Podvod VW: Falšovanie emisií

Vtipy, zaujímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátor

Miro7
Vodič
Vodič
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.02.2016 21:05
Bydlisko: Popradnate

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Miro7 »

Prečo dieselgate nema prejst cez emisie?A čo kuchanie DPF filtrov ti pride normalne?
Pred mesiacom som bol na stk a bez problemu :-)

Používateľov profilový obrázok
stano38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2014 21:23
Bydlisko: Brstislava

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa stano38 »

V januári som bol na STK aj EK a bavil som sa technikom o tých emisiách,sam vravel že to vôbec neriešia a že pokiaľ nebudú ma zvolávať do servisu ,aby som to ani neriešil ,auto mi v pohode prešlo, akurát bol nejaký problém že musel overovať telefonicky do akých otáčok moze vytačat motor pri EK,lebo že v technicaku mam iné hodnoty než oni majú predpísané.A dnes som získal aktuálne info od kolegu čo má kamaráta v autorizovanom servise VW.A jeho vyjadrenie je že je to na zváženie každého či pôjde na zmenu softvéru. Na Slovensku nebude mat stým problém ani na EK ani nik nebude to zistovat či to máš vyriešené. Problémy môžu nastať pri ceste do zahraničia,Rakúsko,a podobne,môžu ta policajti odstaviť a námatkovo to nejak kontrolovať nejakým prístrojom a potom ti už nastanú ozajstne starosti.Tam je to prísnejšie.P po zmene softvéru niektorí sa stazovali na pokles výkonu niektorý nie.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa frflos »

...si myslis, ze k nam to nepride, ked to uz plati v DE aj v A?? O chvilu to nariadi EU a potom si to budes hradit zo svojho
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2348
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa maco4 »

To nameranie na ceste neprichádza do úvahy a vôbec to nedokáže niekde pri ceste polícia ani v Rakúsku a vôbec nie Nemecku. Ak prečítate par článkov okolo toho tak to určite zistíte.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
wheel
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: 20.12.2010 13:28

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa wheel »

podla mna to strasne prezivate. bude zvolavacka dojdem s autom, vymenia soft a vybavene. a tych 5koni co mozno niekomu ubudne je na smiech podla mna. Ja som mal auto nachipovane na 260PS , dal som tam povodny soft na 210PS a jazdilo sa s tym uplne v pohode . Pri tych vyspickovanych turbomaloobjemoch riesit nejaky ubytok vykonu je smiesne. Ci mam v aute 105 alebo 100 koni je defakto uplne fuk. Takcitak je to mrtve v obidvoch pripadoch.
1.8T f čypu

Miro7
Vodič
Vodič
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.02.2016 21:05
Bydlisko: Popradnate

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Miro7 »

http://auto.idnes.cz/emise-dieselgate-u ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Ahojte, stalo sa niekomu že vám prišla pozvánka dva krát ? prvá mi prišla niekedy začiatkom roka A teraz znova :D to teda musím strašne znečisťovat ovzdušie keď má tak chcú precipovat :D

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Tak ma napadlo skúšali ste niekto napísať do vw ? :D pošlem im asi mail že keď mi predĺžia záruku aspoň na pol roka na všetky casi motora tak pôjdem na výmenu :D

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2348
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa maco4 »

:wink: Ja mam už 4 X pozvánku do servisu :roll: Bol som povedať že to nechcem, odpoveď bola že je to na mne či to dám upravovať že donútiť ma nemôžu.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Aj nam to uz prislo dva krat. A ze ak to auto nemame tak mame nahlasit dalsieho majitela. A to s tym rakuskom a nemeckom vobec nie ne blbost ohladom merania emisii nakolko tam pravidelne ih tuvcka stava na dialniciach a kotroluje auta takhm stylom o akom sa tu nasim policajtom ani nesniva. Meranie emisii . Merania hlucnosti hlavne pri motorkach. Na druhej strane je mi smiesne to ze doteraz im to nevadilo.

A k tomu vykonu. Rozdiel tam je velky a hlavne pre tych ktory uz dali nemale peniaze za remapovanie jednotky.

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Zábava & Klábosenie"