Podvod VW: Falšovanie emisií

Vtipy, zaujímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátor

pendolino
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.10.2016 19:41

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa pendolino »

Mne nedavno natiahli novy software + vlozili mriezku do sania (Glof VI 1.6 TDi).

Okamzite cestou zo servisu som si vsimol, ze auto neide tak ako pred tym - je o malinko lenivejsie pri nizsich otackach. Ako to tu uz niekto spravne pomenoval - motor ma pri nizsich otackach tupsi nastup vykonu. To znamena, ze pri zmene prevodoveho stupna na vyssi trva o chvilku dlhsie, kym sa dostavi vykon. Napriek tomu, ze 1.6-tka ani pred zmenou softu nebola ziaden trhac asfaltu - ten rozdiel JE evidentny...

Ako k celej veci doslo: pred casom som kupil 4-rocnu jazdenku v perfektnom stave - s vedomim, ze ten motor spada do Dieselgate a presvedcenim, ze na zvolavacku isto nepojdem - aspon kym nebude jasne aky realny vplyv to bude mat. V predvianocnom zhone som sa objednal do autorizovaneho servisu na periodicku kontrolu pri 90-tis. km - teda na vymenu oleja a filtrov (vratane palivoveho) - nic viac som neplanoval. Technik mi vsak povedal, ze sa musim TERAZ HNED rozhodnut, ci chcem novy soft alebo nie, pretoze sa to MUSI zapisat pri TEJTO kontrole (?!). Ziaden zvolavaci list som pred tym nedostal (auto som mal len 2 mesiace) a preto som sa tejto veci vopred nijako hlbsie nevenoval. Na otazku, ci to bude mat plyv na vykon alebo spotrebu odpovedal - nie, nebude. Chvilku sme o tom kecali a ja som po par minutach suhlasil... :cry:

Nabehol som teda po par dnoch nazad do servisu a popisal moje postrehy s poziadavkou, ze chcem naspat stary soft (i ked som vedel ze to asi nepojde). Moj hlavny argument bol, ze som prisiel LEN na vymenu oleja a filtrov a v priebehu 5 minut som bol NUTENY rozhodnut sa o zmene softu, pricom - informacia o ziadnmom vplyve na vykon nie je pravdiva. Technik vratenie stareho softu rezolutne odmietol - ze to nie je mozne. A k tomu vykonu - ze na maximalny vykon to vplyv nema, no na PRIEBEH vykonu to vplyv moze mat...musel som zhlboka dychat aby som ho hned nechytil pod krkom...

Sef servisu nie je momentalne v dosahu - planujem sa tam znova zastavit a oficialne cely postup ako aj predlozene informacie a hlavne vysledok reklamovat. Pochybujem ze vyhram - zaujimaju ma vsak ich argumenty, pretoze sa mi to cele nezda spravodlive.

Rozmyslam vsak, co vsetko este ten novy soft negativne ovplyvni - EGR, DPF, vstreky a pod. ? O spotrebu mi ani tak neide - ta hlavne zavisi od stylu jazdy a diesel 1,6 som bral hlavne preto, lebo denne jazdim do prace a spat 100 km.

Ak teda nic nevyreklamujem - da sa natiahnut stary soft presne podla verzie auta ak nemam jeho zalohu + odstranim mriezku zo sania? Chiptunning ?

Nejake postrehy/odporucania?

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa lopo1 »

ja by som to jednoznacne riesil chiptuningom a mriezku by dom tam nechal je to paradox zas pri 2.0 pocitovali ludia (aj namerali) zvysenie krutiaceho momentu

Používateľov profilový obrázok
gaspi83
Vodič
Vodič
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 30.09.2011 15:15
Bydlisko: Trnava

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa gaspi83 »

Mno tak mne dosla tento tyzden pozvanka do servisu ohladom dieselgate a silno vaham, ci mam ist :(.
VW Passat Variant B6/3C, 2.0 TDI (103kW), CR (CBAB), DSG, r.v.2009 --> Modrý tátoš

Používateľov profilový obrázok
nickovw08
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 07.10.2009 17:15
Bydlisko: kusok od Myjavy

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa nickovw08 »

Mne prišiel tak isto papierik na nový softvér, ale určite nikam nepôjdem

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
stano38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2014 21:23
Bydlisko: Brstislava

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa stano38 »

Čaute.Ja mam VW Touran 1,6TDI ,DSG,2011,77Kw. Tiež mi prišla zvolávacia akcia 23R7. Neviem či tam pôjdem,asi si najprv preverím čo a ako mi ovplyvni výkon motora po zásahu a či je to vôbec povinne. Nemám dobru skúsenosť s autorizovaným servisom,raz som bol riešiť nejaký nahradny diel a dal som sa nahovoriť na bezplatnú záručnú servisnú akciu,že nahrajú softvér novy na prevodovku DSG,a nejakú ochranu dajú na prevodovku a od vtedy mi divne radi rýchlosti pri nižších otáčkach,buď skoro radi vyšší stupeň, alebo neskoro podraďuje až mi trase s autom.Tak to riešim preradením do manuálu a podradeným nižšieho stupňa. Servis mi radšej roby spoľahlivý známy servisak. Pracujem v automobilovom priemysle 21r,Práve vo VW,Asom riadne nasraný.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa frflos »

...preco si to nereklamoval?? Ked to posrali vlastnou iniciativou, tak nech sa staraju. Kamarat bol s 1,6kou a je spokojny so softom
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
stano38
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2014 21:23
Bydlisko: Brstislava

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa stano38 »

Tak že nepocítil stratu výkonu a zvýšenú spotrebu?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa frflos »

...nie, ziadna zmena
...akurat sa mu vo stvrtok podarilo natankovat plnu benzinu :D no nastastie to zistil skor ako stihol otocit klucom, takze ziadny pokles vykonu akurat pokles v penazenke
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
SPIKEBOY
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4118
Dátum registrácie: 01.10.2009 13:32
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa SPIKEBOY »

Kamarát má tiež auto s touto "chybou". Ďalšia vec, keď sa vie o tomto probléme, tak prečo ich pustia cez emisnú? Povinne by mali ísť všetci na prehratie softu, inak by som ich nepustil cez emisnú. Potom je to nefér voči iným, ktorý majú napr. drobný výkyv nad určenú hodnotu a neprejdú. :roll:

Používateľov profilový obrázok
Viktor 36
Profík
Profík
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 17.08.2013 13:21
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvod VW: Falšovanie emisií

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

:D Prečo prejdú cez emisnú? Keby nemali oni prejsť cez emisnú, tak staršie autá by nemali prejsť vôbec. Či máš zlý, alebo dobrý soft, tak ti to emisie pravdepodobne až tak nezhorší, resp. budeš ešte v nejakej norme :D
VW Jetta II (1.6, 51 kW, 1991); Škoda Octavia I (1.9 TDi, 81 kW, 2004); Škoda 120 L (1.2, 36.70 kW, 1986)
Ex : VW Golf III (1.6, 55 kW, 1995); Škoda Octavia II RS (2.0 TFSI, 147 kW, 2006); VW Vento (1.9 D, 47 kW, 1992)

Napísať odpoveď

Návrat na "Zábava & Klábosenie"