Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Vtipy, zaujímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátor

Používateľov profilový obrázok
JuraRacing
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 11.01.2010 21:29
Bydlisko: Slovensko

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Vlado 14 napísal:co pouzivate na skrabance,skusal niekdo napr.totohttp://www.autosortiment.sk/index.cfm?module=C ... ctID=26406" onclick="window.open(this.href);return false;
Zbytocne vyhodenych 14€, velakrat som uz opravoval (prelestoval) miesta ktore majitelia v (nadeji) ze "nejakou zazracnou sadou sa im podari spravit zo seba lakernikov" Skrabance ( v zavislosti) od hrubky sa daju bud prelestit ze zminznu uplne, resp minimalizuje sa ich viditelnost, alebo sa daju jemne opravit "korekcnou tuzkou" pokial je skrabanec az do farby. Keby bola tato "zazracna" opravna sada tak ako ju opisuju v skutocnosti z hladiska marketingu tak by to cely lakyrnicky priemysel mohol zabalit na vsetko by bol vyssie spominany produkt.
FB Leskle-auto.sk

Používateľov profilový obrázok
JuraRacing
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 11.01.2010 21:29
Bydlisko: Slovensko

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Inspiracia pre starostlivost o auto
http://www.autodetail.sk/index.php?opti ... Itemid=155
FB Leskle-auto.sk

ratio
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.02.2013 14:27

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa ratio »

najlepsie je zaniest auto do autoumyvarne a mam po starostiach :-)

Používateľov profilový obrázok
PL679SX
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30.11.2014 09:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa PL679SX »

Ahojte, rád by som prispel do tejto témy mojimi osobnými mini recenziami resp. dojmami z voskov/sealantov ktoré som v minulosti vyskúšal.
Možno niekomu pomôžu rozhodnúť sa pri výbere.
Postupom času sa budem snažiť pridávať ďalšie mini recenzie a hlavne fotografie.
Jedná sa o môj osobný názor a stále platí, že 100 ludí, 100 chutí.

Collinite 476s:
Tvrdý carnauba-polymer vosk. Aplikácia jednoduchá ale buffovanie už trošku ťažšie, hlavne pri nanesení hrubšej vrstvy, respektíve prekročení doby schnutia. Ochranu laku dokáže zabezpečiť na reálnych 4-5 mesiacov pri precízne nanesených dvoch vrstvách (výrobca udáva do jedného roka). Beading a sheeting je taktiež na vysokej úrovni. Na druhej strane nezanecháva žiaden výrazný efekt po aplikácií. Skvelý pomer "ceny-výkon". Odporúčam hlave na zimné mesiace.
Plusy:
+ priaznivá výdrž
+ cena
+ odvod vody
+ ekonomická aplikácia

Mínusy:
- bez výrazného efektu
- pre mňa osobne ťažie doleštenie

Firma Collinite vyrába ešte jeden super vosk a to D'Elegance, od 476s sa líši tým že sa sním lepšie pracuje (hlavne ručne) a dodáva pekný lesk a hĺbku, cena je trošku vyššia.

CG JetSeal:
Krémový nano-tech polymer sealant. Naozaj jednoduchá aplikácia a taktiež buffovanie, na zaschnutie potrebuje približne 20 minút, rozostup medzi vrstvami by som doporučil minimálne na 8 hodín. Vhodný pre nanášanie padom a aj strojom. Výrobca udáva výdrž do jedného roka, moja reálna skúsenosť je pri dvoch vrstvách okolo 6 mesiacov. Zanecháva mierny lesk a mokrý efekt. Beading a sheeting je taktiež na vysokej úrovni. Cena je vyššia, približuje sa k 40 eurám za 473ml balenie. Napriek cene môžem tento sealant vrelo odporučiť
Plusy:
+ aplikácia a doleštenie sú naozaj jednoduché
+ dlhá výdrž
+ odvod vody
+ zanecháva celkom pekný efekt

Mínusy:
- cena
- možno dostupnosť

Obrázok
Obrázok

CG Lava:
Tuhý vosk. Na tento vosk som sa naozaj tešil a nevedel som sa dočkať kedy ho vyskúšam, všade samé chvály a aký "Epic Shine" dodáva. No po prvom nanesení nastalo sklamanie. Vosk nie je úplne tvrdý ale skôr "mazľavý" čo spôsobuje mierne problémy s rovnomerným nanášaním pomocou padu. Taktiež doleštenie je celkom pracné a ak ho nenecháte doschnúť minimálne 20 minút tak sa ozaj zapotíte. Efekt ktorý dodáva je podľa môjho názoru mierne nadpriemerný. Problémom je taktiež cena, ktorá sa pohybuje medzi 70-80eur, čo je podľa mňa neadekvátne. Budem ho skúšať ďalej a uvidím čo sa niečo zmení pri použití napríklad iných padov a času schnutia.
Plusy:
+ mangová vôňa
+ nadpriemerný efekt

Mínusy:
- cena, cena, cena
- pracnosť

Obrázok

Porzelack Ultra Glanz
Tekutý sealant, nanášajúci sa rozprašovačom na čisté alebo preleštené auto. Aplikuje sa aj na plasty a okná. Schne okolo 30 minút, potom sa dolešťuje mikrovláknovou handrou. Nanášanie je jednoduché ale buffovanie pomerne pracné. Zanecháva lesklý povrch a jeho výdrž je cca 2 mesiace. Cena je primeraná výkonu.

Plusy:
+ veľmi jednoduché nanášanie
+ zanecháva pekný lesk

Mínusy
- dolešťovanie

Smartwax Smartwax
Krémový "rýchly" vosk s obsahom 100% carnauby. Jedná sa o tzv. "rýchly vosk" ktorý sa môže aplikovať na priamom slnku a aj na mokrú karosériu. Takéto vosky rád používam keď napríklad nemám čas na plnohodnotné voskovanie a chcem dosiahnuť aspoň čo najlepší efekt a taktiež v zime po každom umytí. Aplikácia je naozaj veľmi jednoduchá a dolešetenie taktiež. Ochrana nie je bohvieaká, pohybuje sa okolo jedného, max dvoch mesiacov a dosť záleží od podmienok. Výdrž sa ešte viac znižuje pokiaľ ho aplikujete na mokrú karosériu, kedy sa riedi s vodou. Na druhej strane však poskytuje pekný lesklý efekt. Výrobca udáva aj obsah leštenky, ale tu by som bol skôr skeptický. Cena za 473ml balenie sa pohybuje okolo 20 eur.
Plusy:
+ veľmi jednoduché nanášanie a doleštenie
+ použitie na priamom slnku alebo mokrej karosérií
+ silná sladká žuvačková vôňa
+ zanecháva pekný lesklý efekt

Mínusy
- výdrž
- dostupnosť

Obrázok
Obrázok

CG Butter Wet Wax
Krémový "rýchly" vosk s obsahom prírodnej carnauby. Taktiež sa jedná o "rýchly vosk" ktorý môže byť požitý na priamom slnku a aj na mokrú karosériu. Platí preňho viac menej to isté ako pre Smartwax - veľmi jednoduchá aplikácia a doleštenie, slabšia výdrž, akurát tento Butter Wet Wax zanecháva lepší mokrý efekt. Cena sa taktiež pohybuje na úrovni 20 eur za 473ml balenie.
Plusy:
+ veľmi jednoduché nanášanie a doleštenie
+ použitie na priamom slnku alebo mokrej karosérií
+ zanecháva pekný mokrý efekt

Mínusy
- výdrž
- dostupnosť

Obrázok
Obrázok

Pooorboys Nattys Paste Wax
Tvrdý carnaubský vosk s kokosovou vôňou. Tento tvrdý vosk má naozaj jednoduché nanášanie, ale je mierne "suchší", to znamená že je potrebné ho naniesť na aplikátor v mierne väčšom množstve. Buffovanie je veľmi jednoduché, aj po prekročení doby schnutia, ktorá je výrobcom stanovená na 5-10 v dobrých podmienkach. Laku dodáva pekný mierny mokrý efekt. Vosk má taktiež príjemnú kokosovú vôňu. Čo sa týka výdrže, tú ešte nemám odsledovanú, ale zatiaľ celkovo tento vosk hodnotím naozaj pozitívne. Cena sa pohybuje okolo 18e za 235ml balenie.
Plusy:
+ nanášanie-buffovanie veľmi jednoduché
+ priaznivá cena
+ pekný efekt
+ kokosová vôňa

Mínusy
- možno spotreba


Obrázok

Soft 99 Fusso Coat 12 Months Wax
Tvrdý flourine-polymer vosk s vôňou výparov zo Škody 120 s prímesou riedidla. Tento vosk je primárne určený na dlhotrvajúcu ochranu laku o čom svedčí aj jeho samotný názov. Nanášanie vosku je veľmi jednoduché a veľmi ekonomické, pretože vosk je mierne mastný, čo zaručuje, že aj s malým množstvom dokážete pokryť veľkú plochu. Buffovanie je jednoduché aj po prekročení doby schnutia (stanovená na 10-15min). Problém ale môže nastať pri nanesení hrubšej vrstvy, ktorá sa po zaschnutí buffuje ťažšie. Po nanesení a vytvrdnutí ma prekvapil vynikajúci odvod vody. Výdrž, ktorá ma pri tomto vosku zaujala najviac, ešte nemám odsledovanú, ale dúfam že to bude reálne aspoň polovica s času udávaného výrobcom. Cena sa pohybuje okolo 29e za 200g balenie spolu s aplikátorom.
Plusy:
+ jednoduché nanášanie-buffovanie
+ udávané výdrž (uvidíme či aj reálna)
+ odvod vody

Mínusy
- vôňa
- dostupnosť


Obrázok
Naposledy upravil/-a PL679SX v 20.02.2016 11:30, upravené celkom 1 krát.

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Po precitani par stran na nete som prisiel nato ze aby auto vizeralo ako ma nestaci ho prebehnut hubkou a autosamponom a oplachnut hadicou. To bola doteraz moja jedina starost o auto :)
Pozeram ze prist nato co pouzit od ktorehovyrobcu a aky postup zvolit je cista veda na mesiace studovania.
narazil som na stranku http://www.profiautokozmetika.sk" onclick="window.open(this.href);return false; mate s tym niekto skusenosti ? Vizera to tam celkom prehladne zoradene a celkom rychlo som pochopil co naco sluzi.
Alebo viete mi pomoct s inou strankou kde si objednat kozmetiku ?
Idealne vsetko s jednej stranky. + co a ako aplikujete s akym postupom. Samozrejme interier aj exteriet. Vo videach som si vsimol ze pozivaju rozne spongie a stetce.
Dakujem za kazdu radu ;)
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

Používateľov profilový obrázok
doktorko
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4720
Dátum registrácie: 06.08.2009 11:01
Bydlisko: Poprad - VW.Tatry
Kontaktovať používateľa:

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa doktorko »

Tomo, tu maš kusok čitanie na dlhe večery http://www.detailing.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Nehanim star brite, ale nejako veľmi to tu ĺudia nepouživaju,tak aj skusenosti bude pomenej.
ObrázokObrázokObrázok

Obrázok

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Dik za stranku :) celkom zaujimave citanie tam je.
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

tom_r
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.02.2016 16:23

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa tom_r »

zaco ste skor umyvat sami alebo dat svojho milacika do umyvarky?

Používateľov profilový obrázok
JuraRacing
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 11.01.2010 21:29
Bydlisko: Slovensko

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Pokial nemas kde auto umyvat sam, tak ti ostava jedine umyvarka. Ale aj tam to nie je vyhra, nakolko vo vacsine umyvarok robia rozni brigadnici ktori nemaju ani pojem o spravnej starostlivosti o automobily a takisto aj vybavenie umyvarky (jedna handra na vsetko) je castokrat problemom umyvarok.
FB Leskle-auto.sk

Tomo11
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.07.2015 11:16
Bydlisko: Vranov

Re: Umyvanie a lestenie nasich milacikov

Príspevok od používateľa Tomo11 »

Jednoznacne doma :)

Odoslané z Lenovo A536 pomocou Tapatalku
Passat B7 4motion DSG 125kw 2012

Napísať odpoveď

Návrat na "Zábava & Klábosenie"