touran-kúpa

2003 - ...

Moderátor: valado45

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

bobo7 napísal:nevieš si vynachváliť, lebo porovnávaš s 1.9....razím názor, že ak má byť auto bezpečné, musí mať aj inú možnosť ako pohybovať sa rýchlosťou auta idúceho pred ním, no a na to treba pri takto veľkom aute iný motor ako je 1.6 alebo 1.9....
Nemáš pravdu Touran neni od V golfa až taký velký a tažký ked už má len papierové čínske plechy čo ohneš rukou a nové motory nemôžeš porovnávat zo starými ktoré treba vyskúšat až potom vraviet a hodnotit.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Tak uz som si presiel auta od litroveho trojhrnceku po 3.0 tdi za tych malo rokov co zijem a viem porovnavat. Na firme som jazdil aj tu spominanu 1.6 a teraz aktualne 2.0 110kw v kodiaqu a to je veru des lenivy :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

A chcem sa opýtat či si podnikatel a máš na to a za druhé kde to chceš v dnešnej zapchatej a hnusnej dobe využit,pokial chodíš každý deň po dialniciach tak hej a máš na pokuty!

roko007
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 09.11.2011 10:18
Bydlisko: BB

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa roko007 »

Za prvé, porovnávaš neporovnateľné, a za druhé vôbec nejde o to či si podnikateľ a máš na to alebo nemáš, pretože to vôbec nie je o nákladoch. Mám Touran 2,0 TDI 125 KW, automat výlučne na súkromné a rodinné účely a poviem, ti že iné by som už ani nechcel, a tie moderné moderné nízkoobjemové motory sa mu v žiadnom prípade nevyrovnajú, a to ani v nákladoch na prevádzku a ani v komforte jazdy, ale jazdi si na čom chceš, hlavne že si spokojný.
VW Touran Cross, 2,0 TDI, 125 Kw, DPF, DSG.

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

HEBO napísal:Nemáš pravdu Touran neni od V golfa až taký velký a tažký ked už má len papierové čínske plechy čo ohneš rukou a nové motory nemôžeš porovnávat zo starými ktoré treba vyskúšat až potom vraviet a hodnotit.
Hebo netrep :) ty si ten čo nevyskúšal dvojliter a ideš tu radiť 1.6 kvôli lacnejšej poistke? Gúľam očami. Vieš vôbec koľko touran váži? A tie plechy si už v rukách ohýbal, keď toto tvrdíš? :) jazdil som viacerých motorizáciách a, všetci vedia že 1.6 na tourana stačí len tak tak. 125kW je na to auto akurát, obľúbené motto tohto fóra platí naďalej : kto chce mať opicu, musí mať na banány ;)

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

HEBO napísal:A chcem sa opýtat či si podnikatel a máš na to a za druhé kde to chceš v dnešnej zapchatej a hnusnej dobe využit,pokial chodíš každý deň po dialniciach tak hej a máš na pokuty!
Zacinam mat pocit ze to tu naschval trollujes.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bengal »

A hlavne ten touran s 1.6 tdi 77kw plne naložený bude mať takú istú ak nie väčšiu spotrebu ako spomínaný 2.0 tdi 125 kw.
Tiež ako octavia 2 face 1.4 tsi a 2.0 tsi. Skoro raz taký výkon a rovnaká spotreba.
Čo potom riešite ?

Radšej prebytok výkonu ako potom pretlačiť plynový pedál a dúfať, že sa človek bezpečne zaradí.
A poistka ? 20 euro za rok to urobí rozdiel ? 30 ? Osobne aj keby o 100 je to viac, ale to som aj ja.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

bengal napísal:A hlavne ten touran s 1.6 tdi 77kw plne naložený bude mať takú istú ak nie väčšiu spotrebu ako spomínaný 2.0 tdi 125 kw.
Tiež ako octavia 2 face 1.4 tsi a 2.0 tsi. Skoro raz taký výkon a rovnaká spotreba.
Čo potom riešite ?

Radšej prebytok výkonu ako potom pretlačiť plynový pedál a dúfať, že sa človek bezpečne zaradí.
A poistka ? 20 euro za rok to urobí rozdiel ? 30 ? Osobne aj keby o 100 je to viac, ale to som aj ja.
20€ ani 30€ ked nevieš počítat nájdi si poistovňe a pýtaj sa na ceny a hlavne sa opýtaj aj na prihláseni a prepise auta 2,0TDI a plne naložený myslíš čím tehlami alebo bicyklom,Ja som ho kupoval preto lebo sedačky vyhodíš ako kufrík von a dáš tam bicykel je Ti niečo nepochopitelné nákladom,určite tam nebudem vozit 1 tonu!

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

bobo7 napísal:
HEBO napísal:Nemáš pravdu Touran neni od V golfa až taký velký a tažký ked už má len papierové čínske plechy čo ohneš rukou a nové motory nemôžeš porovnávat zo starými ktoré treba vyskúšat až potom vraviet a hodnotit.
Hebo netrep :) ty si ten čo nevyskúšal dvojliter a ideš tu radiť 1.6 kvôli lacnejšej poistke? Gúľam očami. Vieš vôbec koľko touran váži? A tie plechy si už v rukách ohýbal, keď toto tvrdíš? :) jazdil som viacerých motorizáciách a, všetci vedia že 1.6 na tourana stačí len tak tak. 125kW je na to auto akurát, obľúbené motto tohto fóra platí naďalej : kto chce mať opicu, musí mať na banány ;)
Ty si chod kúpit tie banány a hraj sa na opicu lebo ako opičák mi pripadáš tvojimi rečami kdo všetci akurát Ty jediný tvrdíš že dvojliter je najlepší na svete pri ktorom si môžeš rovno kúpit liter oleja na dolievanie,najlepšie motory boli 1,9TDI 66kW a 77kW a dvojlitre boli nijak populárnejšie!

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa frflos »

...kolko platis pzp za toho tourana?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"