Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Čo sa deje okolo VW.

Moderátori: Mat28, Saleem

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Saleem
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5044
Dátum registrácie: 04.01.2009 15:42
Bydlisko: n/a

Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa Saleem »

Volkswagen ukryl techniku Audi S3 do ďalšieho derivátu modelu Golf.

Nemecká automobilka Volkswagen si je vedomá postavenia modelu Golf a aj preto rýchlo rozširuje počet jeho verzií. Po prvých oficiálnych informáciách je jasné, že zotiera aj doteraz samozrejmý rozdiel medzi Golfom a Audi A3.

Obrázok

Najatraktívnejším Volkswagenom Golf sa stane verzia R, ktorá výkonom i ďalšími vlastnosťami preskočí „gétéíčko“.Srdcom novej verzie sa stane dvojlitrový prepĺňaný motor TFSI naladený na výkon 221 kW (300 k) v rozsahu otáčok od 5 500 do 6 200 ot/min., čo je voči modelu Golf R viac o výrazných 59 kW (80 k).

Obrázok

Zanedbať nemôžeme ani nárast krútiaceho momentu o 30 Nm na celkových 380 Nm (1 800 - 5 500 ot/min.).
Predpokladáme, že podobný (alebo rovnaký) motor by mohol poháňať aj zvažovaný model sesterskej značky – Seat Leon Cupra R.

Vďaka spomenutým motorickým vlastnostiam automobilu a pohonu oboch náprav, mu na zrýchlenie z pokoja na 100 km/h stačí 4,9 sekundy.To však len v prípade, že je pohonný agregát kombinovaný s dvojspojkovou prevodovkou DSG so šiestimi stupňami. Manuál je na tom o niečo horšie – 5,3 sekundy.

Dynamické vlastnosti automobilu ďalej vylepší elektronická náhrada samosvorného diferenciálu a podvozok prikovaný ešte o 5 mm bližšie k vozovke ako verzia GTI.

Exteriér vozidla by mal byť dostatočne jedinečný. Doplnia ho štýlové 18-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, agresívnejšie nasávacie otvory vzduchu a štvorica koncoviek výfukového systému.

V septembri na frankfurtskom autosalóne by sme mali vedieť potvrdiť aj domnienky o cene vozidla, ktorá by nemala prekročiť cenu predchádzajúceho modelu.
Prílohy
vw20_52133021e522a.jpg
Nebio B5

Používateľov profilový obrázok
rastioeu
Pilot
Pilot
Príspevky: 737
Dátum registrácie: 19.05.2008 09:37
Bydlisko: niekde blízko hlavného mesta

Re: Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa rastioeu »

Cena od 38 000 eur som niekde čítal
Naposledy upravil/-a rastioeu v 21.08.2013 19:42, upravené celkom 2 krát.
Passat Variant (B7) Highline 3.6 FSI 4MOT DS6 220kW/ 300koní

Používateľov profilový obrázok
IbansheeI
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 02.10.2012 14:48

Re: Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa IbansheeI »

je to krasavec :-)
Golf IV 2,8 VR6, 4motion

STORY HERE!

Používateľov profilový obrázok
semi003
Profík
Profík
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: 10.11.2012 20:15

Re: Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa semi003 »

Vyzera pekne som zvedsvy na cenu SK a zvuk ma zaujima rad by som ho vypocul ...plno noviniek na podvozku plus ten motor moze to ist brutalne
AUTOSERVIS-PNEUSERVIS
S-garage

Narfyk
Vodič
Vodič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08.05.2012 18:12

Re: Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa Narfyk »

Myslím že do dalšieho už dajú buď nejaký vyšší objem (napr. V5 z RS3) alebo rovno V6 (to by nebolo zlé :) ), každopádne je krásny a dúfam, že tam dali aj ten "systém" od Audi, že keď sa preradí, tak prdne benzín do výfuku <3

soile
Pilot
Pilot
Príspevky: 799
Dátum registrácie: 07.02.2008 23:49
Bydlisko: Nitra - Slovensko

Re: Nový Volkswagen Golf R zvládne stovku pod päť sekúnd

Príspevok od používateľa soile »

Dnes som mal moznost si zajazdit v novom ,E-ku,, bol to zazitok,je to dravec ,velmi rychlo sa da na neho zvyknut.Asi budem musiet do môjho ,,R-ka domontovat kompresor. :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Novinky & Tlačové správy"