Zasekavanie volantu počas jazdy.

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
lesiak307
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.09.2014 12:29
Bydlisko: Košice - okolie

Zasekavanie volantu počas jazdy.

Príspevok od používateľa lesiak307 »

Zdravým. Mám problém so zasekávaním volantu počas jazdy. VW Touran T1, r.v. 2004, 2.0 L, 100 kw. Pri prejazde ťahavej zákruty (keď je volant počas jazdy na niekoľko sekúnd v pootočenej polohe) keď chcem volant vrátiť naspäť jemne sa zasekne. Vlastne sa zasekne tak, že keď ho pustím, nevráti sa naspäť sám ako by mal, ale musím ho vrátiť naspäť ja ale tak, že musím prekonať určitý odpor. Pripomína mi to ako keď trie železo o železo. Ale po prekonaní toho odporu to povolí a už je dobre. Vydáva to aj taký jemne pukavý zvuk skôr kovový. Diagnostika neukazuje nič. Ešte jedno špecifikum - zhoršuje sa to zohriatím motora, resp. čím dlhšie jazdím, tým je to horšie. V jeseni a v zime (teda pod 10°C to nerobí). Trápi ma to už 3 sezóny a zatiaľ nikto neprišiel na chybu. Pri jazde po diaľnici je to až nebezpečné, lebo keď idem 120-130 km/h tak prakticky nemôžem robiť s volantom jemné pohyby, lebo stále s tým volantom zápasím. Ďakujem za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
reno_mt
Profík
Profík
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 20.07.2010 20:52
Bydlisko: Martin

Re: Zasekavanie volantu počas jazdy.

Príspevok od používateľa reno_mt »

....ak to puka v zakrute daj si skontrolovat homokineticke klby ....kamosovi robilo to iste ale este na favorite a bol to homokinetak


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok
PASSAT by reno_mt

Používateľov profilový obrázok
SAMI 1T0
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 15.11.2015 18:20

Re: Zasekavanie volantu počas jazdy.

Príspevok od používateľa SAMI 1T0 »

Aj sa to vyriešilo?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasekavanie volantu počas jazdy.

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

to je velmi zaujimava zavada. Kazdpoadne by som asi urcite ja osobne kontroloval mechanizmus ktory blokuje volant ked je vybraty kluc so spinacky. Mozno, ze je nejakym sposobom poskodeny a preto ti to robi to co pises. Toto je jedina vec, ktora by to mohla sposobovat z mojho pohladu.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"