KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo.

Vtipy, zaujímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátor

Používateľov profilový obrázok
SPIKEBOY
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4118
Dátum registrácie: 01.10.2009 13:32
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa SPIKEBOY »

Ja som akože opravil. Vlastne len na niečo prišiel. Dnes cca o polnoci, keď sme chceli odísť z chaty, tak som išiel štartovať a nič. Ani to len necuklo, netočil ani štartér a občas to hodilo nejakú iskru (skrat). Potom sme si múdrymi telefónmi posvietili a našli sme, že nejaký kábel sa tam ulomil. Dosť ťažko prístupné miesto. Tak sme tam nejako našprtali ruky, spravili kontakt a naštartovali. To bola radosť (že nemusíme ísť pešo domov). Teraz to štartuje, lebo to má kontakt, dnes to musím späť pricínovať. :lol:

EDIT: Takže za svetla som bol múdrejší. Mínusový kábel z baterky (ukostrenie na motore). HOTOVO 8)
Prílohy
IMAG0145.jpg
IMAG0146.jpg
IMAG0147.jpg

Používateľov profilový obrázok
GyverSNV
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: 15.01.2009 11:16
Bydlisko: SN v garáži 654
Kontaktovať používateľa:

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa GyverSNV »

V piatok v noci si moje golfica pripravilo zaujimave prekvapenie pre mna.......15 km od domu si idem po ceste a naraz tma.........zhasli komplet predne svetla ostalo svietit len podsvietenie palubky a obrysovky vpredu aj vzadu...........nastastie fungovala mi svetelna hukacka (ci ako tomu nadavaju- myslim dialkove k sebe). Volal som kamaratovi nech je v pohotovosti ze keby nieco tak mu volam aby ma potiahol.......Na ceste som to opravit nemal ako kedze nemal som ani len skrutkovac pri sebe :D.......Tak som sa pustil ďalej na cestu kým nešlo nič držal som páčku ako blbý a svietil ďialkami, keď išlo auto len parkovačkami :D (Oprotiidúci sa museli čudovať). Včera som sa hneď ráno pustil do opravy......porozoberal som plasty pod volantom a čo som našiel bolo pre mňa divokým prekvapením. Pod volantom bolo milion patsto káblov od nejakeho nefunkcneho metasystemu. tak som to zacal odpajat jedno po druhom. Až som došiel ku káblom od spínačky k relé a pod. a tam som našiel prvú chybu, kábel ktorý má za úlohu pripájanie napájania na svorku X bol spojený rýchlospojkami, ktoré boli nádherne zaoxidované tak som ho pekne nahradil novým ešte o niečo hrubším ako originál. A problém číslo 2, ktorý konečne vyriešil na konečnú svetlá bol priamo pri vypínači svetiel. Do vypínača ide červeno čierny kábel, ktorý bol prestrihnutý a k nemu bol napojený tenučký káblik od spínačky s poistkou a tá bola roztavená úplne......tak som ho dal vonku a zapojil to naspäť všetko presne podľa schémy a už mi v golfíku ide všetko ako ma :D.....ešte si musím opraviť zámok skrinky. :D
EX GOLF 4 TDI 3dv
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=80&t=37743" onclick="window.open(this.href);return false;

EX PASSAT B5,5 SILVER
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=63406

EX A6 C5 avant 3.0 V6 quattro

EX A4 B6 Avant 1.8T Quattro Premium Sline 140kW BEX

aktual Touran 1T1

Používateľov profilový obrázok
vw-čkar
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2355
Dátum registrácie: 06.11.2009 21:50
Bydlisko: Trebisovw

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa vw-čkar »

Ja som toho menil už dosť :) ..či ramená,homo klby,kotúče brzdove,doštičky no vela toho :D ..dnes som menil tiahlo na prevodovke na svojej jette pretože mi prasklo :) ..
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
šmolko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2069
Dátum registrácie: 05.11.2011 14:31
Bydlisko: Východ SR

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa šmolko »

djpetersnv napísal:V piatok v noci si moje golfica pripravilo zaujimave prekvapenie pre mna.......
to isté sa mi stalo na mojej Jette :D ale trošku ďalej od domu. Problém bol v chybnom relé svetiel, ktoré už akosi nespínalo :D tiež som šiel domov len na "húkačke" :)
Modrá Octavia :arrow: slečinka vo výbave :tooth:

EX: :cry: Zelená Jetta Mk II :arrow: čím menej elektriky tým menej problémov 8)

Používateľov profilový obrázok
GyverSNV
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: 15.01.2009 11:16
Bydlisko: SN v garáži 654
Kontaktovať používateľa:

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa GyverSNV »

Som myslel ze ma trafi a najvacsia komedia 500m id domu ked sa na mna zavesil organ

Odoslané z môjho HTC HD2 cez Tapatalk
EX GOLF 4 TDI 3dv
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=80&t=37743" onclick="window.open(this.href);return false;

EX PASSAT B5,5 SILVER
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=63406

EX A6 C5 avant 3.0 V6 quattro

EX A4 B6 Avant 1.8T Quattro Premium Sline 140kW BEX

aktual Touran 1T1

Používateľov profilový obrázok
Marchello
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2464
Dátum registrácie: 03.01.2009 15:35
Bydlisko: PrešoVW

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa Marchello »

dnes som sa troška zabavil vymenil som si manžety na poloose dve hod roboty a klud
Prílohy
2012-03-12 14.23.48.jpg
2012-03-12 14.24.01.jpg
2012-03-12 14.24.11.jpg

Používateľov profilový obrázok
Marchello
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2464
Dátum registrácie: 03.01.2009 15:35
Bydlisko: PrešoVW

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa Marchello »

a hotovo
Prílohy
2012-03-12 15.00.07.jpg
2012-03-12 15.00.14.jpg
2012-03-12 15.00.24.jpg

Používateľov profilový obrázok
Marchello
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2464
Dátum registrácie: 03.01.2009 15:35
Bydlisko: PrešoVW

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa Marchello »

takže dnes som opravoval nieco za niekym,v preklade mechanici vzali peniaze a miesto vymeny tesnenia tam len jebli silikon a mysleli si hotovo aky my sme vychcany ale omyl pani ja som vam na to došiel.Problem je len v tom že človek čo mu to spravili je kludas a radšej zapletil dva krat za tesnenie,ešte štastie že mne nemusel platiť nič.Usudok si urobte sami podľa foto
Prílohy
2012-05-26 10.51.03.jpg
2012-05-26 10.51.17.jpg
2012-05-26 10.51.37.jpg

Používateľov profilový obrázok
Nanakon
Vodič
Vodič
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 02.05.2012 21:15
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa Nanakon »

- madla na dverach a ta pos*ata guma na nich - cele osupane, prebrusene, vyplnene, prelakovane, krasne :wink:
- budik teploty nikdy nevystupil nad 70 stupnov - vadny snimac teploty chladiacej kvapaliny vzadu na motore - vymeneny doma za 2 minuty a som o 30€ lahsi
- manzety pri kolese na oboch stranach. Auto som kupil s roztrhanymi skrz na skrz uplne oddelene - vymenene doma na palave slnka a zabralo mi to skoro cely den :oops: ale poloos som nevymontuvaval (niektori klubaci tu v teme opisovali ako je celu museli vysprajcnut aby mohli stiahnut klb ale mne to slo nejak lahko :twisted: ) opat o 20€ lahsi
- manzety boli pridlho roztrhane - huci mi pravy klb - vidim to na dalsiu domacu opravu :wink:
------------------------
Nanakon Passat B5 1.8T AEB:

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=101&t=58388" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: KTO SI UŽ PORADIL SÁM ZO ZÁVADOU SVOJHO AUTA napíš aj čo

Príspevok od používateľa frflos »

...vymena naboja s loziskom, no aj nadalej nieco huci :(
...a pri odvzusnovani brzd som zistil strhnuty zavit na brzdovom valceku, tak aj ten isiel novy
Prílohy
21072012.jpg
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Zábava & Klábosenie"