Strata vykonu auta

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
zvukarmiso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2011 21:07

Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa zvukarmiso »

Ahojte

Mám nasledovný problém

Pred tyzdnom mi prasklo čelne sklo, vymenili mi celne sklo auto ide ako ma, na kratke vzdialenosti cca 40 - 50 km max rychlost do 90.
Vcera som isiel do BA po dialnici a zrazu sa mi stalo nasledovne. auto ako keby zrazu vyplo turbo strata vykonu auta, plyn na podlahe a stale drzalo 2 tis otacok. Musel som postat vypnut a znova nastartovat a opat to islo ako keby sa nic nedialo. Dosiel som do BA . Behol som zanemmu do servisu a povedal mi ze s turbom ani s motorom problem nie je.
Naspat opat po dialnici tempomat na 130 a asi po po 80 km to iste. Uz som nepostal rovno za jazdy som vypol a nastartoval auto a islo to pokne dalej

Nechapem preco tato strata vykonu ? Mozem to pripisovat vymene celneho skla ? Bol som dnes rano pre istotu aj v umyvarke a zsitil som ze na pravej strane mi spravilo 2cm mokru skvrnu, Dávam to reklamovat to je jasne.
Co je teraz rozumnejsie chcu to podlepit, alebo mam im to dat cele vyrezat a opat cele nalepit ? Alebo ako by ste postupovali ?
VW Touran 2.0 TDi 11/2004

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

tak ohladom toho vykonu daj si vyhaldat na fore nudzovy rezim a najdes toho kopec moze to byt od pridretej regulacie truba cez podtlakovy ventil alebo len nejaka uvolnena hadica cokolvek...

golfik46
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2014 12:29

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa golfik46 »

v mojom pripade to bola regulacia turba ta podtlakova bunka ci ako sa to vola :lol: auto uz nehadze do nudzaku 8)

mickei21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.10.2012 14:41
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa mickei21 »

mne sa to tiez stavalo.. na diagnostike bola vyhodena chyba v regulacii turba ako je uz spominane nejake to cidlo ktore nie je najlacnejsie ... na aute som nic nevymenil a akoby samo sa umudrilo a uz mi to nerobi tento problem trval u mna cca tyzden potom to prestalo a uz pol roka jazdim a vsetko slape

daniel555621
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.03.2014 08:19

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa daniel555621 »

Zdravím páni,

viem, že tato tema tu už bola, ale aj tak potrebujem helfnúť. Budem vdačný za všetky reakcie.

Problem: vw golf IV 85 kw, 6M, rv.2000 naj. 275000 tis/km.
Upchala sa mi ta spätná klapka, ktorá ide od váhy vzduchu k turbu - turbo samozrejme vobec neišlo. ked som tú klapku vymenil za novú, stále sa velmi rýchle pretrhla tá membrana v nej a auto strácalo výkon.
Mechanik ju dal preč a napojil ju na priamo jednou hadičkou avšak stale to robilo.
Bola vymenená váha vzduchu, taktiež aj egr ventíl. auto ide lepšie ale stále ked mu pridám (najčastejšie na 5.stupni pri rýchlosti cca 120km/hod alebo pri rozbiehaní ked mu pridám tak stratí výkon a auto ide do nudzového režimu.
Išiel som to riešiť diagnostikou za jazdy avšak nechce ju načitať. A to už ju ten mechanik predtým mal v mojom aute načítanú cca pre 2 rokmi. Skúsili sme iného mechanika ale ani ten nemohol svoju diagnostiku pripojiť.
Všetky hadičky sú pritom nové. taktiež sme skúšali aj tie vyrovnávacie ventile tlaku ale stále nič.

Mal z Vás niekto podobný problém?
Pomôže každá informácia.

Ďakujem

PS: autom nebolo jaznene na spotrebu pri nízkych otáčkach. rozbeh 2000-2500 a viac. auto chodilo dlhé trasy pri 140-160 km/hod

golfik46
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2014 12:29

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa golfik46 »

:) problem budeš mať z variabilitou turba ta bunka uz som to tu spomynal. Ten isty problem so mal aj ja 8)

zvukarmiso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2011 21:07

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa zvukarmiso »

Pod som mal aj ja. Proste vsetci mi vraveli ze je problem s vahou vzduchu a palivom. Proste to som enbral do uvahy a rovno som dal vymeniť turbo. A odvtedy som najazdil okolo 5tis km a pohode. Ked chces vediet firmu co mi robila turbo dam ti kontakt. Dal som si to repasovať.
VW Touran 2.0 TDi 11/2004

Používateľov profilový obrázok
luky383
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2014 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Strata vykonu auta

Príspevok od používateľa luky383 »

Vybrat turbo, vycistit ho komplet samozrejme nie z vonku ale zvnutra :), pomenit vsetky hadicky a vycistit egr a sanie a uvidis ze to auto pojde ako nove.

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"