touran-kúpa

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
DadoB
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.04.2014 14:44

touran-kúpa

Príspevok od používateľa DadoB »

zdravím
rozhodol som sa pre kúpu tourana v najbližších mesiacoch, jednoznačne v nafte kvôli cestovaniu po dialnici (800km týždenne, 5 osôb v aute,prevažne D1 do prahy). vaše skúsenosti ohladom motorov, vnútorného priestoru na zadných sedadlách? ročník cca 2006 vyššie. 2.0TDI mám celkom strach kvôli praskaniu hláv, vstrekom a podobným problémom, takže najskôr asi 1.9TDI. niekde som našiel tourana s týmto motorom (77kw) so 7 stup. DSG. preklep alebo fakt sa tam dávali aj tieto automaty okrem 6.stupňových? za postrehy a názory vopred ďakujem

Jurkooo19
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.04.2014 02:35
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Jurkooo19 »

Ja mam 1,9tdi 77kw, rok 2004/05 sice mam to nacipovane,ale je perfektne vozidlo na cestovanie po dialnici, priestoru vo vnutri je dost a vzadu si to vsetci pochvalovali, sedia vyssie ako v beznom aute, a hlavne sa tam netlacia :) predovku mam 6stup. DSG, a ziadne problemy, max. spokojnost,. Odporucam toto auto

slaďo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.11.2009 13:25
Bydlisko: Žilina

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa slaďo »

odporučam 1,9 tdi kod motora BKC - nemá DPF filter,
jazdené DSG neodporučaju kupovať lebo nevieš aký mal servis, kupuj automat iba ak má jasnú servisnú historiu,
automat má vyššiu spotrebu,

lecram
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:02

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa lecram »

neviem,budes asi velky odbornik a ak sa nenahnevas opytam sa Ta kolko mas s automatom najazdene,alebo jazdil si uz vôbec z automatom ? verim,ze si vyjadril iba svoj nazor,pretoze odsudzovat automat kvoli spotrebe je naozaj velmi cudne,tisic ludi, tisic chuti,kazda liska chvali svoj chvost,ale moj nazor v dnesnej dobe iba automat,je to ako keby si dnes kupoval auto bez klimy

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Jelko4 »

nepocuvaj tie hluposti ze 2.0tdi su kazove atd...treba si uvedomit kolko tych 2.0tdi je a zobrat percentualne. Je to tak isto kazovy motor ako 1.9, tam zas vie vyletiet cez blok ulozenie kluky. Kazove vstreky menia zadarmo, praskanie hlav je cisty blud, mizerne percento. Mam dsg a uz by som nechcel auto bez automatu aj ked som sa tomu dlho branil a ani toto som preto nechcel. Vsetko zalezi od konkretneho kusu a ako sa predchadzajuci majitel staral. Mam aj dpf a no problem
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Jurkooo19
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.04.2014 02:35
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa Jurkooo19 »

Neviem kde nato ti ludia chodia, ze automat ma vysoku spotrebu, ja aj bracho mame tourana v automate ja mam 1,9 TDI bracho ma 2.0TDI, a spokojnost, spotreba zalezi na tom ako dupes na plyne, ak jazdis normalne spotrebu mas do 6litrov max. 6,5litra, ak chodis ako idiot tak mas aj vyssiu spotrebu, ale to mas aj na manualnej prevodovke, no s tym ze tam nemusis menit filter a olej, ale je to uplne ine, automat nedam za nic na svete :) v podstate ja osobne som automat ani nechcel, ale pritrafilo sa mi to :) a uz by som nechcel nic ine len automat :)

DadoB
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.04.2014 14:44

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa DadoB »

spotrebu rátam okolo 7l a viacmenej som rozhodnutý pre automat kvôli pohodliu :) či 1.9 alebo 2.0 neodsudzujem ani 1 motor, preto sa pýtam na praktické skúsenosti.

mickei21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.10.2012 14:41
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa mickei21 »

ak ti mozem poradit motor 2.0 nie je vobec zly ma super vykon je tichy ale davaj si pozor na aky kus natrafis myslim ze by som ti odporucil skor 8ventil ako 16 tie sa viac kazia .. osobna skusenost svagor ma touran 2.0 rv.2005 manual... auto je neustale v servise rocne ho stoji 4000-5000 a vzdy ked uz je vsetko fajn objavi s anieco nove a drviva vacsina mechanikov nevie prist na chybu ... len tolko k 2.0.... davaj pozor aky kus beries

lecram
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:02

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa lecram »

to myslis v eurach,alebo korunach,ak v eurach tak On musi byt divny patron,mal by sa ho co najskor zbavit a nie don vrazat prachy,vsak to je horsie ako kuponova privatizacia

mickei21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.10.2012 14:41
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: touran-kúpa

Príspevok od používateľa mickei21 »

Je to V eurách už sa ho zbaviť chcel ale ťažko predať také auto teraz sa chystá to už nechať tak A kúpiť nový S 1.6

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"