Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

2003 - ...

Moderátor: valado45

Napísať odpoveď
Andy93
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.03.2014 11:43

Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa Andy93 »

Ahojte, kupoval som nedavno Tourana 1.9 TDI 2005. Mal vymene predne brzdove kotuce aj platnicky, ale nedoliehali uplne (len pri vnutornom okraji a pri vonkajsom okraji kotuca bol odstup cca 1 mm). Postupne sa objavovali aj vibracie pri brzdeny vo vyssich rychlostiach. Nasledovala vymena platniciek a vyrovnanie kotucov. No ani nove Brembo platnicky nedoliehali a po 2000 km sa vibracie zacali opakovat znova. Pi prudsom brzdeni okolo 120 km/h je niekedy problem udrzat volat v rukach. Posielam aj foto. Na oboch prednych kolesach maju platnicky rovnaky odstup. Viete mi poradit, co by to mohlo byt? Je taky odstup platnciek normalny? Moze byt problem z vyvazenim disku?
Prílohy
Screenshots_2014-09-19-17-59-43.jpg

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa filipek »

platnička je skosena, toto je normalne problem máš inde, kotuč pokruteny napr.
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Andy93
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.03.2014 11:43

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa Andy93 »

Diky za odpoved. Kotuce boli vyrovnavane ale zacalo to vibrovat znovu. Treba vymenit kotuce? Ci uvidim co to urobi ked dam znovu vyvazit kolesa?

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa filipek »

aka značka :?:
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Andy93
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.03.2014 11:43

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa Andy93 »

Kotuce su TRW a platnicky Brembo. Predtym bola komplet sada TRW a menil som platnicky. No rovnaky vysledok po case...

Používateľov profilový obrázok
mesosk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:52
Bydlisko: Poltár

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa mesosk »

je mozne,ze ked si vyrovnal kotuce si odstranil zakalenu(zatvrdnutu ) vrstvu a nasledne na novych platniach si mu skocil na krk,tak sa mohli nanovo skrutit,zvlnit...Prehriat.Kombinacia Brembo a TRW nieje podle mna vobec dobra.Brembo platne su na dost vysoku prac.teplotu a este ked si zobral z toho kotuca,tak je dost slaby na tie platne.Moj nazor.A uz ked sa robi stahovanie z kotuca,tak prve kilometre jazdit s brzdou ako baletka zohriat a schladit.Tym potom tvrdnu dalej ku spokojnosti...
Sharan 96kw-vitamíny na 165,6 PS.Golf 4,2001 PD 150 PS...

Andy93
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.03.2014 11:43

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa Andy93 »

Je to mozne. Jazdim dlhe trate a mohol som na to dupnut niekde ked som brzdil do kolony na dialnici. Zaujimave je, ze ked brzdim trase volant a nekope do pedálu. Mam nove silentbloky na ramenach ale este treba skontrolovat loziska a tak. Zajtra by to malo ist na poriadnu kontrolu tak dam vediet co nove;)

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedoliehajuce predne brzdove platnicky

Príspevok od používateľa janosik93 »

daj origo a 100000 km minimalne toto riešiť nebudeš.
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Touran"