Teplota motora

2003 - ...

Moderátor: valado45

Používateľov profilový obrázok
strnadelo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 27.04.2010 18:40
Bydlisko: CA
Kontaktovať používateľa:

Teplota motora

Príspevok od používateľa strnadelo »

Ahoj klubáci, mám problém s teplotou motora. Aj pri 20km jazde sa väčšinou nedostanem nad 70C´. Keď bolo u nás -30C´ zamrzla mi voda v okruhu a auto mi asi po 5minútach jazdy vykúrilo motor na 90C ale do kabíny len studený vzduch. Keď to rozmrzlo ako sa vonku oteplilo odvtedy mi kúri slabšie. Niekedy sa hecne a vyskočí aj na 90 ale málokedy. Mám prídavné kúrenie (predohrev vody) a chcel by som vedieť ako zistím či je zlé to prídavné kúrenie alebo len termostat. Mali ste niekto podobný problém? Mám VW Touran 1.6 TDI 2012 CAYC.

Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
piskot10
Vodič
Vodič
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 22.07.2014 20:39
Bydlisko: Zvolen

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa piskot10 »

Ja mam tiez problem s teplotou motora. A to asi takto: strasne malo sa zohreje az na 90 vacsinou na tych 70-80. Niekedy ked idem taku sviznu jazdu ze mu povytacam tak obcas sa vtedy zohreje na 90 ale ked zjemnim tempo tak zase klesne. A stalo sa mi ze na krizovatke klesla skoro na polovicu a potom sa trochu pomali vysplhala na tych 70-80. Moze toto robit termostat? Pred tym mi to nerobilo pekne drzalo 90. Povedal by som ze aj kuri. Touran 1.9 2005. Dik za rady.pripadne ci to viem zistit diagnostikou. Mam
Touran 1.9TDI 2005, chip 103kW, BKC

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa lopo1 »

to strnadelo: u teba treba diagnostiku v prvom rade ak bude nieco KO na prihreve tak to diagnostika ukaze ak neukaze nic zacal by som vymenou termostatu... mas manual alebo DSG? ak DSG tak aj prevodovka ma (moze mat) svoj termostat a moze to byt aj ten.

to piskot10: u teba to bude asi na 90% termostat je to aj najlacnejsia oprava ale kup kvalitnejsi napr. zn. wahler

Používateľov profilový obrázok
strnadelo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 27.04.2010 18:40
Bydlisko: CA
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa strnadelo »

Ďakujem za radu. Mám manuál. Takze diagnostika a uvidíme.

Používateľov profilový obrázok
strnadelo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 27.04.2010 18:40
Bydlisko: CA
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa strnadelo »

Takže diagnostika neohlásila žiadne chyby menil sa teda termostat a od zajtra testujem. Inak výmena termostatu je teda chuťovka.

Používateľov profilový obrázok
strnadelo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 27.04.2010 18:40
Bydlisko: CA
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa strnadelo »

No tak neviem sa mi zdá že sa stále dlho zohrieva. Vonku 4-5 ´C, jazda v obci cca 50-60km/h otáčky min. 2200 a 90´C som dosiahol po 20km.

Používateľov profilový obrázok
Peto27
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 14.12.2008 10:28
Bydlisko: BA

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa Peto27 »

ahojte, mam 2012 2,0 tdi cr dsg a tiez som mal problem s teplotou,sice davno,ale mal, mozem potvrdit pri dsg je to 99% termostat na prevodovke.. resp.nad prevodovkou, ako pise lopo1
vymenil som ho a odvtedy pokoj.
VW Sharan

Používateľov profilový obrázok
strnadelo
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 27.04.2010 18:40
Bydlisko: CA
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa strnadelo »

Ahojte vlani som už poriadne nestihol otestovať kúrenie po výmene termostatu pretože prišla jar. No keď prišla znovu zima zistil som, že stále slabo kúri. Ukázalo sa, že problém bol v prídavnom kúrení a teda, že sa vôbec nezapína. Bolo zablokované kvôli nejakej chybe (predpokladám že keď mi zamrzla voda pri -30) Ukázala to diagnostika. Bol som u 2 mechanikov a ani jeden po diagnostike nenašiel túto chybu. Až 3. mechanik to zistil a hovoril, že tá chyba bola niekde "hlbšie"

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa frflos »

...webasto sa zamkne aj ked sa dlhsie jazdi na rezerve alebo ma nejaky problem a vtedy ho treba odomknut cez diagnostiku
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Teplota motora

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Zdravím všetkých.Práve dnes som riešil ten istý problém s teplotou motora na mojom tourane 1.9 BKC 2005.Ani po 100 km po dialnici som nedokazal auto zohriat na viac ako 70-80 stupnov.Z fukarov isiel ako tak teply vzduch ale nic moc.Objednal som novy termostat Valeo (radsej kvalitnejsi) a pustil som sa do vymeny.Robota to bola cca. na hodinku a pol ale pripravte sa na dost zlozity pristup k termostatu vzhladom na malo miesta.Chce to pevne nervy,ale nakoniec sa podarilo a teraz ho zohrejem na 90 stupnov asi po 4 kilometroch.

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"