Disky a pneumatiky na GVI

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Pekne napisane :)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
misodk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 06.10.2011 14:14
Bydlisko: BA

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa misodk »

Golf608 napísal:Nedavno som prehadzoval eibach pro kit za AP a mozem povedat že komfort velmi dobry ziadny traslak pekne kopiruje jamy neuskakuje a je dokonca komfortnejsi ako eibach na tlmicoch ktore este neboli vytecene ale mali 240 000km.mam to spustene uplne dolu a uplna pohoda..jasne že treba davat pozor ale musel som doupravovat podblatniky fenom a zahnut hrany na blatnikoch a pohoda teraz mam R18 uz iba na zimu a leto idu R20 + gti naraznik a už končim :!?Menil som aj komplet napravy i ked nic nebuchalo ale predsa aj vzadu aj vpredu a som max spokojny..
hunter180 napísal:To mas pravdu ;) a okrem toho musi davat fest pozor na to aby nechcene nenabehol na poriadnu jamu\vytlk
tak to je pecka Obrázok. musim uznat ze si odvazny.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi, United grey

Používateľov profilový obrázok
Majky1984
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27.05.2015 21:02
Bydlisko: PD

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Majky1984 »

Caute chalani, nevyznam sa v tom vela a cim viac citam tym mam vacsie pochybnosti ci to tam mozem dat. Mam g6 1,6tdi 77kw a mam tam origos obute 205/55/16 6,5jx16et50 kupil som si disky 7,5jx17et35 zatial ich ale nemam v tp zapisane a teda otazka je ci nebude s tym niejaky problem pri otacani kolesa na doraz, pripadne ci to nebude trcat zeby tam mohli blatniky robit problem aby som vedel ci aj mam dalej riesit zapis alebo to mam dat prec a kupit 16 ky a mat to bez starosti. Ak by to bolo ok ake gumy rozmer odporucate??

Dakujem velmi pekne za kazdy nazor, poznamku.
Najlepsie asi SS nech to tu nerozoberame a nemame vela prispevkov.
Golf Variant 1,6TDI CR 77KW/105k Bluemotion, r.v. september 2011

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Koleso by nemalo vytrcat spod blatnika. Et 35 je uz podla mna vela. Musis s nimi prejst cez stk a nasledne na zapis.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa frflos »

...aku stk?? Zobere papier (certifikat) ide s nim na policiu a vybavene. To len v TN s tym robia problemy
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Tu vladne birokracia a rodinkarstvo :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Rives »

Mal som 7.5J et47.
Vzadu bola ešte rezerva a v predu už celkom natesno.
Et35 bude možno v predu trčať.
Musíš vyskusat
G6 2.0 TDI CR 103kW

Používateľov profilový obrázok
KA11 GIV
Pilot
Pilot
Príspevky: 723
Dátum registrácie: 19.01.2012 20:13
Bydlisko: okres Poltár

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa KA11 GIV »

no tie ti budú vpredu určite trčať, ja som mal kúpené pred dvoma rokmi ale r18 8j et35 a vpredu cez 1 cm trčalo a vzadu pri prehupe alebo v zákrute šúchlo ihneď som ich dal na bazoš predal a kúpil som original r18 7,5j et51 čo tam má byť, aj pri havárií nebudeš mať problémy :)ale až ich zapíšeš v pohode to bude ... ináč ideal na combi ET 37-38 aby nešúchalo....
New VW Golf VI Variant 2.0Tdi 103kw Highline plus wheels vw vancouver r18 origo GTD + chip 185k 400N
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 98#p940498" onclick="window.open(this.href);return false;
EX VW Lupo 1.4 16V black
EX VW Vento 1.6 GL šedá metla

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Golf608 »

No takže ET 35 už Ti bude pravdepodobne šuchat pri prehupoch pokial to nemaš znížene tak pri prehupoch iba ale bude.
Čo sa týka zápisu diskov nie je to zase až take jednoduche ale ani zložite záleži aky maš disk a čo k nemu vieš zohnať.

1.)Pokial viem tak možes požiadat VW aby Ti vydalo certifikat otom ake kolesa sa možu montovať a ake môžes dodatocne dopísať.
Čize Ti daju potvrdenie s rozmermy a ET a to odnesieš na POliciu a zapišeš za 6eur + to povolenie priamo z VW cca 30eur.

2.)Druha možnost ak sa jedna o disky značiek predschvalenych borbet, Dezent,AEZ,DOTZ,Proline tak musiš mat knim certifikat na konkretne auto že je ok a potvrdenie o montaži od certifikovaneho pneuservisu od ktorych to akceptuju a za 6 eur zapíšeš.

3.)Ostatne značky zapišeš zdlhavo certifikat preložit do SK cca 80-100e ,namontovať a ist na STk za poplatok cca 8-10Eur vykonaju a potom na Policiu

4.)Alebo na čierno.

Ja idem davat v lete ak si auto necham R20 stym že beriem Borbet s certifikatom pošlu mi aj potvrdenie o montáži a za 6eur zapišem a je to..

Ja som podla vzporu 2.) takto zapísal bez jedineho problemu tie R18 .

Používateľov profilový obrázok
Majky1984
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27.05.2015 21:02
Bydlisko: PD

Re: Disky a pneumatiky na GVI

Príspevok od používateľa Majky1984 »

Caute diky za rady, dnes som bol pre certifikat a aj som to zaniesol na dopravny inspektorat certifikat z bodu 2 stal 35 zapis 6 disky mam ats uvidime ci budu su hat alebo nie gumy idem objednat 225/45/17
Golf Variant 1,6TDI CR 77KW/105k Bluemotion, r.v. september 2011

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"