znasínanie prístrojovky

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
ekg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.04.2013 13:57

znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa ekg »

pozdravujem mám vw touran 1,6 FSI, BAG, 2003. Vie mi niekto poradit asi pre 1,5mesiacom mi zrazu zacala pocas jazdy vypinat pristrojovka. spadli uplne budiky a tma. na zaciaku to boli sekundove vypnutia a len sporadicky lenze časom sa to zhustilo a na dlhsi čas vypnutia. vypina sa aj ked auto nejzdi - proste sa vynuluje cas a vidno kolko casu ubehlo od ozivenia. ak sa to stavalo pocas jazdy auto jazdilo bez problemov, svetla svietili blikacky blikali vsetko fungovalo aj ked dlhsie sa nezapla napr 1min. dlhsie asi nie. problem je ked ma to zastihne pri stratovani. ak je pristrojovka vypnuta tak nastartuje ale neudrzi otacky a zdochne proste sa nepohnem. ked sa zapne neni problem funguje okamzite naskoci a jazdim bez problemov okrem toho vypinania pristrojovky:(.
dal som to na diagnostiku tak mi vybehli chyby
18058-CAN, komunikace motor/pristroj;chybajuci alebo nespravny signal
- prerusovany
17978-riadiaca jednotka motoru blokovana
- prerušovany
dal som vymazať chyby, bolo to fajn zbadal som ze vypnutie pristrojovky bolo len v noci ked auto stalo ale pocas jadzy nie az o 2 dni pri prudsom zabrzdení(neviem či náhodou). a odvtedy to zase pravidelne blbne. zase to dame nadiagnostiku ale chem riešiť vec z viacerých zdrojov - viac hlav viac rozumu :)
vie mi niekto poradiť čo s tým a kto to vie opraviť alebo ako? som z Košíc.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Tento isty problem sa objavil na mojej byvalej caddy znicoho nic.nastartuje sa a po dvoch sekundach spadnu rucicky a vypne dysplay a kontrolky,auto normalne jazdi svietia svetla..zavady ziadne.Dufam ze niekdo najde co to uz riesil..

hawkeye
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01.09.2014 20:25
Bydlisko: BA

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa hawkeye »

Napajenie budikov alebo jeho vada - oprava-vymena.
Oprava aktualizacia budíkov,immo,Oprava BCM,nastavenia na led svetla,Odblokovanie obrazu na MQB.Oprava Diskover Media odstranenie CP,Sign assist na B7 Touran Tiguan Sharan pre kameru 3AA na SK.Oprava podvolantoviek.Odstranenie Dieselgate.

ekg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.04.2013 13:57

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa ekg »

celkom nerozumiem tejto odpovedi. napajanie celej pristrojovky? ciže chyba mimo prístrojovku?

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Teraz ako nemrzne tak dva dni ci tri budiky idu

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa truli »

Jo vladko vyriesil
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

hawkeye
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01.09.2014 20:25
Bydlisko: BA

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa hawkeye »

ekg napísal:celkom nerozumiem tejto odpovedi. napajanie celej pristrojovky? ciže chyba mimo prístrojovku?
napajanie = vadna poistka,zle zalozena,zoxidovane kontakty ,studeny spoj atd.
Oprava aktualizacia budíkov,immo,Oprava BCM,nastavenia na led svetla,Odblokovanie obrazu na MQB.Oprava Diskover Media odstranenie CP,Sign assist na B7 Touran Tiguan Sharan pre kameru 3AA na SK.Oprava podvolantoviek.Odstranenie Dieselgate.

ekg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.04.2013 13:57

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa ekg »

ďakujem, tak to je už zrozumiteľnejšie :). teraz keď je tak vlhko tak to nerobí až tak - to zhasínanie. možno to o niečom svedčí.

ekg
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.04.2013 13:57

Re: znasínanie prístrojovky

Príspevok od používateľa ekg »

ahojte, veci sa troška pohli. Pozrel sa na to elektrikár. Napotvoru na prvej návšteve mi nechela zhasnúť vôbec celý čas držala potvora. skúšal diagnostiku, poistky..... a všeličo iné a nezistil nič. o týždeň zhodou okolností mi zhasla na dlhší čas prístrojovka, tak ju vybral a premeral konektor do ktorého sa prístrojovka zasúva a tam bolo všetko OK prúd , kostra 100%... skúsili sme aj pomocou jeho pracovného konektoru prístrojvku pripojiť rovno na baterku a prístrojovka nič absolutne zhasnutá, tak volal známemu že on si nevie rady už s týmto a ten známi mal takýto prípad a problém je v tých prvých turanoch v "stabilizátore napätia" ktorý je na plošnom spoji v prístrojovke, ale nedá sa že vraj zohnať alebo ťažko. problém je že ten pán je z Prievidze. neviete niekto s týmto pomôcť? Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"