Zatekanie do interieru

2008-

Moderátor: caravelle

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa dream7000 »

sadni si do auta k miestu kde to preteká, nech ti niekto hadicou strieka vodu na dvere, okolo dveri a okna, kadial ti to tecie a pozeraj vnutri....po chvili uvidis kde sa objavi voda....

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa Rives »

Preteka to velmi jednoducho.
Pod tapacirom mas panel, na ktorom je RJ dveri a motor okna, repro...
Ten je prichyteny k dveram plastovymi klipmi a niekolkymi nitmi. Medzi tym panelom a dverami je tesnenie. Ked ho mas poskodene, voda ti preteka pomedzi dvere a ten panel rovno na tesnenie co mas na karoserii a popri nom pod koberec - ze to vobec nevidno. To bol moj pripad.
No a ta voda - tecie poza panel dveri vnutrom dveri a potom vonku z dveri dierou napsodku...
G6 2.0 TDI CR 103kW

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa stefan-s »

Ahojte. Mám problém so zatekaním do kufra - teda po výdatnom daždi bola voda pri rezerve, bolo zamočené aj platené plátno, ktoré zakrýva rezervu v kufri. Zhodil som teda časť nárazníka a pekne očistil a zasilikónoval okolie vetracej mriežky (pružným silikónom do exteriéru odolávajúci vysokým aj nízkym teplotám). Teraz po výdatnom daždi sa už voda v kufri nehromadí, no predsa len aj tam ostáva mokrá stopa... Neviem odkiaľ by tá voda ešte mohla po troške pritekať.
Prílohy
IMG_0029.jpg
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Najrýchlejšia cesta bude pozhadzovať plasty a koberce čo zakrývajú kúfor, sadni dovnútra, nechaj tiecť vodu na auto a sleduj to
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Používateľov profilový obrázok
BASKI
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 11.02.2011 08:52
Bydlisko: Humenné

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa BASKI »

tento problem mam aj ja vlastne uz od zaciatku co mam auto. Voda v piatych dverach. Po dazdi ked otvorim dvere za mi zleje voda do kufra. Kadial tam tecie neviem. Zadny ostrekovac nepouzivam vobec. Zeby okolo svetiel?
Golf VI, 1,2 TSI, 63 kW/85k

xjurkox
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.04.2014 09:35
Bydlisko: Trenčín

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa xjurkox »

Ahojte, vodu v kufri v MK6 mám aj ja. U mňa sú to dve miesta kade som zatiaľ zistil, že zateká. Prvé miesto je pod držiakom zadného nárazníka, v mieste kde je šrób čo drží držiak. A druhé miesto je cez tesnenie okolo dverí. Tú "dieru" kde je šrób verím, že vyriešime po zhodení zadného nárazníka či už vyvarením alebo vytmelením... Len som si neni isý čo s tím tesnením na kufri... Máte niekto skúsenosť či pomôže toto tesnenie vymeniť? Alebo ako tomu pomôcť?

fb_tomas9
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.11.2020 09:11

Re: Zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa fb_tomas9 »

Ahojte vyriešili ste niekto to zatekanie do kufra ??? Kde by sa dalo kúpiť tesnenie ??? Tie vetracie mriežky som zasilioonoval a stále niekade tecie

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"