OLEJ

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
arenby_flek
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 19.11.2009 22:18

OLEJ

Príspevok od používateľa arenby_flek »

Ahojte

Chcem sa opýtať je podľa vás možne aby po najazdených 18 640km mi trebalo dolievať olej? pretože mi blikla kontrolka oleja. Auto nemá ešte ani rok. a chcem sa opýtať či olej 5w 30 Castrol ktorý som dolial je v pohode.

Ďakujem za odpoveď

stileman
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.08.2009 12:09

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa stileman »

Mozne to je, zalezi vsak na tom kolko toho oleja tam bolo treba doliat. Ak to bolo par deci tak by som sa tym netrapil ak to vsak bol liter a viac uvazoval by som nad nastevou servisu. Ohladom toho oleja by si mohol byt trochu konkretnejsi. Aky Castrol 5w30 si tam nalial? Magnatec Profesional, SLX Profesional, Edge, SLX Prof. Powerflow VW Longlife III alebo iny?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa frflos »

...milujem ludi, ktori najskor konaju a potom sa pytaju :?
...olej si mal doliat taky aky tam mas a nie iny
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
arenby_flek
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 19.11.2009 22:18

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa arenby_flek »

frflos napísal:...milujem ludi, ktori najskor konaju a potom sa pytaju :?
...olej si mal doliat taky aky tam mas a nie iny
:) ako vieš aký si tam mal? alebo aký tam máš? viem že dávajú vraj Shell oleje..ale že aj Castrol sa môže dávať....len nechápem pointu jednej veci..Keď ja si môžem doliať olej..tak tým pádom si myslím že aj na výmenu oleja by som si mohol doniesť svoj olej a nie ich olej..za 55% zvýšenie ceny. Keď som ich v servise poprosil aby mi ho doliali oni povedali že za poplatok dolejú, ale že si môžem doliať aj ja sám...trošku mi to príde choré na hlavu si myslím a nedáva mi to logiku :)

Používateľov profilový obrázok
arenby_flek
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 19.11.2009 22:18

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa arenby_flek »

stileman napísal:Mozne to je, zalezi vsak na tom kolko toho oleja tam bolo treba doliat. Ak to bolo par deci tak by som sa tym netrapil ak to vsak bol liter a viac uvazoval by som nad nastevou servisu. Ohladom toho oleja by si mohol byt trochu konkretnejsi. Aky Castrol 5w30 si tam nalial? Magnatec Profesional, SLX Profesional, Edge, SLX Prof. Powerflow VW Longlife III alebo iny?
myslím že to bol Castrol 5W30 slx profesional,alebo edge..neviem presne... :) ale tak v podstate teraz to je už jedno

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Do novych, osobnych VW s variabilnym servisnym intervalom (Polo, Golf) sa standardne vo fabrike dava CASTROL SLX PROFESSIONAL POWERFLOW LONGLIFE III 5W-30 (VW: 504 00/ 507 00)

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa frflos »

arenby_flek napísal: :) ako vieš aký si tam mal? alebo aký tam máš? viem že dávajú vraj Shell oleje..ale že aj Castrol sa môže dávať....len nechápem pointu jednej veci..Keď ja si môžem doliať olej..tak tým pádom si myslím že aj na výmenu oleja by som si mohol doniesť svoj olej a nie ich olej..za 55% zvýšenie ceny. Keď som ich v servise poprosil aby mi ho doliali oni povedali že za poplatok dolejú, ale že si môžem doliať aj ja sám...trošku mi to príde choré na hlavu si myslím a nedáva mi to logiku :)
...tak si sa mal spytat aky olej tam mas aby si vedel aky mas doliat. dolejes tam nieco uplne ine, poseries si motor a budes lamentovat
...mozes si doniest olej do servisu na vymenu http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... astny+olej" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
ksenik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 18.04.2009 15:13
Bydlisko: Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa ksenik »

noo nezreklamujes ani prd pretoze v navode auta je dovolena maximalna spotreba oleja ktora je argumentovana stylom jazdy 0.5L/1000km cize tebe zerie ovela menej.....olej tam ma ist ako pisali kolegovia 5w-30 castrol ale musi splnat normu 504 pre benzinove motory...bud mas tazku nohu alebo mas smolu na motor...ja mam tiez tazku nohu preto som olej menil uz po 13000km....ale nie v autorizovanom servise to su zlodeji...

Pit-Bullceq
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15.11.2009 11:30

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Pit-Bullceq »

.
Naposledy upravil/-a Pit-Bullceq v 20.03.2012 22:41, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
ohsi
Vodič
Vodič
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 23.03.2009 20:29

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa ohsi »

Čo vy na to?
http://www.youtube.com/watch?v=4S2FRNswGtQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VI 1,4 TSI

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"