touran-kúpa

2003 - ...

Moderátor: valado45

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Pani vidite :) vobec nevadi ze podaktori co tu pisete vlastnite servis zivite sa autami konkretne vw groupom.

Hebo teba musel niekto udret po hlave inak si tvoje spravanie a prispevky nedokazem vysvetlit. Alebo citas prispevky na topspeed.sk ale 1.6 cr je povazovany za jeden z najhorsich a najkazovejsich motor co VW group vyrobil po kauze 2 litroch ppd v ramci dizlov.

Chodili sme na tom aute 4 dospelaci do rumunska a jazda na dialnici bola ako trn v prdeli. Islo to ale ked si sa potreboval zaradit bezpecne tak to neslo. To iste vyjazdy na hlavne cesty....


Musim tu dat aj fotku lebo este spochybnis aj to te som niekam cestoval a moje skusenosti su cisto vysnivane z mokreho sna. Obrázok
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

A čo chceš povedat to fotkou to fakt neviem ale zamysli sa nad sebou čo tu píšeš a aké rozumy dávaš starším!

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Tym chcem povedat to ze som na tom aute s 1.6 realne jazdil vela km a viem o com hovorim Doma mam 1.9 bkc a jazdim okrem toho ak ratam iba dizle na 2.0 103 kw a 2.0 110 kw /125kw, 1.4 tdi prilezitostne na 3.0 tdi. Francuzov co mame sem neratam.

A tvrdit ze 1.6 je lepsia ako 1.9 je cista samovrazda.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

Lookisvk napísal:Tym chcem povedat to ze som na tom aute s 1.6 realne jazdil vela km a viem o com hovorim Doma mam 1.9 bkc a jazdim okrem toho ak ratam iba dizle na 2.0 103 kw a 2.0 110 kw /125kw, 1.4 tdi prilezitostne na 3.0 tdi. Francuzov co mame sem neratam.

A tvrdit ze 1.6 je lepsia ako 1.9 je cista samovrazda.
A Ty máš doma autobazár?To kde si bol ma nezaujíma,pochop to už ale tvoje reči a znalosti čo tu píšeš!

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ja a dalsi ludia na tomto fore to chapu. Ty to nechapes. Nie nemam doma autobazar mame tolko firemnych aut.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

Hebo opätovne neviem o čom hovoríš, si úplne z cesty. Nikde som nehovoril že niečo staršie je lepšie... Bavíme sa o 1,6 vs dvojliter a ten sa predsa robí stále, ale to určite vieš, lebo ty vieš očividne všetko najlepšie a žiadna objektívna diskusia sa tu s tebou ani rozvinúť nedá.

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bengal »

Niekedy sa ani nečudujem že človeka za vyjadrenie svojho názoru obesili...ak narazili na inkriminovaného ako tu, ani sa nečudujem :mrgreen:

Avšak jedenému sa špagátik odtrhol a urobil demokraciu :mrgreen:
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

myso8
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.04.2013 11:50

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa myso8 »

Chlapi, ahojte. Trochu obnovím túto tému. Plánujeme kúpiť Tourana, stále mám dilemu, že aký motor. Jazdím každý deň do práce cez mesto, cca 20km. Plus pár krát do týždňa cez 100km a víkendy tak cez 200km. Je podľa Vás vhodný motor 1.9 TDi 77kw bez DPF aj na takéto kratšie trasy? Rozmýšľal som aj nad benzínom, ale neviem ktorý je spoľahlivý s dostatočným výkonom.
Ďakujem za všetky rady :)

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

Ahoj myso8,Ja mám 2 rokom Tourana II r.v.1/11,1,6TDI 77kW a neviem si ho vynachválit žiadne problémy s motorom spotreba udávaná výrobcom 4,6l na 100km ak si myslíš že Ti dá 1,9TDI tak chod do nej,Ja som mal 1,9TDI Golfa V spotreba väčšia,hlučný motor,presakovanie oleja pod hlavou,sprav si svoj názor,Ja mám tiež auto po meste a nestažujem sa kolko mi vydrží dlho nafta v nádrži.Je to velmi dobré auto na spotrebu a velkostou batožinového priestoru,ludia odsudzovali 1,6TDI že sú slabšie čo je absolútna hovadina je to 6-kvalt len do kopca sa musíš viac rozbehnút t.j.všetko!

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

1.9tdi 77kw bez dpf je vhodnejsia do mesta ako 1.6 tka s dpf filtrom commonrail systemom vstrekovania a zlozitym systemom recirkulacie vyfukovych plynov.
Tak isto je starsi motor aj spolajhlivejsi.

Vsetko vsak zalezi od toho aky kupis kus a kolko budes musiet alebo nebudes musiet investovat do nejakeho pociatocneho servisu. To je ta macka vo vreci ak sa kupuje auto z druhej ruky a hlavne ak sa obzeras po motore ktory sa vyrabal myslim iba do roku 2008 ak sa nemylim ??

Ja jazdim do roboty 2 km rano a 2 vecer ...uz 4 roky. Cez tyzden po robote obccas nejaka 20 km trasa a po vikendoch auto prezenem ked ideme dalej na navstevy. Inak EK super hodnoty . Ziadne zapecene olejnickove anomalie :D

Spotrebu neriesim nakolko si aj rad pridam.

Inak co sa tyka touranu.. tak je to dobre prakticke a pomerne robustne auto ci sa uz jedna o prvu alebo druhu gen.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"