EGR Ventil

2008-

Moderátor: caravelle

rudyfish
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.06.2014 22:19

EGR Ventil

Príspevok od používateľa rudyfish »

Zdravim vas mam 1.6 tdi 200 tis km a zacalo mi za jazdy blikat zhavenie motor par krat zdoxhol a teraz je v nudzovom rezime svieti kontrolka motora a diagnostika vypisala chybny egr ventil. Ake mate skusenosti je to narocna oprava alwbo to zvladne vacsina mexhanikou pripadne kolko vas to vyslo? Niekde som cital ze po vymene treba aj novy software je to pravda? Za kazdu odpoved dakujem

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa salko »

Autorizak cca 700€, dava dole napravu a na konci robi geometriu.
Sikovny mechanik - vzor gynekolog, to dokaze aj bez zhodenia napravy a popri tom este vymysli nove nadavky.
Ten novy SW asi nie, pocujem to prvy krat. Mam dojem, ze na novom EGR sa robi zakladne nastavenie.
Mna to tiez caka, ako kazde ine CAYC.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

rudyfish
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.06.2014 22:19

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa rudyfish »

Dakujem ti pekne. Ja som skoro okoltavel ked mi to klaklo cakal som ze to bude dlhsie jazdit spolahlivo

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa salko »

Clovece 200.000 KM je nadherna hodnota. Tieto EGR su schopne v tomto motore odist pri 80.000 KM.
Taka casovana bomba, vies, ze sa pokazi, len nevies, kedy presne.
Udajne ti co jazdia iba mesto, tak 80.000-100.000, dialnice zase 150.000.
EGR odchadza skor, ked motor podtacas a jazdis na nizke otacky.
Ale vsetky tieto info su zo zdroja "Jedna pani povedala" ;)
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa truli »

Z kadiaľ si egr stojí orig. Žiaden repas náhrada 380€
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

rudyfish
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.06.2014 22:19

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa rudyfish »

Nove zamky

berry1.6tdi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.08.2017 23:29

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa berry1.6tdi »

Nazdarek hosi, chcel by som sa spytat ci je rozumne dat zaslepit EGR NA GOLF 6, 1.6tdi, 77kw, CAYC a tiez ho vypnut softwerovo. Udajne ak zaslepim egr nebude sa mi regenerovat dpfko a je lepsie vypnut aj to je to pravda? ma niekto skusenost vypnut a zaslepit len EGR? ak sa prestane regenerovat dpf spravim vynutenu cez diagnostiku
Zhanam niekoho kto by vedel vypnut egr soft okolie TN/ZA

hawkeye
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01.09.2014 20:25
Bydlisko: BA

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa hawkeye »

berry1.6tdi napísal:Nazdarek hosi, chcel by som sa spytat ci je rozumne dat zaslepit EGR NA GOLF 6, 1.6tdi, 77kw, CAYC a tiez ho vypnut softwerovo. Udajne ak zaslepim egr nebude sa mi regenerovat dpfko a je lepsie vypnut aj to je to pravda? ma niekto skusenost vypnut a zaslepit len EGR? ak sa prestane regenerovat dpf spravim vynutenu cez diagnostiku
Zhanam niekoho kto by vedel vypnut egr soft okolie TN/ZA
Napis clen Jokir da asi najlepsie info.
Oprava aktualizacia budíkov,immo,Oprava BCM,nastavenia na led svetla,Odblokovanie obrazu na MQB.Oprava Diskover Media odstranenie CP,Sign assist na B7 Touran Tiguan Sharan pre kameru 3AA na SK.Oprava podvolantoviek.Odstranenie Dieselgate.

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa Golf608 »

EGR mne vydržal uctihodnych 240 000km a to s chipom od 159 000km .Musi ist dolu napravnica + geo..kupuj iba original mna diely stali original 390e s nejakou zlavou max 10% a menil som to hned po prvom nudzaku..Nechcem sa zabit a ked to spravi raz bude sa to zhorsovat a opakovat častejsie a častejsie..Mna stala vymena 100e za dve a pol hodiny nemal co robit (ak maš sikovneho mechanika) A odvtedy pokoj..Treba jazdit svizne a nebat sa mu vypalit vtedy vydrži ovela viacej pretože nie je stale otvoreny ako pri prerpdkavani po meste 50km/h na 5tke potom to tak vyzera a snim aj DPf a dvojhmota .

stibo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.12.2009 15:03
Bydlisko: Trnava

Re: EGR Ventil

Príspevok od používateľa stibo »

Zdravim,neviete nahodou ze ked sa meni EGR ci je treba po vymene to este dako sw upravit aby rj vedela ze je tam novy??
Vdaka

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"