem neni jen v ČR ale i jinde...to je pekne teda :(
VW Golf VI 2.0 TDI CFFB

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Mne to práveže pri povytiahnutí pištole robilo ešte viac.. takže je to si veľmi veľmi individuálne riešenie. Niekto odporúča naklonenie tej pištole do strany to som ešte neskúšal. No čo ti poviem, na niektorých pumpách je to doslova o nervy.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

SandrikGIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 30.04.2017 18:41

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa SandrikGIV »

To ti verim...to pootoceni pistole taky vyzkousim ;) a pak napisu jestli to pomohlo ;) ale jak jsem psal me to dela jen na 2 benzinkach z 5(tankuju jen na Benzine) co mam v okoli. A kdyz na stejne benzince vemes u jineho stojanu dela to porad stejne?? Jestli ti to na Slovnafte neudelalo tak bych problem nevidel v nadrzi
VW Golf VI 2.0 TDI CFFB

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

no ja som si urobil vtip zo seba keď som tankoval plnú deň pred tým a na druhý deň idem tankovať zasa :D a normálne že čo to nejde tlačím a nič a zrazu pozerám že mi už z hrdla tieklo :D tak zo liter bolo na zemi :D
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Tak pánko si chodí tankovať plnú nádrž :D Neviem Sandrik, neskúšal som iný stojan, lebo keď bola za mnou kolóna a ja som si tankoval 15 minút posraných 16 litrov nafty tak mi bolo trapné tam ísť znova :D Tak budem tankovať len tam kde to ide čo už, len som sa bál, že zasa bude treba riešiť niečo tentokrát na nádrži.
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

badzelona
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 08.06.2018 09:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa badzelona »

Čaute ja som si všimol že mi to robí na Slovnafte keď používam hadicu na diseal ale tú hrubšiu čo je na kamiony, ako keby tam bola na pištoly nejaká poistka že keď to tam dobre nevojde tak to vypne aby nevytekala nafta mimo
VW Golf VI Variant 1.6 TDI 77 KW

SandrikGIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 30.04.2017 18:41

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa SandrikGIV »

Me se to stalo tedka v Rakousku...zastavil jsem u stojanu pro kamiony...hadice jako hrom :) ale kdyz uz za mnou stalo dalsi auto tak jsem to teda natankoval :D 15litru asi 20min...hrozny...ale s normalni hlavici pro osobaky jsem tedka uz dlouho problem nemel...tankoval jsem jak v CR tak Nemecku, Rakousku i Italie ;)
VW Golf VI 2.0 TDI CFFB

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Hej aj ja som sa takto oebal :D som tam cvrkal 10 minut. Uz som mal krc v prstoch lebo som to davkoval presnejsie ako anesteziolog :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Problém pri tankovaní

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Akurát som si spomenul na túto tému, lebo som asi našiel riešenie aspoň pre mňa. Keď priložím pištol na spodný okraj nádrže priamo v tom záhybe ako sa tá pištol ohýba.. tak mi to zatiaľ vždy išlo bez ohľadu na pumpu. Testované aj v zahraničí tak snáď sa to už nestane, tiež som si musel kvôli tomu párkrát robiť rýchlokurz medicíny :D
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"