Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

2008-

Moderátor: caravelle

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Redding
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.08.2017 21:35
Bydlisko: Dunajska Luzna

Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa Redding »

Ahojte,

chcel by som si vymenit vyfuk na GTI. Nemam s tym ziadne skusenosti a nepocul som vela prikladov nazivo a z videa je vacsinou tazko posudit hlasitost.
So zvukom serioveho vyfuku som spokojny, az na to ze je to dost tiche. Ked si clovek pootvori okno, tak ten vietor a hluk od kolies je hlasnejsi ako vyfuk.. :(

Vybral som si znacku Ragazzon, chcel by som strednu a zadnu cast (tzv. catback) Otazka ale znie:
Ak si kupim ediciu s tlmicmi ktora ma homologaciu, bude to dostatocne zosilenie hlasitosti? Nerad by som dal 800 eur za vyfuk co trosku zmeni zvuk a som tam kde som bol.
Vacsina ludi, co som nasiel videa na youtube si kupuje bez tlmicov co znie velmi dobre, ale neviem zas ake je to hlasne nazivo a samozrejme je to nelegalne. Robia s tym slovenski policajti problemy? :D

Tu je ukazka na ten bez tlmicov:
[YouTube]https://youtu.be/DU1dChVZS8A[/YouTube]

Ak s tym ma niekto skusenosti na gti hociktorej generacie, ocenim nejaku radu :) Dakujem.
2009 Golf GTI 155kW

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Odporucam kontaktovat slovenskeho vyrobcu certifikovanych zavodnych vyfukov AMA Exhaust. Oni dokazu zazraky :)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
saker753
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 10.04.2014 22:52
Bydlisko: Púchov

Re: Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa saker753 »

Ahoj,
riešim rovnakú dilemu, resp. podobnú. určite nechcem toľko tlmičov vo výfuku, chcem cat-back bez stredného tlmiča. Problém je, že pri 2.0TSI vzniká tzv. drone pri nízkych a stredných otáčkach, keď sa odstráni stredový tlmič. Mal som MK5 GTI s 2.0 TFSI, mal som výfuk bez stredového tlmiča a to dunenie bolo naozaj otravné po čase...Takže pozerám verzie výfukov, ktoré majú stredový tlmič a na konci iba trubky. Takýto výfuk je napríklad Milltek Race 3".
v AMA mi tiež potvrdili, že bez stredového tlmiču dochádza na týchto motoroch k duneniu, taktiež potvrdené v MTE.

Čo sa AMA týka, ochota a dobrý prístup. čo sa MTE týka, neskutočná ochota a fakt skvelý prístup pri komunikácii. Takže uvidím ako sa rozhodnem. v AMA je potrebné nechať auto tak 3 dni na zdviháku a termín mi dali až na November.
-----------------------------
po jednom TDI, GTI, následne 3.6FSI znovu do MK6 GTI Stage 1 - 265HP :)

swenak
Vodič
Vodič
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 02.01.2010 22:36

Re: Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa swenak »

Toto mám na MKV, možno robia aj pre MK6. Bol to BlueFlame, asi samostatná značka, ako je to teraz neviem.
IMG_3235.JPG
Golf 5 GTI Edition 30, DSG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Používateľov profilový obrázok
saker753
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 10.04.2014 22:52
Bydlisko: Púchov

Re: Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa saker753 »

vieš nejak popísať chovanie? v nízkych otáčkach nemáš dunenie v interiéri? a čo hlučnosť?
-----------------------------
po jednom TDI, GTI, následne 3.6FSI znovu do MK6 GTI Stage 1 - 265HP :)

swenak
Vodič
Vodič
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 02.01.2010 22:36

Re: Rada s vyfukom na Golf 6 GTI?

Príspevok od používateľa swenak »

To je asi subjektívne, mám to roky a áno, je to hlučnejšie, ale hlavne od kufra. Roky si vravím, že to vytlmím, ale asi to nie je tak zlé, lebo som to doteraz nespravil:) Bežná jazda, keď udržujem rýchlosť je OK, pod menším plynom je to trošku intenzívnejšie, pod plynom mám iné starosti, ako riešiť hluk:) Okolie niekedy má reči, keď prídem autom, na jednej STK ma vyhodili bez toho, aby merali emisie (vraj je to hlučné), ale obecne jie som nespokojný.
Golf 5 GTI Edition 30, DSG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"