DSG trha pri rozbiehani

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
mikebiker
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2019 16:37

DSG trha pri rozbiehani

Príspevok od používateľa mikebiker »

Ahojte auto (DSG 6st) mi trha ked sa rozbieham zo stoja s pridanym plynom zacne sa rozbiehat a potom zacne trhat. Pocit podobne akoby mal motor zdochnut, ale nezdochne, potom to uz ide ok.. Ked uz je auto v pohybe alebo pri preradzovani medzi rychlostami to uz nerobi.. Taktiez som si vsimol ze ked s nim pojazdim cca pol hodinku, tak prestane trhat aj pri rozbiehani.. Ked zas dlhsie postoji (napr. 2-3hodiny) tak to zasa za stunena pri rozbehu robi.. Zacalo to robit po vymene motora ale spolu s nim bol meneny aj olej v prevodovke.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: DSG trha pri rozbiehani

Príspevok od používateľa truli »

Z kadial sme a aky motor?
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

mikebiker
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2019 16:37

Re: DSG trha pri rozbiehani

Príspevok od používateľa mikebiker »

Som z Kosic, motor 1,9 TDI 77kw (tusim BXE) Po "utopeni" auta( nasalo vodu a zohlo kluku) bol meneny motor za taky isty model a naraz s tym som uz dal vymenit aj olej v prevodovke, lebo uz bolo 60 000km. Po tejto vymene to zacalo trhat pri rozbehu (bohuzial tym padom neviem ci to sposobila vymena oleja, alebo to moze mat nejaky suvis s utopenim.

JimbOO
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.10.2011 09:01
Bydlisko: Prešov

Re: DSG trha pri rozbiehani

Príspevok od používateľa JimbOO »

Ahojte - mam obdobny problem, len v opacnom garde :-) Prevodovka za studena radi krasne, ale po zohriati (alebo razantnejsej jazde) zacne trhat pri rozjazde z 1 do 2. Po zohriati dokonca niekedy zacne trhat aj pri zaradenej 5-ke, ako keby ju vyradilo a hned zaradilo spat. Viete mi niekto poradit, co to moze sposobovat? Jedna sa o Tourana r.v. 2012, 1,4 TSI + 7st DSG, auto ma najazdene cca 186.000 km, olej v prevodovke bol meneny asi pred 30.000km.
Vdaka za rady!
VW Touran 2012 1,4 TSI; Ex: VW Touran 2005 1,9TDi 77kW BKC; Ex: SEAT Cordoba 2000 1,4 MPi 44kW AKK

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"