napojenie subwoofera

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
ksenik
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 18.04.2009 15:13
Bydlisko: Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa ksenik »

preposielam priklad https://zosilnovace-do-auta.heureka.sk/ ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 675
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

pozri pokial sa jedna o radio z vyroby ktore nema low vystup tak su dve moznosti ako riesit vystupy na zosik. A to 1. diagnostikou prepnut radio na low alebo po 2.pouzit to co som pouzil ja https://www.conrad.sk/high-low-level-ad ... 06.k379106" onclick="window.open(this.href);return false; a ides
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

hawkeye
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01.09.2014 20:25
Bydlisko: BA

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa hawkeye »

K Rcd 310,510 Rns 310,315,510 a to iste aj k Seat a Skoda a aj novsie Diskover Media ide po prekodovani na low vystup napojit koncernovy DSP zoslilovac Blaukpunkt,Panasonic (vyrabany na slovensku) 5K0-8k,3T0,5C6-10k.Niektore verzie maju uz seriovo v konfiguracci subwofer napr scirocco,beatle,tiguan.Ak disponujete znalostami zapojenia a hw vybavenim nieje problem naladit zosilovac do vozidla v pozadovanom kanalovom rozlozeni 8k,8k+2k,10k,10k+2k,12k ,sound system,fender,dynaudio.Staci mat najbeznejsi a najviac dostupny zosik zo SupII,Oct2FL 12K a naladit ho na 10k+2k subb.Uznam pre audiofila to zas ziadna pecka nieje,ale odpada remote control a kadejake HiLow ha.zle domontovane na koncernove radia.
Oprava aktualizacia budíkov,immo,Oprava BCM,nastavenia na led svetla,Odblokovanie obrazu na MQB.Oprava Diskover Media odstranenie CP,Sign assist na B7 Touran Tiguan Sharan pre kameru 3AA na SK.Oprava podvolantoviek.Odstranenie Dieselgate.

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 675
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

ja som kupil dva prevodniky od sinuslive hl406 a vyriesim to tak ze vsetky 4ks repro zapojim na 4.kanal zosik z ktoreho cez line out prepojim dalsi zosik ktory bude cisto na subwoofer.A vybavene
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa Dimi3 »

hawkeye napísal:K Rcd 310,510 Rns 310,315,510 a to iste aj k Seat a Skoda a aj novsie Diskover Media ide po prekodovani na low vystup napojit koncernovy DSP zoslilovac Blaukpunkt,Panasonic (vyrabany na slovensku) 5K0-8k,3T0,5C6-10k.Niektore verzie maju uz seriovo v konfiguracci subwofer napr scirocco,beatle,tiguan.Ak disponujete znalostami zapojenia a hw vybavenim nieje problem naladit zosilovac do vozidla v pozadovanom kanalovom rozlozeni 8k,8k+2k,10k,10k+2k,12k ,sound system,fender,dynaudio.Staci mat najbeznejsi a najviac dostupny zosik zo SupII,Oct2FL 12K a naladit ho na 10k+2k subb.Uznam pre audiofila to zas ziadna pecka nieje,ale odpada remote control a kadejake HiLow ha.zle domontovane na koncernove radia.
Presne toto idem teraz zapájať do auta...
Mal som RCD310, už len samotná výmena za RCD510 bol značný posun vpred...to som vôbec nečakal.
Zosilovač som pred nejakým časom kúpil 3T0 354 456, pôvodne 10-kanál ale je nakonfigurovaný na 8-kanál.
Samozrejmosťou je kompletné vytlmenie dverí, a ako repro som zvolil GZIC16X - mali by stačiť keďže netuším aký má ten zosík výkon.
Poistku má zosík 30A takže viac ako 360W RMS mať isto nebude.
Ak niekto nechce prísť o výhody origo rádia skrz funkcie po CANe tak je toto rozumná alternatíva a vo vyššie spomínanej konfigurácii kde sa dajú dať zvlášť kanáy pre woofer ešte lepšie.
Niekto tu tuším spomínal prekódovanie RCD/RNS na Soundsystem alebo Dynaudio - pri tomto prekódovaní sa síce výstup zmení na LOW ale mám pocit že hlasitosť a REM funguje po CANe - to prebúdzanie vie ošetriť aj HI/LOW prevodník ale ako je to s tou hlasitosťou to neviem :idea:
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 675
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

ja som REM vyriesil gombikom, ktory som dorobil. Kabel som potiahol z pinu 10 pre CD Changer a spojil s 30kou a mam pokoj lebo strasne dlho trvalo kym sa to odpojilo samo takto si to vypnem hned a mam pokoj a ani akumulator netrpi. Inak to cislo zosika co si uviedol ani google nepozna
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

hawkeye
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01.09.2014 20:25
Bydlisko: BA

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa hawkeye »

V 21 storoci vypinacom riesit REM?,BCM alebo BSG ma na to vystup staci len spravne zapojit .Wake up na gateway uspi radio cca po 10 min a bateria koly tomu nezomrie.
Oprava aktualizacia budíkov,immo,Oprava BCM,nastavenia na led svetla,Odblokovanie obrazu na MQB.Oprava Diskover Media odstranenie CP,Sign assist na B7 Touran Tiguan Sharan pre kameru 3AA na SK.Oprava podvolantoviek.Odstranenie Dieselgate.

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 675
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: napojenie subwoofera

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

ano v 21.storoci je kopa lenivcov co uz nevladzu stlacit ani gombik. No mne to nevadi ja som spokojny :) keby na vystupnom iso konektore bol rem tak to zapojim.Ked neviem kde ho mam hladat kedze nemam schemu atp tak improvizujem :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"