Autofólia zadného skla / zlý FM signal

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
frederick123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2015 16:08

Autofólia zadného skla / zlý FM signal

Príspevok od používateľa frederick123 »

Tak som sa po dlhej dobe rozhodol, ze si dam zatmavit zadne skla. Na moju otazku, ci su pouzite folie metalicke, mi bolo odpovedane, ze budu pouzite Aswf Performer folie, nie metalic.

Auto po ofoliovani vyzera skvelo, ale na druhy den som si prepol na radio, a kazda FM stanica sa automaticky stisuje/straca signal. Pre isotu som skusal i signal GPS (RNS310), no ten je uplne bez problemov. Po chvilke vyhladavania informacii o antene v Golfe VI som sa docital, ze gps pouziva antenu na streche, a AM/FM signal antena je umiestnena priamo na zadnom skle, viz. TU.

Je mozne, ze by mohol pri instalacii odrezat spoj anteny s autom, pri oreze po obvode skla, alebo je len folia natolko rusiva, ze zoslabuje fm signal (i ked je folia lepena z vnutornej strany anteny)? Pri uplnom odrezani spoja by som predpokladal, ze by FM nechytalo stanice ziadne. Da sa tento problem nejak identifikovat?

Stretli ste sa s tymto niekto? Urcite budem v Pondelok volat naspat, len by som chcel ziskat dake podrobnejsie info, co moze byt za problem, a dufam, ze som si nedal uplne odpalit FM radio. Viem ze SK stanice nie su ziadna slava, ale raz za cas treba trochu zmeny. Takato zmena by bola dost zasadna a na to som nebol pripraveny. :D

Diky za pomoc.

//edit: este prikladam foto s diagnostickeho rezimu, vyzera to tak, ze mi pise na oboch antenach OFF, viz. foto
Prílohy
RNS310 ANT1:OFF ANT2:OFF
RNS310 ANT1:OFF ANT2:OFF

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Autofólia zadného skla / zlý FM signal

Príspevok od používateľa salko »

Ja ma rcd310 a v diag mode mam obe anteny ON. Mozno ste nieco presekli. Treba niekoho, kto s tym ma skusenosti a vie tie anteny preverit.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

frederick123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2015 16:08

Re: Autofólia zadného skla / zlý FM signal

Príspevok od používateľa frederick123 »

Preto pisem, ci sa stym uz niekto stretol, a ako to vyriesit, popripade ci by mi to vedel niekto skontrolovat. Nechcem polamat plast okolo zadneho skla, ale na prvy pohlad vyzeraju antenne kable zo skla do prijimaca v poriadku.

Nitnelav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2016 15:45
Bydlisko: Košice

Re: Autofólia zadného skla / zlý FM signal

Príspevok od používateľa Nitnelav »

Ahoj, ten istý problém riešime aj v tejto téme http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=94&t=67695, asi by nebolo by zlé to dať dokopy.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"