OLEJ

2008-

Moderátor: caravelle

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

Tak super to som rad :) Vidíš niekedy sa oplatí dat na rady. Tak veľa šťastných km.

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa hunter180 »

Zdravim pani...vcera som bol znovu po vymene oleja za Mobil 1 0w40...no tentokrat ma po vymene postihol problem...hned pri prvom starte zacala rachotit retaz ako o zivot...a rachotila este aj pri jazde asi tak po 10 prejdenych metroch (odhadujem ze potom sa retaz uz naspanovala)...hovoril som si ze ju asi spanovak nestihol naspanovat...ok...no pri dalsich jazdach mi ta retaz rachoti zakazdym ako nahodou (co i len na 5 sekund) stojim s nastartovanym motorom na neutrale a nasledne sa pohnem...tak vtedy zase zacne rachotit az kym znovu neprejdem tych 10 metrov kym ju nenaspanuje

Neviete co sa tam mohlo posrat ? Zatial jedine co som sa docital bolo...ze vraj treba udrzovat hladinu oleja na max aby ju vraj stihol spanovak naspanovat, kedze je pohanany olejom (neviem co je na tom pravdy)

Momentalne nemam moznost to odskusat (k autu sa dostanem az vecer)...ak mate podobnu skusenost alebo rady...bol by som vam vdacny

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Podla mna si zvolil zlu vyskozitu oleja.Mal si dat 5w30 alebo 5w40.Vypustit olej vycistit sytko olejoveho cerpadla a dat olej s vyskozitou co spominam

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Rives »

Tiež si myslím že ten olej je príliš riedky.
G6 2.0 TDI CR 103kW

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

odbornik vlado i olejoch vieš asi fakt prd nič vzlom. Môžeš vysvetliť prečo? 5W?Ta 0W je tam práve kvôli tej reťazí aby ju rýchlo naplo. Problém mohol nastať kvôli tomu ze ano pri výmene nestihlo aj tak dopnut lebo nebol poriadne olej steceny a vo filtry natahany ale ako by inak mal keď nenastartujes je to logické. Olej je výborný bohužiaľ toto je presne problém týchto motorov ta nešťastná reťaz. Podľa mňa bud odišiel napínak alebo Ti ta reťaz skočila kvôli tomu ze to je tak sprosto proste konštruovaný motor a nie si ani prvý ani posledný toto bola hlavný problém týchto motorov a ano reťaz napína na baze tlaku oleja a pri startoch práve dochádza k najväčším poškodeniam preto ta 0w-40 vo viskozite problém nie je na 1000 0000% prave naopak a nepocuvaj vid príspevok vyššie ktorý sem napíše že mal si dat 5w a dôvod ani nevie. Držím palce kamo. Tsi patalia.

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

ešte jedna vec nemal si pri výmene oleja zaradenu rýchlosť?

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

:) príliš riedky? :) Tak ak by to tak bolo tak pri zohriatom motore kedy je olej 10 riedsi ako kee je studený. Chlapci nebuďte smiešny nič vzlom!! Tie motory sú práve na hovno kvôli tomuto a skáču práve pri štarte a za olejom nič nehladaj stalo by sa ti to aj tak aj keby si tam mal 10w aj 15w 40:) tento olej v TSI používajú v TSI po celom svete a vedia prečo a je to len plus a to ze sa to stalo práve pri výmene je len náhoda alebo práve kvôli tomu proste ze to aj tak nestihlo napnuť co je znovu opakujem konštrukčná chyba týchto motorov a ich najväčší nedostatok co je každému ktorý má Tsi s retazou veľmi dobre známe.

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

Olejový filter si dal aký?

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa Golf608 »

ved daj si google a čítaj nič nezvyčajné. Ved keď si kupoval to auto musel si vediet aké mega problémy majú s retazou a tak počítať stym že to možno raz príde. Proste si spadol medzi tých čo už problém majú tiež no olejom to není ale konstrukcnou chybou a retazou z blata. Ale aj tak som zvedavy aký tam máš filter a ci ti servisak hned ako nalial olej aj štartoval lebo to je zakladna chyba pri TSi treba ten studený olej nechať poriadne stiect a v dostatočnom množstve inak to nedopne reťaz a je problem. Celý systém napinania a reťaz samotná je totálnou hanbou vw a preto teraz dávajú zase remeň. No moc by som natom nejazdil kým to neporiesis aby sa ti nestretol ten motor potom budeš mat zarobené úplne. http://www.autorubik.sk/clanky/vw-riesi ... toroch-tsi" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
hunter180
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.10.2011 23:53

Re: OLEJ

Príspevok od používateľa hunter180 »

Filter mam MANN a vymena oleja prebehla normalne tak ako vzdy

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"