Olej do predovoky JYK

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
makan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25.04.2015 12:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa makan »

Prosím Vás mám WV Turan 1,9 TDI/BLS/77kW aký olej ide do prevodovky JYK 6 stupňová? Mení sa tam vôbec olej nieje tam doživotná náplň? Aký je Váš názor? Ďakujem za odpovede.

makan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25.04.2015 12:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa makan »

Zisťoval som v Autonovo-BB podľa VIN čísla mi tam ide Originál Prevodový olej SAE 70W-75W - G052171A2. Servisný technik mi tam povedal že je tam doživotná náplň že načo tam chcem meniť tento olej je určený len na prípadné dolievanie.Čítal v diskusiách: http://borik.blog.sme.sk/c/303761/Vymen ... -ukon.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Podľa mňa nikde nieje napísané a ani výrobca neudáva životnosť auta pri predaji. Životnosť auta pre predávajúceho končí zárukou vozidla tj. 4-5 rokov o predaja. Najlepšie je meniť olej v prevodovke každých 60 000 km. Neviem aký máte na to názor?

Používateľov profilový obrázok
šmolko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2069
Dátum registrácie: 05.11.2011 14:31
Bydlisko: Východ SR

Re: Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa šmolko »

Kontaktuj člena "truli" je priamo z Banskej Bystrice a zaoberá sa prevodovkami, určite ti poradí ;)
Modrá Octavia :arrow: slečinka vo výbave :tooth:

EX: :cry: Zelená Jetta Mk II :arrow: čím menej elektriky tým menej problémov 8)

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa dream7000 »

urcite ho vymen, nestoji to velke peniaze a autu len urobis dobre...zaklad je dat spravny olej a spravne mnozstvo

makan
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25.04.2015 12:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa makan »

Ďakujem Vám za odpoveď. Ja som už bol vymeniť olej v prevodovke dal som tam ten čo píšem G052171A2. Stál síce 34 eur/liter ale išlo tam 2 l podľa návodu. V porovnaní ceny motorového oleja 4l/38 eur je to dosť, ale druhej strane sa tak často nemení. Jednoznačne odporúčam výmenu.Ďakujem za príspevky.

Používateľov profilový obrázok
pyschtta
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 14.11.2013 09:19
Bydlisko: Presow

Re: Olej do predovoky JYK

Príspevok od používateľa pyschtta »

dozivotna znamena, kym sa nepokazi :D niekedy prave vdaka tej "dozivotnej" naplni. radsej vymente, kvoli tej sume neskoncite na ulici, myslim :D
EX VW GOLF V VARIANT 77KW BLS
VW TIGUAN 103KW DSG 4MOTION

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"