Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Transfagarašská magistrála
PoslaťNapísal: 26.04.2014 22:48 
Pretekár
Pretekár
Obrázok užívateľa

Takze sa nejde teda v maji definitevne? :zzz:

-moj maznak-

PoslaťNapísal: 12.05.2014 16:42 
Vodič
Vodič
Obrázok užívateľa

asi to budeme musiet odlozit... bohuzial nevykryvame to teraz.
skusime to medzi 27.6. - 13.7.? mame viac realnych ludi na vtedy, co by isli. a stihnem aj auto dorobit dovtedy...

PoslaťNapísal: 30.06.2014 23:37 
VWmaniak
VWmaniak
Obrázok užívateľa

Hodte potom neake info ja sa chystam toto iste tento rok absolvovat + chcem ist este do transilvanie na hrad. Ale uvidim ako.my to vyjde v praci.... vacsinu z "najkrajsich ciest europy " mam uz schodene .... a toto mam naplanovane na tento rok magistralu a hrad a uvidi sa co este ktomu...

Obrázok

ICQ  Profil

PoslaťNapísal: 05.07.2014 21:31 
Vodič
Vodič
Obrázok užívateľa

Kurnik zie to dobre ... ale dovolenka je uz prec a vsimol som si tento topik az teraz :( ale na taketo cosi by som sa dal urcite :) na ako dlho to planujete dni?

Predmet príspevku: Transfagarašská magistrála
PoslaťNapísal: 20.07.2014 13:28 
Jazdec
Jazdec
Obrázok užívateľa

Tak akcia sa konala, ci je odlozena na neurcito?

Sent from my iPhone using Tapatalk

GolfV GTSport,1,4TSI,125kW6DSG 2008
GolfVI 1.2 TSI BMT,7DSG 2010;
Teraz jazdim
Touareg7P 3.0TDI,180kW,8AT 2012,
EcoHighUP!,50kW 2013;
GolfVII GTI Performance,169kW,6DSG 2014

PoslaťNapísal: 05.08.2014 15:48 
Vodič
Vodič
Obrázok užívateľa

zdarec.
takže vyzerá, že v septembri by už mala byť reálna skupina niekoľkých ľudí, čo aj reálne pôjdu.
čakám ešte za nimi, že aký dátum dajú a môžeme sa dohadovať na podrobnostiach.

tuto je k tomu event na FB, takže kto máte záujem, môžete sa pridať aj do eventu.
https://www.facebook.com/events/4389245 ... 7/?fref=ts

hrubá predstava je taká, že íst niekedy večer jeden deň, aby sme ráno boli tam.
zahrnúť trebárs Bran s Drakulovým hradom do cesty a potom sa vydať do kopcov a nájsť nejaký nocľah.
plus nejaký voľný program, prípadne hory, jazdenie. určite niečo pofotiť, potočiť a tak...
spiatočná cesta by bola možná po Transalpine, čo je v podstate paralelka s Transfagarasom, ale tak aspoň by sa videlo zasa niečo nové.

návrhy, predstavy, čokoľvek píšte, som otvorený všetkému. :-)

PoslaťNapísal: 06.08.2014 19:18 
Vodič
Vodič
Obrázok užívateľa

NO siel by som :) len treba dat termin presny :) aby sa to popripade dalo zariadit :) A na kolko dni tu akciu planujete?

PoslaťNapísal: 07.08.2014 11:34 
Vodič
Vodič
Obrázok užívateľa

cakam este za kamosmi, ze aky termin povedia, ale idealne by asi bolo 12-15.9. 12teho v piatok k veceru ist a 15teho pondelok je statny sviatok, takze usetrena dovolenka.
alebo este podobna varianta 29.8. - 1.9. tam su dokonca dva statne sviatky.

PoslaťNapísal: 18.08.2014 18:38 
VWmaniak
VWmaniak
Obrázok užívateľa

takze dnes som sa vratil a musim povedat ze posledna cesta uz je v zbierka a absolvoval som vsetkych 5 najkrajsich cierst europy. co sa tyka transfagarasu mozem dat kratky report a oboznamit vas co vas tam caka. Hlavne odporucam pevne nervy pretoze ja som ich uz miestami pri ceste spat stracal.

1- pripravte si poistenie na pobyt v krajine. a hlavne zaplatte poplatky za pouzitie ciest v rumunsku a madarsku . staci to vybavit tu na SK cez internet a vyhnete sa zbytrocnym dohovaraniam v cudzom jazyku hlavne v rumunsku. + jasne ze si urobit kopiu a vytlacit si to .

2 - na hranici v rumunsku chcu doklad cize odporucam mat pas nie obcianku cesty v rumunsku su velky skuska pre tlmice a napravy kompletne ako take. a kedze rumunis a rozhodly rozhodli rekonstruovat kompletne cesty naraz odporucam si pripravit pevne nervy kompletna cesta DN76 je vo vystavbe a rekonstrukcii a to ako od ARADU tak aj od ORADEA - smer SIBIU. cize predstavte si cestu kde na cca 170 km mate zznizenia rychlosti a semaforom riadene prechody. a je jedno ci idete cez tyzden doobeda alebo neskoro vecer alebo cez vykend. stale je kolona pre predstavu na poslednom 60km useku som naratal asi 8 tychdo rekonstrukcii. a cesta je platana miestamy velke prepadliny a dost zradne krajnice. neskoro ma napadlo odfotit ako vyzera to zuzenie ale dve ukazky su v prilohe.

3 - pripravte sa na ozaj krajinu neobmedzenych moznosti. hlavne na jazdu cez mesta a dediny. tak ako sa jazdi na slovensku je dost cudne ale tam je to este cudnejsie napr v dedine kde tam je 50 chodia tak od 70- 80 . mimo dedin kde je 100 chodia tak 120 ale aj klasickou 100 kedze vacsina je dacii alebo aj modernejsich aut. No naopak po dialnici sa jazdi kde je 130 klasickych 130 . tak tam som im zase ja ukazal ako sa jazdi unas ( a dufam ze mi nepride ziaden pozdrav )

4 - cesta tam mi trvala cca 11 hod cisteho casu a to som spal v Brasove - co vrelo odporucam je to od magistralzy asi 60 je to blizsko Hradu BRAN ako ste spominaly ze chcete mozno ist pozriet. ak mozem odporucit Bran si nechat na jdeden den ajked vela odneho neocakavajte . mna osobne trosku sklamal na druhy den potom vyrazit na magistralu.

5- magistrala ako taka smer od dediny Fagaras. co je do brasova asi 17 km od Brasova asi najzaujimavejsi co sa tyka jazdy . hned na zaciatku najdete velku zastavku kde si mozte kupit neake predmety ako magnetky alebo co si podobne kde radsej odporucam tam nakupit magnetky a pamiatkove predmety hore na vrchodle skor jedla a ine hluposti sa predavaju. Mate moznost ist aj lanovkou navrchol ale to nieje nic pre vas takze zakupit predmety a pokracovat dalej . je tam dost usekov kde sa stoji pri ceste . a nieje to nic nezvycajne na tejto ceste takze je to v pohode len nazabudajte davat 4 smerovky nech vedia ze stojite a necakate v kolone. na vrchole sa parkuje kade tade ale chodte uplne ne vrchol a parkujte hned za stankami doprava( cize pred tunelom este ale je to tesne pred tunelom ) . ak by aj sluzba ukazala ze nie tam ajtak cakajte ono sa uvolni a mozte pokracovat a pustia vas na parkovisko. nestojte pri ceste je to zbytocne . parkovne na vrchole je 5 lei . on povie ze parkujte cca hodku alebo dve ale nepise si nikde cas. hlavne neprechadzajhte tunel pokial sa chcete este dostat spat. takze ako vravim za poslednym stankom doprava hned dolava vas nepustia.

6 - po zaparkovani chdote kade tade . ak sa chcete ist najest odporucam ist na opacnu stranu ako ste zaparkovali ako je rozhladna tam je jeden super podnik je to skoro posledny podnik takz pri jazere. super obsluha a aj jedlo a aj ceny napr za obed pre dve osoby som dal 13 eur a to tam boli dve kavy jedna ryba a cevabcici . jasne ze s priloho uz. potom ked sa pokochate mozte ist dalej cez tunel a prejdete na opacnu stranu je pekna ale nie taka ako ta ktorou pojdete. budete klesad dole dole dole az k priehrade cesta okolo priehrady je opat nekonecny pribeh az kym dojdete na priehradny mur ked uvidite stat auta mozte uz zastavit aj vy. hlavne pozor tam uz to riadia policajti . ja som osobne zastavil za priehradnym murom hned v pravo pred tunelom tam som sa strcil a nebol problem ked policajt vidi ze tam mate smerovku nema problem Vas tam pustit. potom si mozte tam urobit neake tie foto ale nieje to uz to co horte na vrchole. za touto priehradou ked budete pokracovat tak je este jeden drakulov hrad na ktory tiez odporucam ist a hlavne si pripravit dobru vydrz caka vas totiz 1462 schodov na hrad.

po tejto ceste magistralou co je cca 130 km len magistrala tak uz potom chodte kde treba ale odporucam sa vyspat a az na druhy den ist dalej. mozno naj by bolo ist do Brasova opat a tam spat je to turisticke mesto a aj ruch v meste je vacsi a isto sa budete cititi bezpecnejsie ako v inych mensich mestach . alebo ist do SIBIU a tam spat je to tiez jedno z turistyckych casti . a nakoniec domov. radsej vyuzivajte cestu c 79 a vyhybajte sa spominanej 76-tke. ak Vam nbudu blikat auta oproti spomalte isto su niekde policajti nablizsku a nieje prijemne sa snimi stretnut a pocuvat buzeraciu v cudzom jazyku . turisti su najvacsia ryza ved to pozname z slovenska

male zhrnutie v rumunsku je LEI ( inak neroztrhnutelne bankovky - odporucam vyskusat )1 eur je cca 4,37 lei palivo stoji diesel cca 6,41 lei cize cena ako unas. odporucam radsej natankovat v madarsku alebo ak v rumunsku tak na nekej tej znackovejsej benzinke. napr OMV alebo Petrom alebo gasprom nevyuzivat dedinske pumpy. ak menit peniaze mente ich v banke a nie v zmenarni alebo kade tade je lepsi kurz a je ako u nas . ak sa Vam zvysia peniaze zoberte tu na SK je tu taky isty kurz ako tam a tu si ich zmenite na eura spat. mozno som na neake veci pozabudol ak treba napisem . mozno to niekomu pomoze co som sa tu rozpisal a mozno nie. inak po celej magistrale su aj ludia v stanoch a kade tade. Necudujte sa ked budete palit po dialnici cca 200-220 ( ako ja ) a uvidite len tak odstavene auto v unich to je bezne zastavit na dialnici len tak a zase su velmi prisposobivy narod kde zastanu tam zastanu rozlozia sa urobi asi piknyk ... to iste mozte aj vy ale radsej ked budete viacery a budete spoludrzat jednotlivcom by som neodporucal. Inak ak pojdete napiste mi PM potreboval by som jednu vec od Vas alebo od toho kto tam ide.

A zabudoil som policajti - ponasom PANDURY stoja na nicom prekvapivom ako na Dacii logan 1,4 MPI max 1,5 inak ziadne zvlastne auto som nepostrehol alebo ine auto som nepostrehol ale su na druhu stranu uz moderny a pouzivaju nieco zvlastne na spolujazdcovej strane ako keby kamera. alebo zvblastny radar pretoze ani moj Valentine ONE nepiskal alebo nesignalizoval toto meranie. a povacsinou stoja v oboch smeroch len v jednom smere meraju v druhom zastavuju cize clovek vojde do dediny tak napr po lavej strane stoji auto a vnom meraju oni ta odmeraju ale o dedinu dalej ta zastavia a skasiruju alebo ak si siel oproti a odmeraju ta tak ta rovno zastavia a skasiruju . ale stane sa ze je len prazdne odstavene auto v dedine policajne . neviem ci su na kave alebo len ako vystraha ...

co sa tyka transalpiny tak ta je tiez znacne rozbita ale treba siá dat pozor na zakruty predomnou sa stala nehoda ked logan vysiel zo zaklruty a vrazil do o jedno predomnou iduceho auta zboku . chlap len vysiel von a roleta na vodicovej strane u z bola dole a to len preto lebo bolo jemne po dazdi a jeho neako vynieslo v tej zakrute - myslim tten ym logan...

Prílohy:
_DSC1507.jpg
_DSC1507.jpg (218.47 KiB) Zobrazené 3350 krát

20140817_193655.jpg
20140817_193655.jpg (664.64 KiB) Zobrazené 3345 krát

20140817_193701.jpg
20140817_193701.jpg (610.37 KiB) Zobrazené 3345 krát

Obrázok

PoslaťNapísal: 18.08.2014 19:04 
Pilot
Pilot
Obrázok užívateľa

Janicko, krasny report :wink: na teba az moc strucny, ale uz sme zvyknuti :mrgreen: :mrgreen:

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť