Poloos

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Poloos

Príspevok od používateľa hunter180 »

Klubaci potreboval by som poradit ako dam dole poloos ? Snazil som sa ju vybrat tym ze som vratil naspat srob a buchal som po nom...no bezvysledne...mate nejake rady ?

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloos

Príspevok od používateľa herin »

hunter180 napísal:Klubaci potreboval by som poradit ako dam dole poloos ? Snazil som sa ju vybrat tym ze som vratil naspat srob a buchal som po nom...no bezvysledne...mate nejake rady ?
Pozerám že máš golfa, ale princíp musím byť rovnaký ako na passate čo mám ja..tento príklad uvádzam pre lahšiu výmenu/vymontovanie..dá sa to obtiažnejšie aj bez povolenia riadiacej tyče a spodného čapu..
V prvom rade ked je ešte auto na zemi povolíš šroub čo drží poloos v náboji, lebo ked bude auto vo vzduchu tak by ti to šlo dosť ťažko..
potom auto na zdvihák alebo hever...povolíš šrouby spodného gulového čapu..potom povolíš čap riadenia..spodný čap s ramenom stalčíš dolu a takisto vyrazíš čap z riadenia..tým pádom už bude poloos držať len v náboji kolesa..vyklepneš ju von a odtiahneš celý ten sersam aj s tlmičom..no a samozrejme je potrebné povoliť aj šrouby pri prevodovke..a poolos by si mal bez problémov vybrať..
podotýkam tento návod platí pre passat 3C rok 2008..pri tovjom môžu byť mierne odlišnosti..
A čo ideš meniť poloos?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: Poloos

Príspevok od používateľa hunter180 »

sry zle som sa vyjadril ako tak teraz pozeram :D idem menit lozisko na pravom kolese....cize ja potrebujem vybrat poloos len z loziska....presnejsie len jej zavit z loziska

kazdopadne moj problem nastal v tom ze som ju nedokazal vyklepnut z loziska nijak...buchal som aj po srobe ktory som jej vratil naspat....potom som zobral predlzeny orech a aj po nom som buchal....no nic z toho....ani ju nepohlo....este dodam ze rameno som stlacil von zo spodneho capu....jedine co tak cap riadenia som nechal primontovany tak ako bol...ale myslim ze jeho demontaz by mi nepomohla

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloos

Príspevok od používateľa herin »

hunter180 napísal:sry zle som sa vyjadril ako tak teraz pozeram :D idem menit lozisko na pravom kolese....cize ja potrebujem vybrat poloos len z loziska....presnejsie len jej zavit z loziska

kazdopadne moj problem nastal v tom ze som ju nedokazal vyklepnut z loziska nijak...buchal som aj po srobe ktory som jej vratil naspat....potom som zobral predlzeny orech a aj po nom som buchal....no nic z toho....ani ju nepohlo....este dodam ze rameno som stlacil von zo spodneho capu....jedine co tak cap riadenia som nechal primontovany tak ako bol...ale myslim ze jeho demontaz by mi nepomohla
a čo ti na tom nejde vybrať?ved to je normálna drážkovaná "hradielka" na konci vonkajšieho homokineťáku...a pokial ti to nejde tak tam treba nestriekať wd 40..možno sa to km a rokmi trošku "zlepilo"
mne to išlo úplne v pohode..po vykonaní popísaného vyššie sa to dalo normálne vytiahnuť z náboja kolesa..a potom sa to dalo bez problémov nasunuť..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: Poloos

Príspevok od používateľa hunter180 »

uz som to prenechal servisu ;) no ta wd ma napadla len uz som sa s tym radsej nebabral...robil som to prvy krat tak som mal kus obavy aby som nieco nedoondial...radsej som to vratil naspat a odniesol

no nabuduce uz si s tym poradim ;) zato som sem pisal aby som vedel ci tam vobec mozem streknut wd alebo radsej nie ;) lebo co som si vsimal videa kde to typci montovali tak nemal ani jeden az taky problem ju vybrat z loziska....tak som tajne dufal ze to nebude az taky problem ani u mna ;)

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poloos

Príspevok od používateľa herin »

hunter180 napísal:uz som to prenechal servisu ;) no ta wd ma napadla len uz som sa s tym radsej nebabral...robil som to prvy krat tak som mal kus obavy aby som nieco nedoondial...radsej som to vratil naspat a odniesol

no nabuduce uz si s tym poradim ;) zato som sem pisal aby som vedel ci tam vobec mozem streknut wd alebo radsej nie ;) lebo co som si vsimal videa kde to typci montovali tak nemal ani jeden az taky problem ju vybrat z loziska....tak som tajne dufal ze to nebude az taky problem ani u mna ;)
no dobre si spravil..ono ked sa človek v niečom až tak dobre nevyzná, tak je lepšie to prenechať niekomu čo sa vyzná ako skončiť v 150tke na dialnici v jarku a na streche..
oki maj sa..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: Poloos

Príspevok od používateľa hunter180 »

jj nemal som uz dobry pocit z toho...ale nakoniec by som nato siel dobre s tou WD...len ako som spominal nemal som istotu tak som sa radsej opytal ;) kazdopadne diky za radu ;) verim ze nabuduce mi pomoze (a hlavne usetri peniaze za zbytocny servis) ak by som znova menil lozisko alebo vyberal poloos z neho (bezohladu na to z akeho dovodu)....diky este raz a maj sa fajn aj ty ;)

Adamko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.11.2019 16:29

Re: Poloos

Príspevok od používateľa Adamko »

No ako keď môžte poraďte aj mne, mam golf 6 a rovnaký problém, poloos nejde vyraziť z ložiská, šroub už povolený čap dole ale poloos vyraziť ani za nič wd nepomohlo nahrievanim už znicim aj ložisko, dokonca už má poslali aj z 2heho servisu preč že to nevedia, respektíve vedia ale musia dať dole celú otoc poloos odmontovat pri prevodovke, a potom to poslať niekde kde to vyrazia priemyselným lisom. Akože ehm

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"