Hluk od posilovaca riadenia?

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Hluk od posilovaca riadenia?

Príspevok od používateľa St3fko »

Ahojte kolegovia,
uz dlhsie pozorujem zatial nevyrieseny problem a to s riadenim.

Konkretne ak stoji auto, vytocim kolesa doprava alebo dolava a akonahle sa pohnem, ozve sa dunivy valivy zvuk, ktory s rychlostou zmizne....taktiez po nastartovani odstaveneho auta ked pohnem volantom, tak sa tiez ozve take tlmene dunive buchnutie, ci uz tocim dolava alebo doprava - vzdy pri zmene smeru a dava to aj zabrat elektrike, lebo mi badatelne trochu stmievaju svetla. Za jazdy je klud, stava sa to len pri nizkych rychlostiach (parkovanie atd...).
Co sa este tyka pneumatik....na zimnych nerobi to hlucne odvalovanie, len buchanie pri zmene smeru otacania...ale na letnych huci vsetko viac - asi to bude tym, ze tvrdsie letne davaju autu viac zabrat??

Loziska sa menili, zvysok napravy je podla vsetkeho OK.
Neviem co by ste mi v tomto vedeli poradit?

Na starsich autach som vedel, ze mi niekde vyteka olej, tak som dolieval, ale ak sa nemylim tak moj Touran ma elektrohydraulicky system, ze?

Vopred dakujem za Vase postrehy! :)
TOURAN '09 1,9 Highline

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Hluk od posilovaca riadenia?

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

myslis ked vytocis plny rajd pravy nebo lavy,mne to pstika robi
tiez na plny lavy mam tiez elektricke riadenie,asi to bude klbom

Používateľov profilový obrázok
St3fko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.10.2015 18:55

Re: Hluk od posilovaca riadenia?

Príspevok od používateľa St3fko »

Presne! stale ako vytocim kolesa a pohnem, tak to huci a na mieste ako pisem, tiez buchoty...

Este som zabudol povedat, ze za jazdy ked zatocim volant dolava, tak sa ozyva take jemne klepotanie/vibrovanie....doprava je ticho....je to taky zvuk ako keby si pocuval studenu Aviu ale tlmenejsie :D
TOURAN '09 1,9 Highline

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"