Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Návody, rady, skúsenosti...

Moderátori: Hammer, Moderátor

Holo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2018 08:39

Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Holo3 »

Ahojte.

Prosim poradte mi, aky kabel, pripadne aj aky program kupit, aby som mohol robit doma nutenu regeneraciu DPF? Auto Golf 6, 2.0 TDI, 103kw, rok 2012.

Dakujem

Holo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2018 08:39

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Holo3 »

Opisem teda aj moj problem.

Auto ma nabehane 292 tisic a nejake drobne. Filter DPF je povodny. Pred cca 3 tisic KM som ho dal vytiahnut a vycistit vo firme ktora sa tomu venuje. Od vtedy mi zasvietila zlta kontrolka regeneracie 2x, a tu som urobil hned vtedy ako nabehla. Ale ide mi o to, ze auto je skoro stale v rezime regeneracie bez kontrolky (zvysene otacky na volnobehu) a hlavne je velmi vysoka dymivost a nedari sa mi tuto regeneraciu dokoncit ani po 50 km jazdy vo zvysenych otackach. Neviem co s tym, a chcem si tu regeneraciu zapnut pri stojacom aute. Co na to poviete? Nejake rady, napady?

Dakujem za pomoc

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa frflos »

...chod tam kde ti ho cistili a dodrbali. Nutena regeneracia nie je riesenie, regeneracia ma prebiehat automaticky
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Holo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2018 08:39

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Holo3 »

frflos napísal:...chod tam kde ti ho cistili a dodrbali. Nutena regeneracia nie je riesenie, regeneracia ma prebiehat automaticky

DPF bolo zanesene na 99% a som rad, ze to vobec bolo mozne este vycistit ked bolo v takom stave a po tych KM co ma nabehane.
Este nejake ine napady okrem tohoto? :)

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Don »

Ďalší nápad je že môžes kúpiť nove DPF a zaplaces Obrázok originál stojí zhruba 1500€ možno aj menej keď to je golf ale približne tak nejak :) to je tzv nápad za všetky drobné alebo krajne riešenie pre väčšinu ľudí. Ozaj to sa ti ako podarilo ho zaplniť na 99% ?

Odoslané z ONEPLUS A3003 pomocou Tapatalku
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

Holo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2018 08:39

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Holo3 »

Don napísal:Ďalší nápad je že môžes kúpiť nove DPF a zaplaces Obrázok originál stojí zhruba 1500€ možno aj menej keď to je golf ale približne tak nejak :) to je tzv nápad za všetky drobné alebo krajne riešenie pre väčšinu ľudí. Ozaj to sa ti ako podarilo ho zaplniť na 99% ?

Odoslané z ONEPLUS A3003 pomocou Tapatalku

Original DPF pre toto auto je za 2300€ podla sudruhov vo VW. Nove DPF ale neprichadza do uvahy. (Cena)

Kupil som to v takom stave od nas vo firme, ale za velmi velmi smiesne peniaze, takze sa oplatilo nech je v hocijakom stave.

A ako sa ho tomu dotycnemu podarilo tak zaplnit? Firemne auto a uplny nezaujem on.... Viac k tomu nemam co povedat, je to smutne.

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Don »

tak nahrada vychadza za nejakych 500 eur cca, ci to pomoze to je druha vec. Na ceskom klube sa riesilo volaco ohladom toho ze DPF ma ist rapidne dole cena. Skodovka uz isla z povodnych 45000czk na nejakych 18000 za original diel a VW vraj pojde tiez. Otazkou je ci to tak bude a kedy sa to aj realne uskutocni, lebo je to nehorazne uzernictvo na to ze ine automobilky to maju cenovo trosku niekde inde :!: :roll:
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa frflos »

...neviem ake dalsie riesenie chces pocut. Skoda vyhodenych penazi za cistenie a este, ked nebolo urobene poriadne. Boli aj upravene hodnoty po cisteni diagnostikou?
...mal si s nim nejake problemy, ked si ho daval cistit? Kolko bol zaplneny? Percenta ma nezaujimaju, ale zaplnenie popolcekom
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Holo3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2018 08:39

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa Holo3 »

frflos napísal:...neviem ake dalsie riesenie chces pocut. Skoda vyhodenych penazi za cistenie a este, ked nebolo urobene poriadne. Boli aj upravene hodnoty po cisteni diagnostikou?
...mal si s nim nejake problemy, ked si ho daval cistit? Kolko bol zaplneny? Percenta ma nezaujimaju, ale zaplnenie popolcekom

Moj prvy prispevok bol, aby mi niekto poradil kabel a program, cez ktory si to sam zregenerujem. To je pre mna riesenie.
Ano hodnoty sa upravili. Cistit som ho daval lebo sa menila spojka a na zaklade udaju ze je uplne plny mi to prislo ako spravne to dat urobit sucasne ked sa uz k tomu dalo dostat. Poplcek nvm...

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Nutena regeneracia DPF cez diagnostiku

Príspevok od používateľa frflos »

...mozno by si sa bol este 30 000 km vozil bez problemov, takto si si ich narobil sam. Castou nutenou regeneraciou si mozes este viac uskodit
...k prvej otazke: VCDS Hex-can 17 a viac

...A NECITUJ KAZDY PRISPEVOK
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "VAG & ETKA & ChipTuning"