Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
mistr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2016 09:19

Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa mistr85 »

Z ničoho nič sa mi stala taká nemilá vec - odtrhla sa mi za jazdy zrejme povolená (a to neviem ako sa mohlo stať - nikdy som sa do matíc nemontoval a aj kryt motora som dal dole len pri menení oleja) matica, ktorá spája držiak vstrekov s hlavou motora - teda jeden držiak drží dva vstreky, pri jazde cca 15 sekundovej v takomto stave sa v podstate vstreky z motora vysunuli asi 1cm von - v porovnaní s tými pritiahnutými a motor išiel na dva valce - teda triaslo autom - ale nič strašné okamžite som vyradil, zaparkoval a vypol motor aby sa nič nepokazilo.

Príznaky - teda kovový klepot som pozoroval už dva dni pred tým, ale pripisoval som to horšej nafte nakoľko som tankoval prvýkrát na inej pumpe a ten klepot nebol výrazný. V ten deň ráno bola zima -12 a pri štarte dosť dymilo a ručička otáčok mi behala hore dole - auto klepalo (zrejme išlo na menej valcov) ale keď som popridával všetko sa napravilo a absolvoval som zrejme s povolenou šraubou cca 60Km, kde išlo riadne na všetky valce pekne - po štarte s teplejším motorom žiaden dym... potom v ten istý deň som šiel natankovať nech sa nafta premieša s tou (podľa mňa)bezproblémovou - no nakoniec som počul ten klepot stále a hlavne keď som popridával do vyšších otáčok - no a vtedy to už tú maticu odtrhlo ...

Samozrejme, že až keď sa tá šrauba odtrhla tak vstreky tlačili do hlavy motora len tie tlakové kovové hadičky a tie sa postupne poohli a vstreky z motora povytiahli - ale na toto sme prišli až keď sme zložili kryt motora kam už hádzalo naftu (našťastie len chvíľku tak je tam toho málo)

Môj problém je teraz, že v hlave motora mám zvyšok matice ... a v podstate je tam dobrý prístup - tak sa to pokúsia vybrať teda to dám do servisu - samozrejme ak nebude treba celú hlavu meniť čo kvoli jednej matici nechcem (stojí to riadne prachy). Lenže servis je dosť ďaleko a bojím sa tej cesty keďže ma bude známi ťahať a mne nejdú posilovače riadenia ani bŕzd - čo by ste mi poradili - okrem odťahovky - tá je asi tiež drahá ... dá sa brzdiť pomocou ručnej aby som ju nepokazil, resp. pomocou bŕzd ak budem dobre tlačiť ? Bojím sa ísť najmä z kopca .... to lano je krátke na ubrzdenie ak ubrzdí ten predomnou ...

Dosť čudné je že palubný počítač neukázal nič - nepostrehol stratu tlaku a v podstate auto štartuje aj teraz na brnk - jedine, že keď nepridám tak zdochne lebo dva valce sú dva valce - nerobím to samozrejme aby som nič nedovrzal - skúsili sme to keď som stál a nevedel ešte čo je vo veci ... až kamoš zložil kryt z motora a už sme videli kde je chyba ... len sa chytil za hlavu, že to ešte nevidel

Pre upresnenie odtrhla sa matica KXA 950 - je na nej pekne vidno ako o ňu búchal ten držiak vstrekov - alebo ako to nazvať - z dákeho duralu to je alebo čoho

Ponaučenie: občas kuknúť či je všetko v poriadku aj pod krytom motora xD

B66
Vodič
Vodič
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 29.11.2014 11:57
Bydlisko: Kosice

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa B66 »

Ked je servis ďaleko riešil by som odtahovku, nech nemáš viac škody ako úžitku...

Odoslané z SM-G935F
VW Passat 3C 2.0TDI/CR/DSG/HIGH/2009

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Fúha zamrzí takáto situácia viem ti len odpovedať len na to ťahanie mne sa to stalo tiež nedávno a pokiaľ bol ešte olej trochu zohriaty bolo to až na počudovanie nie až také zlé ale ked som prišiel po auto o 3dni odtiahnuť do mechanika tak to išlo dosť ťažko ale dalo sa počkali sme kedy bola najmenšia možná premávka ( v mojom prípade mesto) a šli sme. Nakoniec to bolo ok ešte aj rádio som si zapol len mne nešiel motor naštartovať tak som bol takisto bez posilovača a brzdiť trebalo v predstihu a s rozumom ručnú som moc nepoužíval ale v núdzovom prípade aby si nebuchol je to jasná voľba a ak sa bojíš nedobrzdenia zožen si ťažnú tyč a máš to lepšie tiež zaváži koľko km tak pôjdeš a v akom počasí . Alebo je tu ešte možnosť ak vieš zohanť niekoho kto má valník na auto a môže ťahať ,naložíš na vozík odvezieš a zložíš len musíš niekoho takého nájsť.Prajem veľa štastia pri odťahu aj oprave .

mistr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2016 09:19

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa mistr85 »

FordGalaxy napísal:Fúha zamrzí takáto situácia viem ti len odpovedať len na to ťahanie mne sa to stalo tiež nedávno a pokiaľ bol ešte olej trochu zohriaty bolo to až na počudovanie nie až také zlé ale ked som prišiel po auto o 3dni odtiahnuť do mechanika tak to išlo dosť ťažko ale dalo sa počkali sme kedy bola najmenšia možná premávka ( v mojom prípade mesto) a šli sme. Nakoniec to bolo ok ešte aj rádio som si zapol len mne nešiel motor naštartovať tak som bol takisto bez posilovača a brzdiť trebalo v predstihu a s rozumom ručnú som moc nepoužíval ale v núdzovom prípade aby si nebuchol je to jasná voľba a ak sa bojíš nedobrzdenia zožen si ťažnú tyč a máš to lepšie tiež zaváži koľko km tak pôjdeš a v akom počasí . Alebo je tu ešte možnosť ak vieš zohanť niekoho kto má valník na auto a môže ťahať ,naložíš na vozík odvezieš a zložíš len musíš niekoho takého nájsť.Prajem veľa štastia pri odťahu aj oprave .
No cca 12 km je servis ale cca 5-6 z kopca a tam mám obavy, kamoš ma ťahal len 3km a občas som brzdil očami - ďakujem šťastie budem potrebovať aj pri jednom aj pri druhom ... ale je to fakt vec čo sa môže stať každému, ešte som rozmýšľal dáko ten držiak aj so vstrekmi vtlačiť a upevniť do tej hĺbky ako to je vedľa pri tých dvoch, ale netrúfam si aby som nepokazil aj vstreky - tak by som ho naštartoval a na neutrále by my išli brzdy a nemalo by to ani vstreky vytláčať - no bojím sa do toho starať motor je tam ako nový a dokaziť dačo by ma mrzelo aj keď skúsenosť, že to ide aj s povolenou maticou už mám a cca 2-3mm povolená bola

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Ja osobne by som do toho motora nešupal a skúsil sa poobzerať po niekom zo známych alebo tak možno skús zavolať do odťahovky koľko by zato zobrali za vyskúšanie nič nedáš (okrem kreditu :D).Ak by sa náhodou niečo pokazilo budeš naseba nasratý že si to doebkal a ked sa nič nestane budeš štastný jak si to poriešil ale musíš sa rozmyslieť či ti to stojí za to riziko.Ono stať sa môže všetko vieš čo ked ti to pojde? zase sa to povolí a tebe zdochne auto a budeš bez posilovača? Ale to už rozmýšľam nahlas proste sa musíš rozhodnúť čo a ako len sa neunáhli .

mistr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2016 09:19

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa mistr85 »

Tak nakoniec mi auto brzdilo - ďakujem za pomoc a rady ...

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa Johny B5 »

Jak si to poriešil? Išiel si bez posilovača?

mistr85
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2016 09:19

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa mistr85 »

Johny B5 napísal:Jak si to poriešil? Išiel si bez posilovača?
Áno šoféroval kamarát a ťahal nás jeho otec - zohratá dvojka v ťahaní - brzdilo to bez posilňovača, len samozrejme bolo treba viac tlačiť ...

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Odtrhnutá matica - zlyhanie motora

Príspevok od používateľa Johny B5 »

No tak potom pohodka hlavne nech je všeto ok.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"