touran-kúpa

2003 - ...

Moderátor: valado45

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Pokiaľ mám info, tak ak bolo kúpené nové na slovensku, tak sa ťažšie stáča, nie že by sa nedalo. Tých je samozrejme málo a sú patrične drahšie.
Rátam s tým, že kúpim stočené, podstatné je, v akom stave to bude. Nečakám, že kúpim jazdenku a nič nebude treba opravovať, len pri nafte to môže ísť šlušne do peňazí.

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

Diesel dokáže znášať aj krátke trasy, pokiaľ mu dopraješ kvalitný olej (často) a pokiaľ ho aspoň raz za týždeň vydymíš mimo mesta...daňou je to studené chrochtanie... ohrev motora nebýva taký problém, pokiaľ príhrev funguje. Pokiaľ nefunguje, tak ho nezohreješ ani mimo mesto :)

septim
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.02.2017 13:02

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa septim »

Ahojte!
Práve uvažujem aj ja dlhšiu dobu, žeby som si kúpil Tourana do rodiny. Premýšlam nad 2.0tdi 81kw dsg, pre trvácnosť agregátu aj prevodovky. Najazdím ročne cca 25tis km denne 2x45km a viac. NA SK nič moc nevidím, ťažký výber. Skôr tie 1.6ky a stočené a najlepšie ceny aj ponuka sú v nemecku ale zas nepoznám veci okolo dovozu. Čo by ste odporučili vy? Forum som ako tak prečítal už.

Hugi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.01.2017 19:49

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Hugi »

Bobo7 myslel si "vydymenie" ako vypálenie DPF-ka?

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

myslel som skrátka dopriať mu dlhú svižnú jazdu, kde sa riadne vypečie všetko čo sa má, povymetať rúry, ak si zmyslí že treba aj DPF vypiecť, tak on si ho vypečie, to neovplyvníš.....

passat99
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05.03.2009 19:46
Bydlisko: Levice

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa passat99 »

Ahoj, zvazujem kupu tourana rok 2011 s origo 270000km a motorom cfhc (103kw) od znameho. Na motore su vymene komplet rozvody a aj spojka so zotrvacnikom. Vstrekovace podla vag v poriadku. Na co si dat este pozor pri tomto motore? Treba nieco dalsie preventivne vymenit? Auto ide krasne, motor hladko a ticho. Vdaka za odpovede.

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

Mám 1,6TDI a neviem si ju vynachválit,tiché o proti 1,9TDI auto je živšie lepšie sa rozbieha a do mesta úplne stačí a 2,0TDI by som určite neriešil kôli vyššej poistke,spotrebe aj hlučnosti.

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa HEBO »

Mám 1,6TDI a neviem si ju vynachválit,tiché o proti 1,9TDI auto je živšie lepšie sa rozbieha a do mesta úplne stačí a 2,0TDI by som určite neriešil kôli vyššej poistke,spotrebe aj hlučnosti.

Používateľov profilový obrázok
bobo7
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:17
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa bobo7 »

nevieš si vynachváliť, lebo porovnávaš s 1.9....razím názor, že ak má byť auto bezpečné, musí mať aj inú možnosť ako pohybovať sa rýchlosťou auta idúceho pred ním, no a na to treba pri takto veľkom aute iný motor ako je 1.6 alebo 1.9....

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ako moze byt 1.6 s dpf, zlozitym egr okruhom zivsia ako jednoduchsia 1.9 77 kw??? Mali sme ich na firme a urcite to nebolo zle vozenie ale reakcie od pedala opozdene kvoli emisiam. Vsetci co ich mali sukromne ich davaju cipovat co nie je tiez stastne riesenie v tejto dobe.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"