Divný zvuk motora + trhanie (video)

2008-

Moderátor: caravelle

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

No neviem, dávať pri 50km/h na štvorke plný kotol mi nepríde ako dobrý nápad :D Veď si musel mať tak 1200 otáčok ani to nie, takže je normálne, že ho dusí... Na päťke to isté. Ale možno EGR? Škrtiaca klapka? Keď pridám pri 50tke na trojke tak je ten výkon úplne v pohode, bez trhania. Ja si musím teraz klopkať že to ide ako tak OK, ale o dva mesiace na STK, celkom sa obávam emisnej :roll:
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ja mm 6kvalt takze pri 40na 4ke a pri 70 na 5tje mi toci 1500ot. Proste ked prudko zosliapnem plyn tak trhne autom ako keby ho pridusilo. Egr bolo mememe minuly rok takze nepredpokldam ze bude zle no vylucit to nemozem. Uvidim ako sa to bude soravat dalej. O mesiac mame ist do chirvatska tak mam trochu bobky ci to s tym autom dam. Zas na druhej strane je to VW, cize servis sa da poriesit aj po ceste. Minuly rok som behal po servisoch v chorvatsku s golfom plus 1.4 tsi 118 kw 7st dsg. Skrtiaca klapka odisla tak to riesili a musim iznat ze promtne. Inak pecka motor. Mala raketka, ale aj tak islo z domu nakoniec.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ani sa necudujem . Preboha preco tak jazdite na take male otacky ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Skusal som jazdit po meste na 3jke. Cele zle. Motor huci, sporteba rastie exponencialne.... Proste ked je rovinka tak necham 4ku a drzim to medzi 1500 az 1600 otackami. Pri benzine by to bol oroblem ale diesel to musi zvladnut. Aj zvuk motora je prijemny a nevybruje pri tychto otackach. Nizsie je to uz pocut aj citit ze to nie je ono. Predpokladam ze Vy asi jazdite mesto na trojku. Tym ze ja mam 6kvalt tak mam kratsie drahy prevodovky takze v meste radim jedna radost.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ani tomu benzinu to neprospieva. Prehrievaju sa ventily karbonuje sa cely okruh.
Mame aj 6 stupnovy commonrail 2liter a nejazdime na 4 ke. Nemame ziadny problem s dpf a podobne nezmysli s trhanim. Co je to exponencialne rastie spotreba ?? Aka hodnota ?

Ja by som osobne jazdil do 2000 otaciek.
Ono aj ten jebly egr ventil mas neustale otvoreny pri tak malych otackach ako jazdis a nonstop recirkuluje ten bordel.

Ten indikator zaradenej rychlosti je potrebne prelepit paskou :) :) :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

No popravde ten indikator nesledujem vobec. Ten imbecil co to naprogramoval vo VW by mal vratit diplom... Co sa tyka spotreby tak v meste pri vyuzivani 4ky mam tu istu trasu za 5,8 a pri vyuzivani 3jky som temer pri 8 a s klimou pri 9. To by ma tak nesralo ze je spotreba vyssia ale pri 1.6 tdi? Ved to nema vykon na taku spotrebu. Ale 4motion zrejme robi svoje. Kila navyse sa nestratia

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Jasne 4 motion spravi liter hore jedna radost. Ja mam aktualne po meste s klimou a pri tom teple co bolo ze 35 mestsku spotrebu 8 litrov


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

No, piliny ci "trblietky" v palivovom systeme. Nove cerpadlo, nove vstreky (repasy 03L130277S nie su), (ten na druhom valci uz bol v prdeli) k tomu hned rozvody a cistenie palivoveho systemu hadiciek a nadrze. 1800 euro vratane prace. No nekup to. Maria skare....

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Kde zvykneš tankovať?
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: Divný zvuk motora + trhanie (video)

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Omv najcastejsie max motion a potom Slovnaft z casu na cas. Ale co do neho lial predchadzajuci majitel tak to neviem. Ale nemec by asi isto netankoval sunt.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"