Signalizace nezapnutych pasu

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
HELIX
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 03.07.2011 23:06
Bydlisko: Košice

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa HELIX »

Ja mám kontrolku zapnutia pásov deaktivovanú softwérovo, ale nepohnem sa ani meter pokiaľ celá posádka nie je pripútaná.
Zapnutý pás ma svoje opodstatnenie v súčinnosti s airbagom.
GOLF VI, 2010 1,4 63kW(CGGB)
GOLF IV, 2002 1,6 automat 75kW(AVU)

Odblok. obrazu TV, DVD free za jazdy na všetky AUDI MMI 2G,3G HDD
Aktivácia funkcií vozidla, ktoré neboli zaplatené pri kúpe vozidla.
Servis klimatizácií , plnenie klím stanicou BOSCH.

Používateľov profilový obrázok
xxxmisko
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 29.12.2010 20:03
Bydlisko: ZM, BA

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa xxxmisko »

inak minule išiel jeden na octavii, bol nepripútaný a len tak nie moc rýchlo ťukol do auta, ktoré pred ním zastalo na prechode... Výsledok? Airbag mu vyrazil zub, bolo tam krvi ako na jatkách :D
Ja sa pripútavam, nie je machrovina ísť bez pásov, veď aj piloti F1-ky sú pripútaní :D
Len ohľadom toho odpájania káblikov, keď to tam raz je zapojené, asi to nebude sranda len tak odpojiť... Ale kto chce kam, pomôžme mu tam...
klik ->Predám<- klik
klik ->Kúpim<- klik

Passat B5,5 1.9TDi 96kW AVF, 2004
EX Golf V 1.9tdI 66kW BRU, 2006

miromen
Vodič
Vodič
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15.03.2010 14:22

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa miromen »

Tak tomu věř že je to sranda odpojit. Pokud nevěřiš tak si to zkus sam. Jinak jsem v tomto vlakně nečetl že by se tu někdo nepřipoutaval nebo ty snad jo ? A jestli něco neviš tak se přiště zeptej. Ta signalizace je tam proto že si to žada Euro NCAP. Bez toho by mohlo totiž auto přijit o hvězdu.
1.2 TSI 77kw

Používateľov profilový obrázok
xxxmisko
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 29.12.2010 20:03
Bydlisko: ZM, BA

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa xxxmisko »

nemal som sedačku vonku raz. Viem, kde a ako sa to odpája. Len nie si taký múdry, aby si mi potvrdil, že tento systém nie je s niečím prepojený a nevieš, či nejaká RJ si neberie údaje a či zle nevyhdnotí nehodu. Potom by ťa to mrzelo, kedy ti tie vaky nestrelili, keby mali...
klik ->Predám<- klik
klik ->Kúpim<- klik

Passat B5,5 1.9TDi 96kW AVF, 2004
EX Golf V 1.9tdI 66kW BRU, 2006

Používateľov profilový obrázok
jurok89
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 29.10.2010 10:55

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa jurok89 »

ja sa tiez stale priputavam ale su situacie kedy napr. idem kilometer na poštu odtial kilometer do obchodu .. všetko v jednej dedine po uliciach po ktorych idem max 30 a nechce sa mi stale priputavat 5 krat hore dole a zase ked si ten pas nedam tak musim pocuvat ako to píska. Ked idem mimo dediny tak si automaticky pas zapinam
VW GOLF VI 1.6 TDI CR 77kw Highline Candy White + Bixenony + Zadne LED svetla + Relax,Porto paket.
NeedForSpeed :-D

Používateľov profilový obrázok
Buchly
Vodič
Vodič
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 07.06.2010 18:35
Bydlisko: Slovakia

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa Buchly »

ja mam podobny problem ako ty,ale vyriesil som to tak ze si pas najprv zapnem a potom nasadnem,takze pas mam potom za chrbtom...samozrejme inak sa vzdy putam....

Používateľov profilový obrázok
jurok89
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 29.10.2010 10:55

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa jurok89 »

to by bol najmensi problem .. da sa to spravit aj tak ze si ho pretiahnes poza sedacku a tak zapnes takze ti ani vobec nezavadza ale problem je v tom
ze ja sa v 99% pripadoch priputavam a uz keby som si mal pokazde dat tu pracu zapinat pas poza sedacku alebo za chrbat ..tak to uz je jednoduchsie
sa pokazde priputat normalne
VW GOLF VI 1.6 TDI CR 77kw Highline Candy White + Bixenony + Zadne LED svetla + Relax,Porto paket.
NeedForSpeed :-D

Používateľov profilový obrázok
Buchly
Vodič
Vodič
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 07.06.2010 18:35
Bydlisko: Slovakia

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa Buchly »

mne to trva tak 2-3 sekundy.....takze namam problem....

vychod55
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 26.01.2011 05:29

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa vychod55 »

život iných a vlastný si cením najviac na svete....

vW
Vodič
Vodič
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 25.11.2009 20:05

Re: Signalizace nezapnutych pasu

Príspevok od používateľa vW »

caravelle napísal:to je rozum sediet nepriputany v aute vybavenom airbagom... ale sak kazdy podla svojho gusta ...

ja som naopak rad, ze to tam tu signalizaciu mam, pretoze volakedy som sa plus minus pravidelne nepriputaval ... najma pri kratkych trasach v meste ... teraz?? sa priputavam stale ... a vobec mi to nevadi, ani sa vobec necitim menej cenny za volantom ...
like presne tak ak sa nechces priputavat pasom rovno ho odrez :wink: ja tak isto vdaka tej signalizaci sa stale priputavam a uz vela krat mi to zachranilo penazenku ked v meste spoza ulicky vybehla cervena policajna palicka
a s menej cennostou to nema nic spolocne jedine ze si cenis menej svoj zivot a frajerujes bez zapnuteho pasu za ktore si si zacvakal :D kup televizor a necum nanho :D
VW 6 1,2 TSI

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"