Vrátenie vozidla

Ostatné

Moderátor: Moderátor

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa SCHROJF »

Ma pravo ho vratit,ale ked predavajuci bude na neho srat,s prepacenim,a posle ho do riti,tak mu neostane nic ine,len sa obratit na sud...a tam ide o to,ci sa ti to oplati,alebo nie...
SCHROJF

Používateľov profilový obrázok
mesosk
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:52
Bydlisko: Poltár

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa mesosk »

tak jej povedz,ze peniaze si vratil,lebo si bol dlzny a že si nezamestnany a že si jej ochotny splacat po 5 e mesacne.Ci na to pristupi...
Sharan 96kw-vitamíny na 165,6 PS.Golf 4,2001 PD 150 PS...

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

SCHROJF napísal:Ma pravo ho vratit,ale ked predavajuci bude na neho srat,s prepacenim,a posle ho do riti,tak mu neostane nic ine,len sa obratit na sud...a tam ide o to,ci sa ti to oplati,alebo nie...
Ja som bol na súde a podľa sudkyne som nemal právo auto len tak vrátiť. Myslím si, že keď je to r.v. 2000, tak sa neoplatí ... Záleží na tom, za akú cenu auto predal.
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Používateľov profilový obrázok
Geextah502
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 23.03.2014 21:04
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Geextah502 »

Viktor 36 ide o to z akeho dovodu ho chce vratit. Predpokladam ze ty si ho chcel vratit na zaklade tych skrytych vad co sa objavili po 3 dnoch, ak ich nechcel predavajuci akceptovat a napravit, tak urcite spisat odstupenie doporucene poslat aby si mal dokaz aj ked ho neakceptuje ze si odstupil od zmluvy na zaklade objavenia sa skrytych vad ktore on neakceptoval, najst si pravnika urcite neist na sud sam za seba. V tvojom pride by bolo treba toho znalca na dokazanie tych vad ale ak bolo o aute povedane ze je po GO a ze je bez problemov len ma chyby vyplivajuce z jeho veku tak tie vady sa dali najst. A ver tomu ze ten sud vyhras aj ked to bude financne narocne na posudenie ale vsetko sa ti preplati v nahradach troch konania a nakladov. Zakon je dobre postaveny obciansky zakonik ti dava aj pri pouzitych veciach 2 rocnu zaruku a uz potom ide o to dokazanie stavu. Toto su jednoduche pripady ktore ked uz pride k sudnemu pojednavaniu su aj rychlo rozhodnute a pravne podlozene dokazmi tak rozhodnute v prospech kupujuceho. Skor ide ze clovek caka dlho na vytycenie pojdenavania.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G "robocop" Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Pre boha to auto som jej dal za 950€ a po technickej stránke bolo úplne bez problémov na 14 ročné auto až v moc dobrom stave. Pani môže byť rada a nie si sťažovať. V zmluve bolo uvedené akurát O technickom stave bol kupujúci oboznámený a svojim podpisom ho akceptuje. Predávajúci prehlasuje že žiadne chyby nezatajil. Ale aké chyby to tam reč nebola (zmluvu mi vytlačila známa na exekučnom úrade). Takže pani aj keby nejakému špekulantovi dá niečo zničiť tak sa na to pravdepodobne nemôže obrátiť lebo nikto nevie čo som pani o technickom stave povedal .

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Ja som kúpil passata 1.9 TDI 81KW 1998 mám ho ani nie mesiac a už viem že každú chvíľku pôjde turbo het,zistil som že je kompresor na klíme zlý a nejaké ďalšie veci a tiež sa nikomu nesťažujem, dokonca ani tomu čo mi ho predal. Sám si to dávam postupne do pucu a hotovo načo sa s niekym naťahovať. Mal som možnosť si obhliadnuť a vyskúšať, že som si nevšimol vady je problém môj. Aspoň tak to beriem...

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Mirkoslav napísal:Pre boha to auto som jej dal za 950€ a po technickej stránke bolo úplne bez problémov na 14 ročné auto až v moc dobrom stave. Pani môže byť rada a nie si sťažovať. V zmluve bolo uvedené akurát O technickom stave bol kupujúci oboznámený a svojim podpisom ho akceptuje. Predávajúci prehlasuje že žiadne chyby nezatajil. Ale aké chyby to tam reč nebola (zmluvu mi vytlačila známa na exekučnom úrade). Takže pani aj keby nejakému špekulantovi dá niečo zničiť tak sa na to pravdepodobne nemôže obrátiť lebo nikto nevie čo som pani o technickom stave povedal .
Ročník 2000 dostala za 950 eur a sťažuje sa? :D Podľa mňa jej to na súde neprejde a keď jej povedia to, čo povedali mne, tak si rozmyslí, či bude pokračovať v spore... Ja som kúpil 1995 za 800 eur a povedali, že čo som čakal od takého starého auta LEN za 800 eur... Pričom mi v servise povedali, že to má hodnotu maximálne 500 eur a sám to vidím teraz, keď som do neho investoval a chcem ho predať. Viac ako 300 eur mi ešte nikto neponúkol. Na súde jej povedia, že kúpila staré auto za lacný peniaz a skončila.
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

A poviem ti že keby kúpim auto v takom stave akom ho kúpila ona tak som šťastný ešte veľmi dlho. Boli tam nové brzdy,baterka,výfuk,tlmiče,rozvody,filtre, olej (ani 1000 km sa na všetkom nespravilo),zimné gumy (jedna sezona jazdena),všetky kvapaliny pomenené,spravený dažďový senzor...no proste auto bolo maximalne zachovale a pani povie nejaky dem*nt v servise že bolo búrané a už ho chce vrátiť (jedina esteticka vada bola prasklinka na lavom rohu zadný nárazník, a nejaká tá gulička od kamienkov asi dve .....) tak mi povedzte či je toto normálne.
Keď si sedel v tom aute motor ani nebolo počuť.

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Mirkoslav napísal:A poviem ti že keby kúpim auto v takom stave akom ho kúpila ona tak som šťastný ešte veľmi dlho. Boli tam nové brzdy,baterka,výfuk,tlmiče,rozvody,filtre, olej (ani 1000 km sa na všetkom nespravilo),zimné gumy (jedna sezona jazdena),všetky kvapaliny pomenené,spravený dažďový senzor...no proste auto bolo maximalne zachovale a pani povie nejaky dem*nt v servise že bolo búrané a už ho chce vrátiť (jedina esteticka vada bola prasklinka na lavom rohu zadný nárazník, a nejaká tá gulička od kamienkov asi dve .....) tak mi povedzte či je toto normálne.
Keď si sedel v tom aute motor ani nebolo počuť.
Tak tu nie je o čom... také auto za 950 eur len tak nezoženieš.
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Tak určite že nie. Ešte som jej aj autorádio nechal :D Len to príslušenstvo by nekúpila za to za čo kúpila celé auto. Nemalo to ani štipku hrdze ani zospodu proste bolo starané oň :) Preto sa pýtam čo mám robiť či ju ignorovať alebo to nejak riešiť...či má vôbec nejaký nárok na vrátenie.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"