TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

2008-

Moderátor: caravelle

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa dodo6 »

zdravim klubaci.poradte..v aute by som mal mat kontrolu tlaku v pneu tzv.TPMS a tlacidlo reset po dofukani alebo vymene pneu.ma byt v odkladacej skrinke u spolujazdca nad zamkom airbagu.a teraz ten problem:nie je tam.je tam diera po tom tlacidle,cize nejaky dobrak predomnou ho vybral.netusim dovod auto bolo kupovane nedavno.nevsimol somsi.neviem ci TPMS funguje,neskusal som to nakolko nemam diagnostiku ma zresetovanie a nechcem aby mi to tam pipalo,blikalo.co s tym? neviete kde by som zohnal to tlacidlo? skusal som hladat uz barskde.resp.da sa TPMS trvalo vypnut cez vag?  a dalsia otazocka,signalizacia bezp.pasov mi po prvom rozjazde raz pipa raz nie.nejaky zly kontakt? kde hladat? inak chodim zo zapnutymi pasmi,nebojte.len skusam.zoznamujem sa pomaly z autom.je to golf 6 variant.1.4 16V r.v.2010.motor cgga.59kw..vdaka za kazdu radu
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Signalizáciu tlaku v pneu by som veru nevypínal, radšej si ten gombík nájdi z nejakého vraku ak chýba len ten.
A na pásy mi napadá jedine káble pod sedačkou z vonkajšej strany budeš mať vyrezaný taký štvorec v koberci blízko B stĺpika a tam by mali byť tri konektory (ak máš aj vyhrievanie).
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa dodo6 »

tak tie pasy upresnim(mam aj vyhrievanie sedadiel) konektory som este nepozrel,nieje velmi cas,no sprava sa to tak ze po rozjazde(sedi aj spolujazdec)to zacne signalizovat pasy,zapneme pasy,prestane pipat.cize ok.ak sa spolujazdec odopne pocas jazdy znova pipa,cize u spolujazdca ok,no ak sa odopnem ja(vodic)pocas jazdy nepipa to uz.Po zastaveni,odopnuti pasu a dalsom rozjazde to u vodica zase pipa ale po zapnuti pasu a naslednom odopnuti(pocas jazdy)uz nie.asi to nie je normalne? nerobi to stale.tzn.ze niekedy mi to pocas jazdy po odopnuti signalizuje.
to TPMS odskusam ci je aktivne dam vediet.popr.ak niekto ma to tlacitko na reset,kupim
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa dodo6 »

tak signalizacia zapnutia pasov uz funguje.pipa vzdy ked sa odopnem.precistil som tie konektory pod sedadlom.zrejme pomohlo.vdaka
a TPMS neviem.niekde som cital ze po prehodeni kolies to bude signalizovat a chciet reset tym tlacidlom.ja som letnu sadu skontroloval ci je dobre nafukana a prehodil nedavno,nakolko som auto kupil na zimnych pneu a nic nesignalizuje.presiel som odvtedy asi 1000km.na VAG som este nebol,da sa tam zistit ci je to vobec aktivne? Vdaka vam
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa frflos »

...ked zapnes kluc zasvieti ti kontrolka podhustenia pneu? Ak ano, tak to mas aktivne. Mas tlacitko resetu v skrinke pred spolujazdcom? Ked si aj prehadzoval pneu s rovnakym tlakom v pneu, tak sa nemusela kontrolka rozsvietit
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa dodo6 »

no ako som pisal v prvom prispevku,to tlacitko tam nemam,zostala po nom diera,neviem kto a preco ho vybral.a po zapnuti kluca sa kontrolka nerozsvieti,cize to nieje aktivne? resp.otazka: ma sa to rozsvietit pri kazdom otoceni kluca do 1polohy?pred nastartovanim? staci mi teda zohnat tlacitko,natiahnut kable kam treba a aktivovat cez VAG? (teda ak by tu bol niekto kto mi to urobi,okolie MI,nech napise.sam neviem tak do toho nebabrem,radsej)velka vdaka
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa frflos »

...pokial nemas kontrolu ani na maxidote, tak pravdepodobne vobec nemas tuto funkciu vo vybave, no chcelo by to ozaj pozriet diagnostikou ci to nie je nahodou odkodovane (ak sa to vobec da) a ano kontrolka sa rozsvieti pri kazdom zapnuti kluca s ostatnymi kontrolkami. A mne sa zda, ze TMPS je na dispeji ukazovatel realnych tlakov v pneu kde su snimace priamo v diskoch. Ked je snimane len cez abs, tak vtedy je len kontrolka
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

dodo6
Vodič
Vodič
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:57
Bydlisko: okr.Michalovce

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa dodo6 »

tak ja nemam maxidot.musim niekam na VAG a uvidime.no myslel som ze u G6 to bolo vo vsetkych verziach,zrejme sa mylim.mne len nejde do hlavy ta diera tam kde som cakal to tlacidlo.prikladam obrazok ako to vyzera.uz si aj myslim ci ta skrinka pred spolujazdcom a bohvie co este nebolo menene...
Prílohy
IMG-26ea2f60c05d3d65c09d9c0daf4810ba-V.jpg
ex.VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Používateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 29.12.2017 13:59

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa jozefvorisek »

Nie je náhodou signalizácia tlaku v pneu povinnou výbavou novších áut? Neviem teda presne z ktorého roku je to nariadenie....a žeby tam nechali hentakú dieru aj keď to nemáš vo výbave, to je divné
Volkswagen Golf VI 1,6 TDi

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: TPMS a signalizacia zapnutych bezp.pasov

Príspevok od používateľa frflos »

...ano to tlacitko resetu tam byva, kde ty mas len dieru, no ci mala kazda G 6ka tuto funkciu od vyroby to neviem, ale od nejakeho roku je to tusim povinne. Len neviem kto a preco by vyhadzoval ten spinac. Treba najst niekoho co to pozrie a hlavne rozume co je s tym robene. V KE by sa taky mozno niekto nasiel, no v MI neviem
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"