Vrátenie vozidla

Ostatné

Moderátor: Moderátor

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Neviem kam zaradiť túto tému a tak to dám sem dúfam že nebude z toho zlé.
Včera som predal svoje druhé auto Peugeot 306 1.4 benzín r.v 2000 (ktoré využívala priateľka do práce od kedy mam passata :) ) Prišla Pani ktorá mi zavolala na inzerát auto si najskôr obhliadla (bol prasknutý zadný nárazník nič extra len v rohu, na zadných dverách z boku bola dierka (alebo ako to nazvať) od kamienku. Pani samozrejme všetko videla a taktiež som jej znížil cenu o nárazník (nech si kúpi druhý a dá si to prehodiť). Pani som sa zaručil za technický stav vozidla (estetický predsa videla). Dnes mi pani zavolala že bola v servise a jej povedali že to bol celý zadok búraný (strašná kravina a ak v tom servise súdia búračku podľa prasklinky na zadnom PLASTOVOM nárazníku tak ich pozdravujem) a že vypadá že pôjde spojka het. Včera som jej to auto predal spojka na aute mala tretí mesiac. Priateľka nieje žiadny zlý šofér spojku som osobne včera skúšal (celé auto teda nie len spojku) absolútne nič jej nebolo zaberala krásne od začiatku, radilo sa parádne jednoducho žiaden problém som s tým nemal. Má pani právo na to aby som jej auto vrátil ??? (Keby sa jedná o nejakú závažnú technickú vadu tak jej ho samozrejme vrátim ale auto je plne pojazdné malo všetko včetne oleja a filtrov pomenené) Čo musí pani dokázať aby som jej musel vrátiť peniaze respektíve ako ja dokážem že technický stav vozidla zodpovedá zmluve a estetický stav sme vydiskutovali, všetko videla a následne som povolil z ceny na opravu týchto závad.
Viete mi niekto poradiť ?? Dúfam že som to napísal jak Maďar ale som taký rozčúlený v akom servise primi*ívov tá pani bola...

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa SCHROJF »

Cauko,predpokladam,ze ste vsetko spisali v kupnopredajnej zmluve,aj s tymi nedostatkami,ktore auto malo, a o co sa znizila jeho cena.Ak ano, aj tak ma kupujuci pri zisteni skrytej vady 6 mesiacov na odstupenie od kupy, ale musi o zisteni tejto vady,neodkladne teba ako predavajuceho oboznamit, co ona uz vlastne urobila.Najlepsie je sa dohodnut,spolu s nou sa dohodnut na nezavislom servise,tam auto dat skontrolovat,a ak tam tie predmetne chyby opat najdu,asi budes bud musiet zlavit z ceny,alebo vozidlo si zobrat spat,ak ona bude od zmluvy chcet odstupit. Inac moze pozadovat zrusenie kupnopredajnej zmluvy na sude.
Precitaj si toto:
http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... -auta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
SCHROJF

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Na kúpnopredajnu zmluvu som neuvidedol estetické vady nakoľko ich je vidieť a pani ich aj videla. Obhliadla si auto videla čo je oškreté čo nie. S technickým stavom problém nemá a v zmluve je spomenutý len technický stav auta. Môže pani vrátiť auto aj pre estetické vady ??? Ten článok čo si mi poslal tam pani mala technické vady a dosť závažné..ale ona technické vady nemá žiadne. Jedine že by tu spojku skutočne odpálila (čo teda dúfam že nie)

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa SCHROJF »

Pre esteticke vady urcite nie,ak bola s nimi oboznamena a akceptovala ich...ja som skor poukazoval na tu spojku...
SCHROJF

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Auto malo 3 mesiace starú spojku pobežím do servisu kde mi to robili nech mi to nejak zdokladujú nech mi vystavia nejakú faktúru :D .....pani to chce vrátiť na základe estetických vád ktoré videla a akceptovala.

Používateľov profilový obrázok
Geextah502
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 23.03.2014 21:04
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Geextah502 »

Pokial to su len kozmeticke vady a auto jej nesadlo tak na zaklade toho ho vratit nemoze to je na pripadnom sude neprejde a v obcianskom zakoniku je presne napisane co musis spravit a na zaklade coho moze byt od zmluvy odstupene. A pozor aj na pouzitu vec plati pri predaji 2 rocna zaruka, osobna skusnost na ktoru mam aj rozsudok okresneho sudu, ak by dakto namietal. Ak sa ti podari zdokladovat tu spojku a je odpalena a si presvedceny ze bola v poriadku a musela ju odpalit ona tak ak ti to vracia z toho dovodu tak s tym nesuhlas a nech to da na sud. A nepreberaj vozidlo, lebo podpisanim toho ze si prebral vozidlo, aj ked si nesuhlasil s odstupenim od zmluvy, sa pravne stavas vlastnikom vozidla ty, aj ked je na papieroch meno tej pani.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G "robocop" Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takto sadla do auta povozila sa nic tomu nebolo.... ak v servise hovoria inac treba ist do ineho servsiu... nech to pozru tiez a najlepsie ked tam budete obaja ...
a ak chce vratiti a zaklade estetickych vad ktore boli zrejme pri predaji vozdila tak by som ju asi niekam poslal

Mirkoslav
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.06.2014 13:51

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Mirkoslav »

Práve to že sme sa previezli a všetko bolo v poriadku pani bola spokojná (i keď jej to pár krát zdechlo) no a tak nás pozvala k sebe kde sme spísali kúpno-predajnú zmluvu pani vyplatila hotovosť ukázal som jej na aute ešte drobnosti čo sa ako robí (zapnutie svetiel,otvorenie nádrže, kapoty) Pani vypadala byť spokojná a odišli sme preč :) . Na druhý deň ráno volala že bola v servise (tomu neverím) a povedali že bolo búrané (to je kravina) a že spojka odíde (tiež kravina) Budem tu priebežne písať ako to následuje v piatok sa chystám pani navštíviť. Nechcel som nikoho odrbať predsa

Používateľov profilový obrázok
jammie
Pilot
Pilot
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 09.05.2010 16:44
Bydlisko: LM

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa jammie »

ani to neries. ludia su rozni a ked kupujes jazdenku musis si uvedomot ze je to nie nove auto. bud ju uplne ignoruj co by som odporucil a aj urobil lebo slusne nic nevyriesis a ona bude chciet prachy. daj jej najavo ze pri odstupeni to das na sud ktory jednoznacne vyhras lebo 14 rocne auto uz ma co-to za sebou. ja som mal podobny problem a kupujuci si uvedomil ze to s tym sudom myslim vazne a prestal otravovat. na druhej strane keby auto kupim a zistim ze je nie nieco ok neriesil by som to. akurat by som napisal pekny mail pripadne skusil o nejaku nahradu.
auto má slúžiť človeku a nie naopak...

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Za koľko si jej to auto predal?

Tak ti poviem ... ja som kúpil auto a mal som podobný problém. Ale auto bolo pri obhliadke v poriadku a porozprával mi, ako robil GO a menil brzdy, atď. Neviem, ako sa mu podarilo všetko zamaskovať, ale tri dni to auto išlo bez problémov a po troch dňoch sa mi pokazilo všetko ... A nejazdím ako debil. Vtedy som to dal na súd a povedali, že bez súdneho znalca sa nedá nič vyriešiť. Súdny znalec by stál možno toľko, čo aj auto, tak som sa na to samozrejme mohol s prepáčením vysrať. Dostal som späť 100 eur a mohol som ísť domov... Ak si jej to auto predal pod 2000 eur, tak tá pani môže dopadnúť akurát tak ako ja. A ak tá pani podpísala zmluvu bez tých estetických vád, tak to môže znamenať, že tie vady spôsobila ona a nikto nedokáže, že to bola tvoja priateľka, alebo ty.

Tie slovenské zákony sú na hovno. Ja som mal spísanú zmluvu, po piatich dňoch som poslal predávajúcemu písomné odstúpenie od zmluvy a aj tak to neobstálo. Takže tí, čo tu hovoríte, že kupujúci má právo auto vrátiť, tak píšete zle.
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"