Autokozmetika

2008-

Moderátor: caravelle

BeLL
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.10.2011 20:21

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa BeLL »

Ja pouzivam Dodo Juice zatial maximalna spokojnost.Pokial chces lak pripravit na zimu potrebujes 1.clay+lubrikant ocistit lak od spiny ,2.nejaky vosk makky nanesies v pohode rukou a vzorka Dodo juice ti vydrzi na 2-3 auta,plus nejaky ten detailer napr. od Dodo Juice Red mist tropical detailer. Inak tu je stranka: http://kozmetika.umysi.sk/katalog/dodo-juice-7/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf 1.6 TDI

Používateľov profilový obrázok
ally
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 22.05.2009 20:25
Bydlisko: Heart of Slovakia

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa ally »

JuraRacing napísal:ally to ze pouzivas spickovu kozmetiku je urcite fajn, ale tvoj prispevok obsahuje velmi vela odlisnosti ktore troska odporuju spravnemu postupu ako jednotlive veci pouzivat
ked uz pises takuto blbost mal by si aj vysvetlit co teda podla teba robim zle. ja som si veci o tom nastudoval, robim podla toho a vysledok vidis na fotke. posli tvoj postup a fotku a potom to mozme porovnat.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
yurik
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 31.10.2007 10:41

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa yurik »

do Jura sa neobuvaj, je to fanaticky detailer telom aj dusou ;)

Používateľov profilový obrázok
JuraRacing
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 11.01.2010 21:29
Bydlisko: Slovensko

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Nepisal som ti ze mas cely postup zly ale ale ze tam je par odlisnosti ktore tomu dost odporuju, ked mam zacat tak "kvalitny vosk vydrzi na kasni aj pol roka a nezmyje ho ani sampon" s prvou castou vety suhlasim i ked aj tam by sa dalo polemizovat, kedze je dobre pocas umytia raz za cas obnovit funkciu vosku na to urcenim pripravkom, ale ide o druhu cast vety kde pises ze ho nezmyje dole ani sampon, mozno si to myslel ze tvoj sampon ktory predpokladam je PH neutral ho nezmyje, ale nemyslel si na klasicke sampony od inych vyrobcov benzinkovej kozmetiky "turtle wax, sonax, coyote atd." tie ho zmyju v momente

k tomu voskovaniu 2x do roka, mozno pre teba to je tak fajn, ale nemysli si ze ten vosk ktory si naniesol na auto v marci bude mat take iste ucinky aj v septembri, pri beznom umyvani tam budes mat mozno tak nejake pozostatky z vosku a urcite ti nebude tak chranit lak ako ked si ho cerstvo naniesol, preto som pisal vysie o tom podporovani funkcie vosku medzi jednotlivymi umyvaniami

"Ked pouzivate na kazdu vec osobitnu handru, netreba ich ani casto prat a ked tak len preplakat vodou, nikdy neprat pracim praskom v pracke."
ked teda pises ze si o kozmetike vela studoval tak neviem kde beries info ze jednotlive mikrovlakna alebo ako to nazyvas ty handry netreba casto prat, je to uplna blbost kedze po kazdom voskovani, lesteni alebo umyvani do seba prave tieto mikrovlaknove handry beru vsetku spinu, vosk, lestenku atd.. a potom si neviem predstavit ako by som mal ist voskovat auto s tou spinavou handrou, to aj ked odmastnujes nejaku vec tak to odmastnujes uz mastnou handrou z minuleho odmastnovanie alebo cistenia? dufam ze si ma pochopil v tomto, staci ich umyt v tekutom pracom prostriedku alebo staci aj jadrove mydlo za 0.40€ hlavne aby boli vzdy pripravene cistucke, jedine co nesmies pouzivat je avivaz ktora sposobuje tvrdnutie vlakien

ked mam zhodnotit celkovo tvoj postup tak neviem ci by niekomu ako kingpinovi pomohol,kedze ja som tam nevidel ziadny postup, ale len nejake tvoje informacie co je "dobre" pouzivat a aj to tam mas ako vidis trosku mylne informacie

Nemam tu chut robit nejaky batle ale pisal som tu nejaky zakladny postup pri umyvanie auta a urcite vela ludom pomohol si osvojit neco nove pri beznom umyvani http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... 7&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;

a pre inspiraciu tym ktori to beru ako hoby

http://detailing.cz/viewtopic.php?f=17&t=434" onclick="window.open(this.href);return false;
http://detailing.cz/viewtopic.php?f=17&t=823" onclick="window.open(this.href);return false;
FB Leskle-auto.sk

Používateľov profilový obrázok
ally
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 22.05.2009 20:25
Bydlisko: Heart of Slovakia

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa ally »

1. pisal som ze pouzivam znackovy sampon od autoglym a ten vosk naozaj nezmyje. nehovorim ze zostane ako pred umytim ale to gro na kasni naozaj ostane a nadalej chrani lak.
nie som slepy, mam to odskusane tak neviem co viac k tomu dodat.

2.samozrejme ze voskovat 2x do roka je to minimum, kto chce nech voskuje aj po kazdom umyti, nijako tym laku neublizi prave naopak.

3."handru" po kazdom umyti ci voskovani neperiem, je dost velka a da sa obracat. kym nevyuzijem kazdy cisty kusok tak ju neperiem. asi si zle pochopil alebo citas len medzi riadkami ale pisal som ze pouzivam "handru" na kazdu vec osobitnu. vosk, sklo, plasty, guma, vsetko ma svoju vlastnu "handru". opakujem predoslu vetu, kym nie je "handra" uplne spinava tak ju neperiem.

4. mam nove auto (lak) ktore je non-stop garazovane a tam je aj starostlivost o lak trochu odlisna nez o 10-rocny vytahany lak stareho negarazovaneho auta.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
yurik
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 31.10.2007 10:41

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa yurik »

no voskovat auto po kazdom umyti je blbost, pretoze iba umytim samponom neodstranis uplne vsetky necistoty (coho dokazom je napriklad vycistenie clay-om) a potom si zavoskujes na lak necistoty...okrem toho, ze cielom kvalitnej udrzby a pouzivanie kvalitnej kozmetiky je prave zjednodusenie naslednej udrzby...

a co sa tyka tych mikrovlakien, tak je to dost cudne, ja pri lesteni, aj voskovani mikrovlakno prekladam, takze po kompletnej korekcii jedneho auta je vhodne ho vyprat...pouzivat treba tekuty praci prasok jemny, jadrove mydlo, pripadne priamo cistic na mikrovlakna, napriklad od chemical guys

inak starostlivost o novsi lak je taky isty, ako o starsi lak, postup je stale ten isty ;)

P.Barila
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:36
Kontaktovať používateľa:

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa P.Barila »

Pekna debata.

vychod55
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 26.01.2011 05:29

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa vychod55 »

suhlasim s jurkom..nemam auto za 3miliony korun aby bol furt naleštený...auto ma služiť nie prezentovať

MrMiG
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:45

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa MrMiG »

neviem ako to pani mudrlanti voskujete, ze je handra po voskovani spinava :lol: Tak potom mate vy zly postup lebo po skutocne dobrom umyti auta nesmie byt handra spinava a toboz nie po voskovani :brsh1:

Používateľov profilový obrázok
Lubo01
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 18.06.2011 23:37
Bydlisko: Banská Bystrica, SK

Re: Autokozmetika

Príspevok od používateľa Lubo01 »

Handra môže byť špinavá, ale asi nie od blata, ale od vosku, ktorý sa tou handrou nanáša, alebo rozlešťuje. Vosk keď prischne na handre, tak je dosť tvrdý a asi by na druhý krát trochu škriabal lak, či?
Naposledy upravil/-a Lubo01 v 17.11.2011 21:55, upravené celkom 1 krát.
Golf VI 1.2 TSI 63kw (CBZA), TrendLine, Candy white, RCD310, Climatronic, Športový paket Interiér, PP plus, Park assist, Secure paket.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"