vypnutie virivich klapiek - chip

Návody, rady, skúsenosti...

Moderátori: Hammer, Moderátor

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa mr.majky »

Ahoj chlapi, stara znama chyba s virivimi klapkami, riešenie je vymeniť sanie, ale mam otazku na ktoru som tu nenašiel ešte odpoved alebo nazor, mechanik rozmysla nad tym ze miesto vymeny elektronicky odstavime klapky (chip), ze nemaju az taky vyznam pre jazdu, možno by to aj pomohlo lepšiemu chodu, ma s takymto zasahom niekto skusenosť ? motor CBBB
tiež sa chcem spytat ak by som menil to sanie, ci ma niekto skusenost s repasom zo stranky http://repcentral.sk/kategoria-produktu" onclick="window.open(this.href);return false; ... oCNvbw_wcB
alebo mi vie odporučiť inu firmu ?
Ďakujem za každu radu

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa janosik93 »

počuvaj:
Daj tam pekne nove sanie. budeš mať auto v originale. tak či onak ti bude treba isť na zvolavaciu akciu. do konca roka je to zadara. Ešte nik nevie, čo sa bude z toho vw pruseru vykluvať ... či sa budu auta vyradzovať z prevadzky , ak nebude spravena akcia a pod ...
ratam, že onedlho všetky vybrate DPF sa budu vkladať späť , a auta vracať do originalu kvoli tomuto problemu ....
daj spraviť po výmene akciu. s vela vecami vie potom pomocť prave VW .
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa Don »

janosik93 napísal:počuvaj:
Daj tam pekne nove sanie. budeš mať auto v originale. tak či onak ti bude treba isť na zvolavaciu akciu. do konca roka je to zadara. Ešte nik nevie, čo sa bude z toho vw pruseru vykluvať ... či sa budu auta vyradzovať z prevadzky , ak nebude spravena akcia a pod ...
ratam, že onedlho všetky vybrate DPF sa budu vkladať späť , a auta vracať do originalu kvoli tomuto problemu ....
daj spraviť po výmene akciu. s vela vecami vie potom pomocť prave VW .
uz vidim tie rady pred autorizakmi jak tam kazdy caka na zvolavacku :roll: :wink:
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa janosik93 »

hmm, by si pozeral , kolko tých aut sa robí ... denne cca 20 my v servise.
Naposledy upravil/-a janosik93 v 22.10.2017 22:08, upravené celkom 1 krát.
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa Don »

janosik93 napísal:hmm, by si pozeral , kolko tých aut sa robí ... denne cca 20 my v servise
keby to aspon nieco realne pomohlo / vyriesilo.... dakujem neprosim
sorry za odbocenie od temy :) toto je aj tak na dlhsiu debatu takze zbytocne to riesit ;)
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa bengal »

janosik93 napísal:počuvaj:
Daj tam pekne nove sanie. budeš mať auto v originale. tak či onak ti bude treba isť na zvolavaciu akciu. do konca roka je to zadara. Ešte nik nevie, čo sa bude z toho vw pruseru vykluvať ... či sa budu auta vyradzovať z prevadzky , ak nebude spravena akcia a pod ...
ratam, že onedlho všetky vybrate DPF sa budu vkladať späť , a auta vracať do originalu kvoli tomuto problemu ....
daj spraviť po výmene akciu. s vela vecami vie potom pomocť prave VW .

S týmto súhlasím. Ako sa odstavovali EGR, vírivé klapky a nakoniec DPF, tak zasa budú mať ľudia hlavy v smútku. Len neviem kde budú zoháňať tie DPF :roll:
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa janosik93 »

no zakupia si to vo VW :-)
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ale tak zas dramaticky by som to nevidel k je to na autach ktore neboli postihnute dieselgate.. O nich nemaju paru podla vin kodov cize je to riziko stale na vodicovi a toho ci ho niekto odhali tak ako to bezi aj teraz.

Horsie by bolo kebyze zriadia nejaku stk a emisnu policiu pojazdnu ako to maju v nemecku :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa bengal »

Od roku 2018 je každá stanica Emisnej kontroly povinná mať zariadenie ktoré dokáže zmerať správnu funkčnosť DPF filtra. Ak nie zavrieť prevádzku a samozrejme + pokuta.
Toto mi hovoril technik ktorý pracuje na STK.
Takže ak to tak naozaj bude, nebude sa to týkať iba koncernu VW, ale všetkých vozidiel.
Ale tak ja som za to aby to tak bolo. Keby DPF každý vyhodí, tak pri terajšom počte áut na cestách by sme boli vyudený ako klobásy a nehovorím o karcinogénnych látkach.
Je to tam od výroby, tak nech to funguje ako má.

A ja to nevidím dramaticky, môjho auta sa to netýka, ale keby aj ja mám 4 DPF filtre v zálohe :mrgreen:
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: vypnutie virivich klapiek - chip

Príspevok od používateľa Lookisvk »

To je sice pekne ze to povinne musi mat. Vsetci vieme ako funhuje fotienie aut na ek.. Tak tak sa bude pouzivat aj to meranie ako na polovici prevadzok ek a stk kde zie auta iba prejdu alebo sa na ek mera uplne ine auto.....

Ja mam iba katalyzator a chvalabohu ziadne upchavacie dpf od vyroby takze ma to netrapi pokial nasi inteligenti na nariadenie eu nezadru ze dajme tomu EURO 3 MINIMALNE inak srot.

V prvom rade nech riesia velke fabriky, letecku dopravu co tu na nas sere sajrajt z leteckeho paliva a lodnu dopravu... Kde vsrtky zaoceanske lode plavaju na mazut.

Zaujimave ze sa nikde nepise ze benzinovy motor produkuje este jemnejsie castice a je viac toxicky v konecnom dosledku ako nafta.

Ale holt eu parlamentu, propagacii a udrzatelnosti ekonomiky musia nieco vymyslat a diktovat od stola.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "VAG & ETKA & ChipTuning"