touran-kúpa

2003 - ...

Moderátor: valado45

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Čaute všetci,

chcem svojej drahej polovičke kúpiť Tourana a vzhľadom na očakávaný nájazd km a peniazom na neho určeným som uvažoval o benzíne 2.0FSi. Snažil som sa hľadať nejaké skúsenosti s týmto motorom v Tourane, ale asi ich tu moc nejazdí, alebo je to už moc staré auto, takže som toho moc nenašiel. Niečo som našiel o tomto motore na škoda fóre, ale pochopiteľne nie skúsenosti v Tourane.
Ak by sa tu našiel niekto, kto jazdí Tourana s 2.0FSi bol by som vďačný za postrehy a skúsenosti.

Vopred vďaka.

Druhý dotaz smeruje k antikoróznej úprave, resp. odolnosti Tourana, keďže ak budem kupovať 2.0FSi, tak to bude max rok 2005. Na fotkách vyzerajú vačšinou dosť dobre. Bol som pozerať jedného r.v. 2005 a zvonka som nič nenašiel (max začínajúca hrzda dole na zadných dverách-vraj pomerne častý problém), na zdviháku nebol, takže ako vyzerá zo spodu neviem.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa frflos »

...k tomu motoru ti neviem povedat, ale tie piate dvere hrdzaveju skoro na vsetkych touranoch, ak nie na vsetkych
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Ten, ktorý som pozeral to mal velmi málo viditeľné. Musel som to hladať. Ak by to bol jediný problém s koróziou turana, tak by to bolo super.

DadAN
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.11.2016 08:30

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa DadAN »

Zdravim,
aky dieslovy motor by ste odporucili na touran bez dpf filtra? Mne to zatial vychadza na BKD z 2.0tdi motorov,
z 1.9tdi aky kod motora?

tu uz som cital , ale nie je moc jasne z toho
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... n&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;

sorry ak sa to tu uz niekde inde riesilo..

Dyxal
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12.10.2016 16:45

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Dyxal »

Mám 1.9TDI kod AVQ 74kw. Je bez DPF. Mam ho zhruba asi rok a zatiaľ spokojnosť. Musis ale rátať s tym ze to bude starší ročník ked chceš bez dpf. Ja mam 2004
VW Touran 1.9TDI 74kW AVQ 2004

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Ahojte,

prosím Vás neviete mi povedať, či má Touran vždy dvojzónovú klimatizáciu (ak je automatická), alebo sa to líši podľa výbavy?

V jednom porovnaní pre rok 2010 som našiel, že Trendline nemá dvojzónovú, ale auto o ktoré mám záujem je vo výbave Trendline, a pritom má dva displeje pre teplotu.


Vopred vďaka.

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

Fotky interiéru nemáš? to by pomohlo...výbava sa dá nakonfigurovať rôzne a popis na stránkach nebýva vždy presný...

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Práve fotka interiéru, teda palubovky je rozmazaná. Píšem si s predajcom (súkr. osoba v DE), aby mi poslal lepšiu fotku.

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Bobo ďakujem za pomoc, ale majiteľ mi nebol schopný ani na tretí krát poslať fotku, tak som to nechal.

Ľudkovia riešim stále základnú dilemu benzín, alebo diesel.
Auto má byť pre ženu na materskej, moc toho nenajazdí, čiže benzín je jasná voľba, samozrejme občas vyrazíme na dlhšiu trasu a neskôr by sa sním asi jazdilo do práce, čo bude 70km denne.
Ale ak tomá byť 2.0 FSi, tak to bude dovoz z DE, rv max 2005 a s dovozom to vyjde min. 7000Eur a bude to mačka vo vreci. 1.6 FSi sa vyskytujú častejšíe, ale ten výkon 85kW....
Za +/- 7000 Eur sa dajú už kúpiť na slovensku zachovalé diesle (väčší výber), t.j. nebude to úplne mačka vo vreci, ale diesel a krátke trasy.
- 1.9TDi bez DPF ideálna voľba, 77kW a dialnica vraj len tak tak
- 2.0TDi 8V, 103kW, výkon postačujúci, ale zrejme len s DPF
- 1.4TSi asi nie, kvôli tej nešsťatnej reťazi

Akú máte skúsenosť s DPF na krátke trasy, ak sa to občas zoberie na dlhšiu cestu na diaľnicu? Dokáže to zregenerovať, alebo sa zanesie a dôjde na pekne drahú výmenu?

DadAN
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.11.2016 08:30

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa DadAN »

Riesim podobne, zatial co cca pol roka pozeram, z dovozu su vacsinou vsetko stocenky, cest vynimkam,
chcel by som jasnu historiu..

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"