blika kontrolka zhavenia

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
yockey
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 17.04.2009 22:57
Bydlisko: Prievidza

blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa yockey »

pocas jazdy mi zacala blikat kontrolka zhavenia a auto stratilo vykon, po vypnuti motora a nastartovani ok. co moze bit na pricine? Dakujem
golf variant 1,6tdi mr2011

Používateľov profilový obrázok
kubovaryk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 09.06.2008 17:47
Bydlisko: BA-stare mesto/ switzerland

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa kubovaryk »

daj to na vag kontrolka zhavenia ma viacero pricin ked blika, mne napr blika kvoli immo ked s ami uvolnil cip v kluci, ale blikala mi aj ked som mal zablokovanu RJ
G3 tdi 66kw -kat off, egr off, s764+chip, suzuki GSX600F r.v. 1995

Používateľov profilový obrázok
yockey
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 17.04.2009 22:57
Bydlisko: Prievidza

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa yockey »

a prave zacala svietit kontrolka katalizatora trvalo a to zhavenie blika zatial som to nemal na vagu moze to byt dpf?
golf variant 1,6tdi mr2011

Používateľov profilový obrázok
nickovw08
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 07.10.2009 17:15
Bydlisko: kusok od Myjavy

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa nickovw08 »

dpf ma vlastnu kontrolku

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa mobilik »

Zbytocne spekulujes, bez diagnostky na to neprides... :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

milan_z
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.01.2011 16:10

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa milan_z »

Pravdepodobne to bude EGR ventil, jeho vymena je na urovni cca. 500 eur v autorizovanom servise. Da sa aj cistit ale nie je zarucene ci je v stave ze je ho mozne este cistit a tiez nikto nemoze garantovat kolko cistenie vydrzi. Vymena je na urovni tusim 3 hodin prace.

Doporucujem co najskor diagnostiku auta z dovodu ze pokial je motor v nudzovom rezime nie je mozna regeneracia DPF filtra pevnych castic. Ak sa DPF zanesie nad urcitu hodnotu zanesenia uz sa neda zregenerovat a tym padom je nutna vymena, co uz je cca. na urovni 2000 - 2500 eur.

Používateľov profilový obrázok
martin.palicka
Profík
Profík
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: 21.06.2011 12:13
Bydlisko: Roznavwa

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa martin.palicka »

To si trochu prehnal s tou vymenou DPF za 2-2,5 tisic, nie? :mrgreen:
Golf VI Rabbit TDI - Helmut
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak

milan_z
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.01.2011 16:10

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa milan_z »

Obavam sa ze neprehnal. Tuto informaciu som dostal u autorizovneho predajcu a pozeral som na monitor kde bola ETKA. Pozerali sme passaty aj golfy. Nepamätam si presne ktora suma ku ktoremu patrila ale rozsah tam bol od 2 do 2.5 tisic. Riesil som nieco obdobne co tu zakladatel tejto temy, a technik ma upozornoval na to, ze pri chybach sa neregeneruje DPF. Preto sme pozerli viac aut ktore mame a maju DPF. Paradoxne davame len bezsirnu naftu, jazdia sa dlhe vzdialenosti, motory sa nepodtacaju a predsa sa pri 130.000 na golfe VI menil EGR. Bol zakarbonovany.

Netvrdim ze sa niekde neda zohnat DPF lacnejsie, ale u nas sa to neriesi mame zmluvu o hromadnom servise aut a tu nam zabezpecuje priamo nas predajca VW. Cena originalneho dielu bola taka aku som uviedol a to este bez prace.

Používateľov profilový obrázok
martin.palicka
Profík
Profík
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: 21.06.2011 12:13
Bydlisko: Roznavwa

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa martin.palicka »

Hm, zaujimave, dik za info. Inak EGR bolo na 6tkach chybne, odchadza najviac na 1,6 TDI a meni sa za "vylepsenu" verziu.
Golf VI Rabbit TDI - Helmut
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak

milan_z
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.01.2011 16:10

Re: blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa milan_z »

EGR menili bezplatne v zaruke na tom aute v 03/2011 auto bolo kupovane v lete 2010. Hovorili vtedy o nejakej vade EGR. Lenze teraz to odislo zase po cca. 100.000km tak neviem ci uz to bola ta novsia verzia ( co predpokladam ) alebo ci to bola este ta chybna. Nuka sa mi otazka ci ma vobec este tie tdi kupovat nakolko vdaka EGR a DPF su to rizikove zalezitosti, hlavne teda pre ludi co to kupuju ako jazdenku nakolko na to velmi vplyva ci uz kvalita nafty ale hlavne technika jazdy. Vo VW mi technik hovoril ze nie su s egr problemy ani s dpf ALE na autach co jazdia dlhsie trasy. Zaujimave je , ze pri predaji predajcovia ani nehovoria ake riziko DPF prinasa a zaroven ani nedoporucia styl jazdy.

Cerstve info mam priamo od VW technika, ze nedavno bol aktualizovany software pre 1.6 tdi co sa dpf tyka a natiahla sa nejaka hranica tolerancie hlavne pre mestsku prevadzku. Neviem co presne si pod tym pojmom vysvetlit ale udajne islo o to obmedzit problemy s dpf najmä pre auta co jazdia prevazne po meste.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"