Motor po umyti neštartuje

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
promento
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2011 14:35

Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa promento »

Zdravím včera som spravil ale riadnu hlúposť poumývať som motor wapkou všetko poriadku motor nabehol normálne, odstavil som ho do garáže kde je asi +6 až 8C, po pól hodine som musel ísť preč auto pohode naštartovalo ale keď som ho odstavil na vonku asi tak na 10min potom už som ho nemohol naštartovať po niekoľkých pokusoch som ho naštartoval ale už my nešiel otáčkomer ďalej svietia my kontrolky mazania , zhavenie my bliká a svieti my esp a nedá sa vypnúť a na displeji my hlasy slabý tlak oleja STOP.
Nechal som ho do rana vysušiť no nepomohlo to keď som dnes ráno to skúšal tak odpálil išiel tak 2sekundy a potom zdochol.
Viem že som spravil chybu v tom že som ho nenechal vysušiť v garáži a nemal som ísť s tým von alebo som ho nemal umývať ja si to uvedomujem a som pripravení znášať dôsledky od vás žiadam o radu ako postupovať a čo spraviť vopred ďakujem. Info o aute Vw touran 2006 1,9tdi 77kW automat


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2350
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa maco4 »

V prvom rade vyfúkaj motor kompresorom a daj vysušiť do teplej garáže. Treba vysušiť káblovanie a hlavne k hallovému snímaču.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

promento
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2011 14:35

Re: Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa promento »

macog4 napísal:V prvom rade vyfúkaj motor kompresorom a daj vysušiť do teplej garáže. Treba vysušiť káblovanie a hlavne k hallovému snímaču.
Prosím čo to je hallovi snímač a kde sa nachádza


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2350
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa maco4 »

:roll: Hallov snímač sníma otáčky motora / kľukového hriadeľa alebo vačiek / a dáva impulz riadiacej jednotke napr. vstreknutie paliva alebo zapálenie zmesi. V tvojom prípade sa nachádza v tej časti motora v blízkosti chladiča... Ten je chúlostivý na vodu a vlhko. je to príspevok na strane 21 a obrázok 4 od vrchu.http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=2 ... &start=200" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

promento
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2011 14:35

Re: Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa promento »

Po 2 dňoch intenzívneho sušenie to chytí ale len na 5min a potom sám od seba zhasne potom po niekoľkých pokusoch naštartuje ale svieti mazanie, zhavenie, esp, otáčkomer stojí a na displeji veľkým STOP tak som to dal do servisu ku známemu tak som zvedaví čo s tým spraví potom budem informovať


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

promento
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.10.2011 14:35

Re: Motor po umyti neštartuje

Príspevok od používateľa promento »

No auto už štartuje celí problém bol že zaoxidovane kable stalo ma to 50€ a už som aj vymenil baterku tak auto už ide tak ako ma všetkým ďakujem za radu


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"