Telefonovanie cez aux

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
nonesta16
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.07.2017 22:22

Telefonovanie cez aux

Príspevok od používateľa nonesta16 »

Zdravim

mam radio RCD 310 + Aux, nemam bluetooth jednotku a tak ma napadlo ci sa da volat prave cez Aux. Pri pouziti klasickeho stereo 3.5mm jacku je pocut volajuceho, ale nie mna. Teoria je taka, ze by stacil 4 polovy jack, realne vsak neviem ci Aux v aute toto zvlada.

Nemate niekto skusenost s takymto riesenim? ....resp. inu lacnu variantu volania?
VW Golf MK6, 1.4 16v, 59kW, Confortline

nonesta16
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.07.2017 22:22

Re: Telefonovanie cez aux

Príspevok od používateľa nonesta16 »

Nechcem pouzivat zatial edit, nech sa (dufam) rozbehne diskusia...
1. treba mat kabel 3.5mm stereo jack (netreba 4 polovy jack)

2. jeden koniec do mobilu, dalsi do auta

3. Pokial mate pustene radio a niekto vola musite prepnut radio na Media -> Aux

4. Vytacat hovor musite cez mobil (resp. hlasovo cez Google Now, Google Assistant (pouzivam ja), Siri, Cortana..)

5. Prijat hovor musite tiez na telefone

Povodne som napisal, ze pri klasickom kabli ma nepocut - mal som zly kabel - takze pocut ma je cez mikrofon v mobile.

+ objednal som tento kabel https://goo.gl/iru3kf" onclick="window.open(this.href);return false; - ma vstavany mikrofon, nastavenie hlasitosti a tlacidlo na prijatie hovoru - pripoji sa do mobilu. Z tohoto kabla potom pojde tento kabel (mam teraz) https://goo.gl/EVrLoc" onclick="window.open(this.href);return false; - ked to pride z ciny, tak odskusam a dam vediet ci to funguje alebo nie
VW Golf MK6, 1.4 16v, 59kW, Confortline

Používateľov profilový obrázok
Petryk1
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: 01.08.2012 20:01
Bydlisko: Košice

Re: Telefonovanie cez aux

Príspevok od používateľa Petryk1 »

Vyborny, lacny napad. Podla mna by stacilo, aby si pouzil origo sluchatka s mikrofonom. Odstrihnes spunty do usi a das jack. A mas. Prijat hovor mozs tlacitkom na sluchatkach, tam kde je mikrofon.
VW Passat B8 110kW DSG Variant

nonesta16
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.07.2017 22:22

Re: Telefonovanie cez aux

Príspevok od používateľa nonesta16 »

Ano, aj to je moznost, ale chcel som daco jednoduchsie aj pre ludi co nevedia ani co je 3.5mm jack :)
VW Golf MK6, 1.4 16v, 59kW, Confortline

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"