napojenie subwoofera

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
Tibix
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.05.2009 19:59
Bydlisko: KE

napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa Tibix »

chcel by som sa spytat ci sa da na radio RCD 310 napojit aktivny subwoofer? Ak s tym ma niekto skusenosti prijmem akekolvek rady

frico007
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.07.2010 21:18

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa frico007 »

Ja sa už dlhšiu dobu pohrávam s touto myšlienkou a tiež by ma to zaujímalo ale ja mám RCD 510
VW Golf VI 1.4 TSI 204PS

bellasc888
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 19.05.2009 18:35
Bydlisko: Senec

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa bellasc888 »

ma by este zaujimalo ako je to zo zarukou na nove auto ked si tam date natiahnut kable na subwoofer...

Používateľov profilový obrázok
ksenik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 18.04.2009 15:13
Bydlisko: Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa ksenik »

da sa to dorobit na kazde autoradio ale treba to rozobrat ak to nema vyvedene ...ale da saaj kupit taka vecicka ktoru pripojis na vystup(pre repro) autoradia a si urobis vystup pre subak ...

aprotreskol
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:49
Bydlisko: VK

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa aprotreskol »

borím sa s napojením subáku už asi týždeň a popravde stále sa neviem dopátrať ani k základným informáciám...jednak,či moj RCD 310 vôbec má audio out,konektor má,ide o to,či je aj aktívny,....ak nie tak hľadám všetky možné riešenia okrem high/low adaptéra,pretože ten podľa mňa dramaticky znižuje kvalitu zvuku...zatiaľ som vyčítal len že je možnosť rozobrať rádio a oživiť konektor,čo znamená prispájkovať sa na výstup predzosilovača,otázne je ale čo všetko tento krok spôsobí,či tento zásah neoslabí silu signálu smerujúceho do reproduktorov napájaných priamo z rádia podobne ako high/low adaptér,...a ak aj nie,tak kam potom zapojiť remote kábel na spínanie zosilovača,samozrejme konektor existuje,ale či je aj ten aktívny alebo nie sa dopátrať je zase len "mission impossible" ak nieje aktívny tak ako ho oživiť,dá sa to vôbec...??? ak by som aj vyriešil všetky tieto problémy tak nastane ďalší,nikdy neviem nájsť aký konkrétne konektor je v tomto rádiu použitý,viem že nejaký 12 pinový ale myslím si,že 12 pinových konektorov bude na trhu asi 6 miliónov....zaujímavé,že v piatok som bol na prehliadke u svojho predajcu a ani tam mi nevedeli nič povedať,osobne som sa bavil s ich elektrikárom,tiež 0 bodov,alebo skôr -7 bodov by som povedal,....ak nerozchodím túto rcd 310, tak čo? mám kúpiť rcd 510 ??? tá už má audio out??? lebo vraj má,ale nieje to plnohodnotný výstup,ten sa dá získať len prepálením na dynaudio,....no proste hanba celému koncernu VW !!! krásne autá,výborné autá,maximálna spokojnosť....ale služby ako na JRD ma privádzajú k myšlienkam že nabudúce to už vw byť nemusí,...a to svojho golfa milujem celým srdcom ;) ak sa niekto viete vyjadriť tak skúte,možno spolu k niečomu dojdeme,... ďakujem!!!
VW Golf VI 2.0 TDI 103 kW

Používateľov profilový obrázok
evilcody
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 26.09.2009 22:00
Bydlisko: Prievidza

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa evilcody »

Uz som davnejsie robil takto zopar origo radii neviem uz znacky. Da sa to pekne vytiahnut bez akejkolvek straty kvality zvuku. A ak chces nopojit len subak tak High-Low bez problemov postacuje, Ine by to bolo, keby tam chces robit superaudio, kde by to bolo pocut. Inac, s tou podporou od VW, na to zabudni v akomkolvek autoriz. servise. Ak nenatrafis fakt na manika, tak sa nedozvies. Mimochodom, ma tak napadlo, a co takto pripojit zosik, ktory podporuje high in?
B5, Otváranie/zatváranie okien cez DO alebo cez kluc na všetkych komfortkách. 0907 496 897

aprotreskol
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:49
Bydlisko: VK

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa aprotreskol »

dá sa to pekne vytiahnuť??? ako??? ;) high/low zatiaľ stále nepripúšťam,ak ale všetko ostatné padne tak to skúsim zapojiť tak,vypočuť,a uvidím...čo sa týka high in zosika tak nad tým som uvažoval,ale....ako je to zase v tom mojom golfe robené,....kúpim dajme tomu 5 kanál,každé dvere 1 kanál + subák,....otázka,...sú v tých mojich dverách výhybky,alebo ako je to zapojené??? ak nie,tak musím kupovať ešte aj výhybky a ťahať nové káble,....alebo kúpiť 10 kanálový zosík,... :D a k tomu originál servisu,no trochu ma zaskočili,nechcem od nich,aby vedeli stavať super audio zostavy,....ale vedieť to,čo je v aute ktoré mi predali by podľa mňa mohli,....
VW Golf VI 2.0 TDI 103 kW

Používateľov profilový obrázok
evilcody
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 26.09.2009 22:00
Bydlisko: Prievidza

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa evilcody »

Na kazdom beznom zosiku mas 2xvstup a Nxvystup, zalezi co vsetko tam chces nehat a co chces vymenit a co nechat povodne. Ak chces len doplnit subak, nemusia ta zaujmat nejake vyhibky, ak ale chces napajat aj repraky, potom by si tam mal dat nove, primerane vykonu zosiku a potom ta UZ vyhibky nemusia zaujmat, jedine ak tak pridat nove. Co sa tyka servisu a zaruky tak je to veeelmi diskutabilne a zalezi to aj od konkretneho servisu. Vecsinou ti povedia aby si si to dal zapojit im, ale podla mna ti napr. nemoze padnut zaruka na kasnu.
B5, Otváranie/zatváranie okien cez DO alebo cez kluc na všetkych komfortkách. 0907 496 897

Používateľov profilový obrázok
evilcody
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 26.09.2009 22:00
Bydlisko: Prievidza

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa evilcody »

Ak niekto mozete dajte sem foto 310 a 510 zo zadu, cize konektory. D.
B5, Otváranie/zatváranie okien cez DO alebo cez kluc na všetkych komfortkách. 0907 496 897

aprotreskol
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:49
Bydlisko: VK

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa aprotreskol »

čo nechať,čo vymeniť.....pôvodne som chcel nechať rcd 310,napájať ním tých 8 repro ktoré tam sú a podporiť to zosíkom ktorý by živil subwoofer,....ale keďže high/low adaptér,ani ťahať signál zo zadných repro do high in v zosíku mi nieje po chuti,tak som sa rozhodol takto,.....rcd 310 skončí svoju životnú púť na regále v garáži a na jejo miesto zasadne pravdepodobne pioneer avh-3300bt,nieje to špička,ale myslím si že okrem výhod vstupov a výstupov bude mať aj o niečo kvalitnejší zvuk ako rcd 310....čo myslíte???
VW Golf VI 2.0 TDI 103 kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"