Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

2008-

Moderátor: caravelle

Aprox
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 16.11.2013 17:29

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa Aprox »

Ja mám momentálne najazdených cca. 5600 km od novoty a dlhodobá priemerka podľa palubáku 4,6 l/100 km. Na nezabehnuté auto ok. Mám však O III.
Ex VW Golf Plus 1.9 TDI PD MY05
Ex Škoda Octavia III 1.6 TDI CR MY 13
Ex Škoda Octavia III 2.0 TDI CR MY 15
Ex Škoda Octavia III 1.6 TDI CR MY 16
Ex VW Passat B8 2.0 TDI 4 Motion MY 18
VW Arteon R-Line 2.0 TSI MY22

+ ex Volvo S60, Subaru Outback 2.5i

viloaj
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.09.2015 17:11

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa viloaj »

cawte, celkom zaujimava tema co sa tyka spotreby a oleja.
mam bluemotion CAYC, neviem o co je lepsie bluemotion... kto by my vysvetlil?
ale auto mam viac ako rok a pol a najazdil som uz cca 50 000 km.(momentalne cca 95000km)
jazdim autom do zahranicia za pracou, cize:
DLHE TRASY: 1400 km tam a 1400 km spat po dialnici bez prestavok okrem tankovania, inak motor nevypinam. (cca kazdy druhy mesiac)
KRATKE TRASY :(nie po meste) ked som v robote tak kazdy den cca 20 az 30 km, cize cca 800 km kratke trasy kazdy druhy mesiac,
KOMBINOVANE TRASY :(ked som doma tyzden na sk tak beham po okrese) maximalne 300km ,,,
dlhe trasy kde to po nemecku tlacim co to da je 6,2 az 6,5
spotreba na kratke trasy 5,5
spotreba na kombinovane trasy okolo 5L/100km
ale dlhodoba mi vychadza okolo 5,6-5,7L/100km keby ta spotreba bola mensia vobec by som sa nepohneval :lol:

a co sa tyka oleja,, tak mam na stitku QG1 cize interval 30 000 km.
ked som kupil auto malo 47000km a olej som hned vymenil, od kedy som hokupil, menil som 2x a caka ma tretia vymena, snazim sa ho menit v rozmedzi 25000 az 30000 km.
Spotreba oleja je zanedbatelna, na ryske od vymeny do vymeny to neklesne o viac ako 5 mm, mozno aj to som vela napisal.
cize co sa tyka spotreby oleja som spokojny.
znepokojuje ma to ze tam lejem ,,Shell Helix Ultra AV-L 5W-30,, a neviem ci je to najlepsia volba.

chcel by som prejst na ,,MOBIL 1 ESP Formula 5W-30 4L,, len neviem ci je to dobre menit si olej len tak hala bala,,, co vy na to, ako najlepsie urobit tu zmenu oleja,,,
mam pocit ze ked som auto kupil bol motor podstatne tiksi ako je dnes,,, je zo mozne ze prejdenim 50 000km sa moze vyrazne zvysit hlucnost motora ??? auto ma ani nie 95 000 km.
Prílohy
_vyr_617ESP5W304L.jpg
shell ultra AV-L 5w30.JPG
shell ultra AV-L 5w30.JPG (25.25 KiB) 1462 zobrazení
1,6 TDI 77kW BM 11/2011

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa Rives »

V prvom rade začni meniť olej po 15000 km alebo roku a nie po 30000 km.
Vyžitý olej ti spôsobuje hlučnosť motora navyše longlife je pre motor smrť toto tu povie každý.
Uvedom si že olej ti zbiera všetok bordel z motora.
Spotreba závisí aj od štýlu jazdy a nemyslím že máš zlú spotrebu. Ta na dlhé trate je nejak veľká ale neviem na koľko mávaš tempomat. Ja mam na dvojlitri na diaľnici pri 140kmh priemer 5.3l. Okres 4.9l. Mesto 6.5l.
Olej zmeniť môžeš ale len v rámci dodržania normy akú máš predpísanú.
Ja tiež od výmeny do výmeny olej nedolievam.
G6 2.0 TDI CR 103kW

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa html »

Tiež používam olej Shell a nemám s ním problém. Ak si myslíš, že je auto hlučnejšie, tak skôr to bude tak ako píše Rives tým, že tam ten olej nechávaš príliž dlho. Ja ho mením každých 15 000km. Najlepšie je každých 15 000km meniť všetky filtre spolu. JA si to robím doma sám a vyjde ma to cca na 90 eur a dávam tam iba kvalitné filtre MANN a Bosch. Myslím, že 2krát ročne dať za filtre a olej 90 eur nie je tak strašne veľa a autu to určite len pomôže. Môžeš ale vyskúšať zmeniť ten olej, netreba spraviť nič špeciálne, len treba dodržať normu 507.00
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa Golf608 »

No takto olej tak ako písali chalani! Mam tento motor bohužiaľ :) tiež síce chipnuty a jazdim na R18 jazdím svižne a väčšinou 30km ráno 30km poobede a potom mesto a tie naše obchvaty ba a spotreba 5.9-6.2l.Najazd mam 30 000km ročne a mením vždy maximálne po 10 000km.Preco lebo ten olej proste nevydrzi respektíve hodnota TBN ktorá je bohužiaľ pri Aceac 3 olejoch fakt mizerná kde po prejdení cca 8000km rapídne klesne k nizkym hodnotám a to už potom olej vlastne nemá skoro ziadne aditiva a je nestabilný ale pri takých jazdách ako jazdis ty by som nechal tých 15000km ale max plus kvalitný filter Mann, Hengst, Knecht, Bosch natom sa nešetrí. Co s týka oleja shell teraz už je zaňho náhrada 0w-30 iný už nekupis a poviem ti tak urcite prejdi na iný pozeral som ho dosť konkrétne a ma vysoký viskozny index co je super až 200 čo nemá žiadny olej ale je to spôsobené tým že nato aby mal taky viskozny index museli použiť hromadu polymernych modifikatorov ktoré strašne rýchlo degraduje a snim aj aditiva takže a potom je olej rýchlo nestabilný na strih atď. Takže by som kludne zmenil značku a ten Mobil 1 je určite lepší síce aj drahši ale dobrý pokiaľ kúpiš od overeneho zdroja kvôli pancovaniu! Môžeš použiť aj iné a dokonca lacnejsie oleje ktoré sú tak isto kvalitné a neplatis za reklamy atď atď za smiešne prachy napríklad Mannol O. E. M 7715 cena 26 eur. Ale určite meniť po 15000km max!! Pri nájazde a výmenach po 10 000km môžeš ostať aj pri tom shell 0w-30 AV-L keďže 5w-30sa už nevyrába ale ešte stále predáva. Ten Mannol napríklad ma ako jeden z mála hodnotu TBN 7,58 co je super to sa len tak často nevidí. Sám ho mam teraz v aute a super no problém za tie prachy. Predtým som lial Millers oils teraz tam idem dat na skúšku ten Mobil 1 atď netreba sa toho bat len dodržať normu a interval. Platí vždy radšej menit po 10 000km lacnejší olej ako kúpiť drahši a nechať ho tam 15 000km.Je to na tebe kedy vymeniť ale potom sa ti ten motor aj tak odvdaci. Olej má vplyv na regeneracie dpf na všetko takže jedno z druhým súvisí. Ahoj


PS:Čo sa týka spotreby paliva treba rátat reálne podľa tankovania palubak zvykne klamať a dosť pokiaľ si ho nevykorigujes cez vcds podľa reálnej spotreby a podla mna zerem dosť to auto a áno vie aj za 4l jazdiť ale podtacanie a to vysoko nedoporucujem vráti s Vam to na opravách!!!

viloaj
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.09.2015 17:11

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa viloaj »

stale po tych 1400km trasach si to odfotim do mobilu, tak pod 5,4 som este nemal a cez zimu som mal uz aj 6. priemerna rychlost za celu trasu je ale vzdy od 95km/h do 105km/h co si myslim ze neni malo... a auto nevypinam len ked tankujem.
ta trasa je vzdy z roboty v nemecku az domov na sk do kosic,,, a takyto priemer mam len preto ze po nemecku idem na dialnici 190km/h a tam mam vysoku priemernu spotrebu a doma sice tiez nedodrziavam ale spotreba mi uz klesa :D, predsa len na ceste idem aj po cestach druhej triedy kedze dialnica neni kompletna na sk.
Ked natankujem doma plnu tak 950 km viem ze urobim v pohode, sem tam som to aj prekontroloval kalkulackov ,lebo stale tankujem do plna a celkom to sedi... odchylka minimalna.

s tym olejom urcite nepojdem na 0w-30,,, ale asi skocim na ten mobil 1 a budem to menit po 15000km. Bojim sa len tej zmeny,,, ci to neuvolni carbony atd...
Ked som kupil auto, fakt uplne tichucke bolo, a teraz mam pred vymenu a huci to ,,, na volnobehu mam pocit aj ako keby mi jeden hydrostel klepal,,, alebo cosi take podobne zvuku hydrostelov.

co sa tyka DPF tak ta sa mi raz rozsvietila minuli rok vo februari abo v marci po ceste z ubytovne do prace v nemecku, to su kratke trasi do 25 km denne,,, auto asi malo 60 000km a hned som siel na dialnicu a vytacal som cez 2500ot na tempomate az kym nezhaslo,,, od vtedy sa to neukazalo,,, najazdil som uz odvtedy 35000 az 40000 km a mam pokoj, az mi je to cudne :D kazdy tu hovori o intervaloch od 300 do 700 km a moj interval je uz 40 000 km a este sa nerozsvietil :D

Chalani poradte mi, kdee kupit nepancovany olej a ako na to pridem ze je to panc... (mozno ho kupim v nemecku v rovnakej cene ako u nas a s istotou kvality alebo co myslite)
Filtre su mi jasne... tam neni co riesit.
a este my vysvetlite co znamena bluemotion.
1,6 TDI 77kW BM 11/2011

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa Golf608 »

Keď kúpis ten Mobil 1 tak určite je jeden z najlepšich z bežne dostupnych a znamych olejov !!!!!!!!Nebudem sa tu rozpysovat do detailu pretože laikovi tie čisla aj tak nič nepovedia ale urcite chod do Mobil 1 ta 0w-30 je oproti tej 5w-30 horšia ako som spominal.CO sa tyka zmeny oleja vôbec sa neboj :) Maš malo nabehane a dnešne oleje su na úplne inej urovni ako oleje z roku 1998 kde sa carbon vytvaral.Okrem ineho Karbon ako taky sa rozložit neda hovorí to aj chemicka tabuľka ked tak tam budeš mat iba nejake nanosy a kal ale pri tvojich km sa nemas coho bať :) Prave to čo je čarovne na kratkych vymenach ale to sa bavime o max 10 000km kde ešte olej plni to čo ma a netvori sa kal je to že pomalicky ten motor prečistis pri autach ktore jazdili longlife servis ako aj moje ked som ho kupil malo 159 000km a majitel pretahoval servis dokonca aj na 37 000km :) tak ako ide dnes to auto a ako išlo predtym sa ani bavit nemusime je to diametralny rozdiel a to mam teraz aktual 205 000km takze 4 vymeny za sebou motor ide ako hodiny a prave pri poslednej vymene kedy som prešiel z Miller oils inak najlepsí olej aky som kedy mal požival som ho aj predtym 5 rokov na inom aute len drahy na moje časte vymeny a mam dve auta takže 6x vymena rocne tak som hladal hladal a našiel Mannol ktory som už spominal .Mannol ma veľmi silne a dobre čistiace učinky okrem toho že je aj parametrovo velmi dobry a udialo sa to že mi pravdepodobne povolili zapečne kružky a druhy valec konečne povolil a vstrek konecne ukazuje hodnoty ako ma zmizlo mi jemne trasenie ktore som maval pri zapnutej klime ked som vždy zastavil tak trosku zatriasol motor teraz je ticho a motor už ide uplne mega samozrejme v ramci 1,6 tdi :) A prave sa chystam kupit ten Mobil 1 raz som ho tam uz mal hned pri kupe som ho nalial a potom 2x Millers oil a kedže som si užil aj patalie s DPF a intenzivne sa venujem diagnostike a naučil som sa za ten čas tolko veci a prišiel na take veci že dovidenia a prave preto skušam aky vplyv ma každy olej na zanašania DPf preto menim a samozrejme aj cena hraje rolu ..Takže smelo do Mobil 1 určite a ak chceš istotu tak určite http://www.motorove-oleje.sk" onclick="window.open(this.href);return false; mam to overene a kedže sa olejom venujem tak som si preveroval u distributora kto odobera olej priamo od nich atd a tyto urcite aj Shell aj Mobil1 :) a hlavne maju pod jednou strechou aj filtre Mann !!Takže všetko na jednom mieste za mna top eshop!!!

Používateľov profilový obrázok
yockey
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 17.04.2009 22:57
Bydlisko: Prievidza

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa yockey »

Interval 300 až 700 čo tu každý hovorí je regenerácia dpf o ktorej ty za jazdy ani nevieš a to že tebe sa vtedy rozsvietila kontrolka dpf znamenalo ze ti nestihla prebehnut táto regenerácia niekoľko krát.
golf variant 1,6tdi mr2011

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa Rives »

Keď s tým autom jazdíš 190km/h dlhodobo na tempomate, tak sa ani nedivím že ti klepe...
Veď to je u 1.6 tdi maximálka...ten motor varíš...
Bluemotion by mal byt hospodarnejsi, ved si o tom pogugli niečo.
G6 2.0 TDI CR 103kW

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: Spotreba 1,6tdi 9/2011 CAY 77kw nie bluemotion.

Príspevok od používateľa salko »

Osobne si myslím, že to klepanie, ktoré spomína "viloaj" budú vstrekovače. Riešil som to asi 3 týždne naspäť. Hrkotalo mi to pri slabej záťaži ako reťaz / ventily na Š120. Autorizák mi nahral nový soft a opätovne nakódoval vstrekovače a zvuk sa pominul.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf VI"