TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Návody, rady, skúsenosti...

Moderátori: Hammer, Moderátor

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa janosik93 »

no pravdepodobne ho bude treba vyčistiť
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Skontroluj mechanicky pri vypnutom motore ci chodi ta regulacna packa na turbe a skus ju rozhybat. Mozno mas iba zatatu tu banku.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Pebotowie
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2014 13:31

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa Pebotowie »

Caute, dnes som sa snazil spravit diagnostiku, dufam ze som ju spravil dobre.
Mohla by mi ju nejaka dobra dusa co sa tomu rozumie vyhodnotit ?
Lebo mam pocit, ze mi to zacina leniviet a dymit.
Golf V , 1.9 TDI ... kanal 03 a 11, prevodovy stupen c.3, plny plyn od 1500 do 4300 otacok, mierne do kopca.
odkaz na obrazok:
https://uloz.to/!F9ov2onbccm1/diagnosti ... -turba-png" onclick="window.open(this.href);return false;

VRELA VDAKA

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa janosik93 »

buď taký laskavý, a daj sem kompletný log
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Pebotowie
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2014 13:31

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa Pebotowie »

Prepac. Takze pripajam odkaz na logy. Jeden log je 3 prevodovy stupen s vahou vzduchu zapnutou a druhy je s odpojenou. Treti log je 4 prevodovy stupen. Motor je BKC, merany bol kanal 003, 010, 011 a isiel som do mierneho kopca.

Este doplnim ze mam EGR zaslepene a softwarovo upravene.

https://uloz.to/tam/_uUD3XPrs7KcU" onclick="window.open(this.href);return false;

Pebotowie
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2014 13:31

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa Pebotowie »

Nikto nic ?

tadixis
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.01.2017 07:03

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa tadixis »

Dobrý deň prajem. Potreboval by som radu. Ide o Passat B6 2006 2.0l 103 kw (bmp).

Mám problém so spotrebou. Začalo to asi tri týždne dozadu s ničoho nič, ako blesk s jasného neba. Po výmene zadných ložísk som pocítil vyššiu spotrebu cca 1,5 až 2 litre (aktuálna). Príznaky žiadne diagnostika nič nepíše motorom netrasie, nič nedymi akurát možno poklesol trošku výkon, ale to je badateľné. Bolo mi povedané že su to následky chipovania. Ten sajrajt je s auta už dávno vonku a je tam výrobný softvér. Mechanik vravel že na 90% sú to vstreky pretože hlavičky môžu byť už ošúchané s toho ako málo auto chip.

Je možné že by to mohlo byť aj turbo keďže je repasovane ? Posielam aj link na log turba prosím mohol by sa na to niekto pozrieť veľmi mi to pomôže ďakujem.

https://www.ulozto.sk/!WICZHNl5MueL/log ... 10-011-csv" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Uz sam musis citit ako turbo zabera,ak turbo neskorsie tlaci tak repasy tak nastavuju neviem ci preto aby turbo vydrzalo daco...nemam teraz ako kuk na log, no da sa to nastavyt tak aby zaruka nespadla

B-nuLL
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.01.2013 19:53

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa B-nuLL »

Zdravim, v poslednej dobe som pocitil stratu vykonu a zvysenie spotreby paliva a niekedy po nastartovani ak auto dlho stalo nereaguju brzdy na zoslapnutie brzdoveho pedalu az ked 2x zatlacim tedy sa spamataju. Jedna sa o G4 1.9 TDI 74kw PD najazdeno 250k. Vymenena n75, G71, vaha vzduchu a podtlakove hadicky. Prikladam log https://uloz.to/!KFJ8VvoAVMdU/log-csv" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: TDI-diagnostika turba a vahy vzduchu

Príspevok od používateľa janosik93 »

začína ti prefukovať variabilita :-)
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "VAG & ETKA & ChipTuning"