Disky a pneumatiky na GVI

2008-

Moderátor: caravelle

frenky02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.04.2017 18:21

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa frenky02 »

Zdravím , chcel by som sa informovať keďže mi táto problematika nieje veľmi blízka mám Golf VI 59kw , dostal som od známeho elektróny 16¨(originál vw z passatu B7 7J×16H2 ET45 ) aj pneumatiky (215/55 R16 ) v TP mam písané len 205/55 R16 ale rozmer disku tam mám 6,5J×16 ET50 . Moja otázka znie či po technickej stránke je možné používať tento disk na Golfe 6 ak by som na neho obul 205/55 r16 , a či je zistiteľné policajtom že ide o iný elektrón ako je písané v TP. ďakujem

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Rives »

Ak obujes 205 nezistila ti to. A bude to vyzerať ok.
G6 2.0 TDI CR 103kW

frenky02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.04.2017 18:21

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa frenky02 »

Ďakujem za pohotovú odpoveď , ešte sa chcem opýtať či po technickej stránke nieje veľkou závadou používať ten disk . ďakujem

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Rives »

Ten disk je o pol palca cca 12mm širší ako ten 6.5palca.
Problém to nie je ziadny. Nemajú to ako skontrolovat.
Každý tu argumentuje že pri nehode to poisťovňa môže použiť proti tebe že zistia že máš disky nie podľa TP. Ale ešte som nepočul o nikom abybsa to stalo. Ja som tiež tak jazdil. 7.5J disk miesto 7J aj et bolo 47 miesto 51. Je to na tebe
G6 2.0 TDI CR 103kW

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Golf608 »

Nedavno som prehadzoval eibach pro kit za AP a mozem povedat že komfort velmi dobry ziadny traslak pekne kopiruje jamy neuskakuje a je dokonca komfortnejsi ako eibach na tlmicoch ktore este neboli vytecene ale mali 240 000km.mam to spustene uplne dolu a uplna pohoda..jasne že treba davat pozor ale musel som doupravovat podblatniky fenom a zahnut hrany na blatnikoch a pohoda teraz mam R18 uz iba na zimu a leto idu R20 + gti naraznik a už končim :!?Menil som aj komplet napravy i ked nic nebuchalo ale predsa aj vzadu aj vpredu a som max spokojny..
hunter180 napísal:To mas pravdu ;) a okrem toho musi davat fest pozor na to aby nechcene nenabehol na poriadnu jamu\vytlk
Prílohy
EIbach Pro KIT +R18 8x ET50
EIbach Pro KIT +R18 8x ET50
AP +R18 8x ET 50 225/40 ešte nebol doladeny uz to mam vycentrovane ale foto nemam.
AP +R18 8x ET 50 225/40 ešte nebol doladeny uz to mam vycentrovane ale foto nemam.

Používateľov profilový obrázok
martin.palicka
Profík
Profík
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: 21.06.2011 12:13
Bydlisko: Roznavwa

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa martin.palicka »

No ti musi j*bat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A mne sa to na 16tkach zda tvrde :mrgreen:

Spekulujem aj ja vacsie, uz nejazdim 50k rocne, ale 20" je vela. Mas uz nieco vybrate?
Golf VI Rabbit TDI - Helmut
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Golf608 »

Tak ja neviem mne to pride stale komfortne mal som vela aut zniženych a toto je moj prvy stelovak abal som sa toho ale som mega spokojny a totalne prekvapeny..

Ano mam vybrate už :)
vyberal som so značkovych diskov kvoli jednoduchosti zapisu + kvalita samozrejme takže vyber bol dost obmedzeny ale myslim si ze budem spokojny ..8,5 xR20 ET 45 .
ja jazdim aj po meste aj po dialnici ale 70% dialnica a aj v meste žiadny problem samozrejme davam pozor na jamy a vymoli a trčiace vymoli aby som vanu neujebal :)Ale bol som už aj v Auparku a pohoda ked ides opatrne :)
Prílohy
gts.JPG

Používateľov profilový obrázok
martin.palicka
Profík
Profík
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: 21.06.2011 12:13
Bydlisko: Roznavwa

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa martin.palicka »

Pekne, pekne, odkial beries? Mozes do SS ak nechces robit reklamu. ;)
Golf VI Rabbit TDI - Helmut
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ja teda nevim ale 18 by som povedal ze je uz tak na hrane na tie cesty ktore su tu v okoli Trencina.
Na zimu jedine 16tky balony aj kvoli bezpecnosti , predsa len ten velky balon toho utlmi viac ( nejake pripadne jamy )

To uz potom clovek ani nejazdi ale iba sleduje ci tam neni nejaka jama alebo zasek na asfalte aby tade presiel a potom to vyzera tak ze hlavny tah na banovce od trencina pri jastrabi kolaje ako kkt .. normalne je tam 90 tka a nenormalna kolona ide 60kmh lebo prve auto v kolone je MK4 Golf polozeny na zem :D
Na take vikendove auto OK ale na kazdodenne pouzitie si to neviem predstavit .
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Golf608 »

Tak ja neviem ak by si bol z BA kludne sa mozes dojst previest a zistiš ze to neni take ako si myslis :) Ja jazdim uplne normalne iba musim davat pozor na vanu ked su vyjazdene velke hrbole inak nic jazdim uplne normalne a to ze sa vyhybam jamam je normalne vyhybam sa aj na R16.Ale však jasne nech si da kazdy co chce je to jeho vec ja urcite brzda premavky nie som a nemam to zase tak zložene ze by som musel chodit vsade 40 :) ale viem co mas na mysli mne sa tak extremne polozene ani nepacia a ako pises uz to straca zmysel ako si napisal.Ale keby to bolo moc tvrde a neskusal by som si to predtym ako som to ap kupoval a na R20 na golfe tak by som to urcite neriesil.Jasne ked tam mate mega rozbite cesty a proste to tak nechces tak to riesit nebudes.To je skor o ludoch ako som ja ak to chcem mat pekne a take ake to je tak to tam proste dam.Ak stym budem mat problem nie je problem sa na zimu vratit na R16 ale tu v BA su take zimy ze nic a ked idem sem tam niekde mimo nemal som nikdy problem.Jasne ze ked navala pol metra snehu tak som skoncil .Hold to je riziko povolania :) Ja som spokojny..Kazdy ma ine priority a požiadavky na auto a bude moja vzdy bude bezpecnost ak sa mi nieco nebude lubit ide to preč..Ale ano na R16 stym po jame uhrajes ovela viacej a hlavne si nerozbijes disk a neskoncis niekde na karjnici v lepsom pripade .A co sa tyka jazdenia uz davno to nie je o jazdeni stale musis nieco sledovat zasrane DPf atd atd no stare dobre auta kde si nic neriesil iba jazdil a sem tam vymenil to co trebalo.. :(

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"